Sooline ebavõrdsus

Vaatamata sellele, et mul  suuri terviseprobleeme pole, meeldib mulle lugeda aegajalt terviselehte. (ilmaasjata, sest ma alati saan sealt 4 haigust endale diagnoosida!)

Ja täna sain ma väga kurjaks sellise info peale:

(copy-paste 1999 aasta terviselehest)
Nagu eelpool sai mainitud, tekib naistel alkohoolne maksakahjustus väiksemate alkoholi annuste ja kiirema aja jooksul. Osaliselt on see tingitud naiste väiksemast kehakaalust ja organismi suuremast rasvasisaldusest. Samas tuuakse olulise põhjusena esile ka seda, et kui alkoholi lagundamine meestel algab juba maos, siis naistel maos vastav, alkoholi lagundav ensüüm (alkohol-dehüdrogenaas) puudub või on väga väikese aktiivsusega. Seega on naistel alkoholi ja tema laguproduktide koormus maksale oluliselt suurem kui meestel. On mõeldud ka sellisele võimalusele, et alkohoolse joogi eripära mõjutab alkohoolse maksakahjustuse teket, kuna naised armastavad rohkem magusaid likööre, mehed aga õlut. Kuid otsest tõestust pole see siiani leidnud.
Kas ei ole vihaleajav info- naistel lihtsalt mingi ensüüm puudub? Kavatsen Jumalale kaebekirja koostada 🙂

6 responses to “Sooline ebavõrdsus

  1. oi, mina tahasksin ka ensüümi näha (või appi võttes klassikuid: härra profa ensüümi oleme me nõus vaatama hommikust õhtuni!)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.