See “departement” loodi aastal 1808 Esimese Prantsuse Impeeriumi ajal Napoleoni otsusega , võttes maad selle provintsi loomiseks loomulikult naaberaladelt. Põhjus loomiseks oli selles, et kui 1790 aastal uus departement-ide süsteem loodi, siis Montauban jäi mingiks tühiseks nn. allprefektuuri linnaks Lot-is ja keskuseks sai Cahors. Kuna Montauban-i kõrged isandad sellega rahul ei olnud, siis Napoleon tegi ühe provintsi lihtsalt juurde ja selle keskuseks, ütleme siis uhkemalt -pealinnaks sai Montauban. Legend räägib sellest, et Napoleon pani oma kuningliku käe Prantsuse kaardile ja selle järgi joonistati selle departement-i piirid…
Provints asub kahe jõe vahel ja need jõed on iga kanuusportlase unistus
Samuti tundub huvitav olema jõelaevaga seda kanti külastada, saab võtta ka jõelaeva tuuri. Kulinaaria- ja toiduhuvilisele teadmiseks, et see piirkond on nuumhanede ja nuumpartide rinna- maksa- ja confit-i kuningriik. Siin kasvavad küüslaugud, trühvlid, metsas puravikud etc. Kohalikud veinid on appelatsiooniga Côtes du Frontonnais, Côtes du Brulhois, Quercy, Saint-Sardos ja Lavilledieu. Enamasti punased veinid(ka roséd)- viinamarjadeks Tannat, Cabernet (franc ja sauvignon) Merlot ja tsipake ka Malbec ja Fer Servadou’t
Kohalikud armastavad öelda, et nende juures algabki kunstiline maitsemeele arendamine (Partout ici, on cultive l’art du goût.) Castelsarrasin’i, Caussade’i, ja Montauban´i turud on kuulsad, kus käiakse ostmas nuumhanesid ja teisi piirkonna saadusi, on olemas lausa BIO toodete sektsioon ja turgudel esinevad kohalikud lauljad occitani keelseid laule. Suvel töötavad ka ööturud.
Montaubani kutsutakse roosidelinnaks nagu Toulousigi- neil siin oma François-Mitterrandi nimeline roosiaed- roseraie. Peaväljaku La Place Nationale ehteks on ilusad võlvkaartega majad (ei tea, kas eesti keeles on sõna arkaad ja kas ta tähendab kaart-sest neid kaari nimetavad prantslased archades), ka sild Le Pont Vieux on vaatamist väärt.