Alates augustist pakun majutust ja kultuuriprogrammi Kesk-Portugalis

Lubasin infot jagada oma majutusest juba ammu, kuid kuna maalritööd ei ole veel siiani alanud, siis ei tahtnud ennatlikke lubadusi jagada. Täna lõin käed ehitusmehega, kes lubas 3 magamistuba augusti alguseks üle värvida. Suuremad tööd nagu vannitoad ja köök jääb aga järgmisesse etappi kui tal teised suured objektid lõpetatud ehk siis pandi mind tööde ootejärjekorda.

Praegu info selline, et alates 4 august kuni 17 august on mul pakkuda 2 tuba- 1 twin room ja 1 double room. Kuskilt poole augusti pealt saabub ka 3-nda toa tellitud mööbel. Siis on kokku voodeid 6 inimesele  ja ühte tuppa saab panna lisavoodi.

Paraku on pere -ja sõprade ring suur ja 3 tuba pole just palju ja seega kõik toad on juba reserveeritud  29 august kuni 25 september.  Ning kinni on ka oktoobri paar viimast päeva ja novembri esimene nädal. Muul ajal võtan külalisi heal meelel vastu, kirjutage mulle kristelrr@gmail.com. Aveiro on kahe viimase aasta jooksul turismi sihtkohana tõsise hüppe teinud ja seega, kes planeerib septembris meie kanti tulla, soovitan elamist juba bronnima hakata. Douro oru lukshotellid on kindlasti juba kõik bronnitud, september on parim kuu…tagasihoidlikumat hotelli või kodumajutust vast ikka leiab.

Fotograaf Silvia Pärmann käis külas ja tegi majast ka mõned pildid:

 

This slideshow requires JavaScript.

Mida minu juures teha?

Suvel pole vist peale ranna ja restorani muud kultuuriprogrammi vajagi. Mu maja asukoht tingib ühe kohustusliku külastuse ajaloolisesse Vista Alegre portselani ja kristallivabrikusse. Kel sõltuvus ilusatest toidunõudest, see ilma ostuta sealt poest minema ei saa. Rannad Costa Nova ja Barra asuvad 8 km kaugusel. Kanalite linn Aveiro 6 km.

vistaalegreDSC_2753 (1)

received_1656694884365218

Paraku sobib minu pool suvitamine-puhkamine pigem neile, kel plaanis auto rentida. Ilma autota on mõtekam jääda Portosse või Aveirosse kus bussid-rongid tihedalt liiguvad. Ilhavost käib küll tunnis korra buss Aveirosse, kuid randa, Costa Novasse, vaid 2 korda päevas ja jubeda ringiga.

Väljasõidud, mida ette võtta

1.päev.

Hommikupoolikul- Buçaco kuningate jahiloss ja jalutamine sealses park- metsas.(Ilhavost 40 km)

Buçaco on Portugali kuningate jahiloss kus asub praegu luksushotell. Kuid selle paiga valisid endale varjupaigaks karmeliidid 17 sajandil ja  ehitasid sinna mitmeid kabeleid  ja jalgradu metsa, mida mööda saab ka tänapäeval kõndida. Kuid mets ei ole seal lihtsalt mõni mets. Sinna on Portgali maadeavastajad sajandite jooksul toonud haruldasi taimi ja puid ja see puistu võeti paavsti kaitse alla juba aastal 1632.

Tõesti seal on sõnajalgadest koosnev org ja sõnajalad ei ole mingid potitaime suurused, vaid puud!!! Hiigelsuur sekvoia, korgitammed jne. Karmeliitie kloostrist on säilinud vähe, kuid on säilinud üks korgiga vooderdatud kabel, kus on ööbinud ka Wellington.

received_1656693411032032

 

IMG_20170620_220528_793

Mäest alla tulles, asub mineraalvee linn Luso, kust tasub kindlasti läbi minna ja juua sõõmuke väga puhast vett.

received_1656693407698699

Lõunasöök Mealhadas, mis on Bairrada küpsetatud piimapõrsa pealinn. Siia sõidetakse kohale nii Lissabonist kui Madriidist spetsiaalselt põrsarestoranide pärast.

received_1656697767698263

Pärastlõunal väike tiir vahuveini pealinnas Anadias, mis asub Mealhadast 10 km kaugusel ja sealt oli ka pärit meil Tigus ülipopulaarne vahuvein Sao Domingo Blanc de Blanc.

2.päev

Väljasõit Aroucasse, mis asub  Ilhavost 75 km, kuid tasub külastust esiteks et süüa Arouca AOC  apellatsiooniga noorlooma steiki ( Vitela assada à moda de Arouca)  ja teine põhjus on lähedal asuv selge vee ja kiire vooluga Paiva jõgi ning Arouca kuulub Euroopa Geoparkide võrku.

Ahjaa…linnas on veel 10 sajandist pärit klooster, kus asuvad Portugali printsessi Mafalda, kes nunnaks hakkas, säilmed. 10 sajandist pidi alles olema küll vaid mõni üksik kivi, aga see selleks, klooseter on kena.

3.päev

Väljasõit Portosse (60km) Mida Portos teha, sellest olen ma hulgaliselt kirjutanud ja leiab blogi paremast tiivast alapealkirja Portugal alt.

4.päev

Tutvus Aveiroga ja Costa Novaga

5.päev

Väljasõit Serra da Estrelasse. Portugali kõrgemaile mäetipule. See on vähe pikem sõit, umbes 160 km.

Selle programmiga peaks olema ka rahutute hingede nädalane kultuuri- ja avastamise janu  ammendatud.  Kui tulete Portugali esimest korda ja Porto ja Douro org on külastamata, siis soovitan muidugi soojalt – reserveerige endale 2 päeva Porto linna jaoks ja 2 päeva Douro oru jaoks, siis jääb teil veel nädalasest reisist 3 rahulikku päeva chillida minu juures Ilhavos. Sest Porto ja Douro org on mõlemad  absoluutne vau ja minu juures saate puhata- käia turul ja veinipoes, odavalt head toorainet osta ja grillida ja chillida aias. Nädal on muidugi ülilühike aeg, aga kui hästi planeerida, jõuab palju.

Kuna Portugal on pikk ja kitsas maa, siis ei tasu ühe reisi sisse planeerida läbisõitu põhjast lõunasse.  Algarve ja Alentejo  sobivad külastamiseks kui lendate Lissaboni.

Fotograaf Silvia Pärmanni fotod Douro orust reisist:

DouroDSC_2738

PinhaoDSC_2735

CasaldeLoivosDSC_2687

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.