Hea dokument: juhend toidukriitikule!

Selle dokumendi on interneti avarustest leidnud  toidublogist Vernanda ja lugeda saab siit.

Nagu ma juba selle dokumendi all kommenteerisin, siis selle dokumendi põhjal tohiksin mina Tallinnas sõna võtta vaid 3 -4 toiduasutuse kohta: Moon, Controvento, Platz ja Argo baar.  Mina olen kõigiga rahule jäänud, aga  restoranidest ja igasugu pingeridadest  hakkan rohkem arvama aprillis, kui ise enam restoraniga seotud pole, kuigi toidukriitikuks saamine mul plaanis pole. Aga hea point just selles mõttes, kui tahad hakata negatiivselt kirjutama 🙂

Jälgin ja loen  juba pikemat aega toidukriitik  Gilles Pudlowski kirjutisi, kes kajastab oma toiduarvustusi iga nädal Le Point´is, Saveur´is, Républicain Lorrain´is , lisaks aegajalt väiksed sutsakad teistele väljaannetele  ja muidugi on tema sulest mitmeid raamatuid…Kõik on täpselt kirja pandud- milllal härra maksab ise, millal teatakse ette et ta tuleb, millal maksab toimetus, millal mingi liit või millal retsoran kostitab. Arvatavasti see on ka selleks, et arenenud ühiskonnas mitte kaela saada kohtuasja, kus negatiivse arvustusega võib kellegi ärile halba teha ja kui leitakse seosed, et selle on tellinud konkurent, siis ai-ai-ai!  Gillesi blogi nimi on väga vaimukas:  Jalgupidi taldrikus

Ma arvan, et  ka Eestis tuleks liikuda sinnapoole ja blogistid peaksid ära mainima ka oma abikaasa seotused igasuguste Liitudega, restoranide jne. Rääkimata sellest, et oma seotus ära märkida tuleks, et ei peaks imestama kui keegi oma küpsetistes järjepanu  Salvesti tooteid  ja teine Järlepa tooteid kasutab.

13 responses to “Hea dokument: juhend toidukriitikule!

 1. E! See on jälle demagoogiline võte, mis mulle ei meeldi. Üks teatab, et mine joo veini ja rahune maha, mis sa möllad ja teine teatab, et pane mõnele poliitikule vastu pead!
  Ma olen ise toiduhuviline inimene ja hea meelega loen infot teiste blogidest ja tahan ka edaspidi lugeda ja ei taha hakata poliitikute blogisid lugema!
  Ja koduperenaine ja ehitustööline ei puutu asjasse, ka ajakirjanikud kirjutavad asjatundmatuid arvustusi.

 2. Kogu selle teema nn erimeelsuste juures oligi tore see, et kritiseerija tuli siseringist.Inimene, keda muidu hinnati ja vaadati alt üles, sest teeb seda,mida armastab,räägib sellest, mida tõsiselt teab ja niisama ei lahmi.Intrigeerivalt hakkas mind huvitama ka see toidublogijate taust.Et kes siis kus ja kellega!?Aga juuri-sfääride postituste taga on null komm peaaegu kõigil.On see siis tõesti kehv turundus või kellegi kaval trikk hoopis?Ja kas see, et Liina oma kommid kõik ära kustutas, et pilt veel hägusamaks muuta, on ikka kõige targem tegu.
  Seasaba teema juures meeldis mulle vähemalt see, et muidu pipsid tibid hakkasid turgudelt rasvast põseliha otsima, et kui muidu siiani ainult pastakeeduajast kinnipidamist teadsid.Ja teised targad “rikkad ja ilusad” küülikud,pardid jms lihad sinnapaika jätsid ja ahju panid korraliku sealiha, nagu eestlane ikka. Süldi tegemine on mõnele nagu raketiteadus ja kõhuäärega ringikäimisest pole ka keegi enne kuulnud.Ammugi keegi kodus ungari või ukraina pekki mõistaks teha, kus sa sellega. Nii et arengut on kõigil.
  Nukker on muidugi nüüd vaadata Tigu tädi meeleheitlikke sõnavõtte igal päeval(Keelatud vilja film oli aus, aitäh), kas Liina pole ikka tagaruumis Tigus veiniga leppimas käinud!?
  See E – poliitika jutt on muidugi tõeline jama,teinekord on (b)plädisev kodukokast toidublogija,kellel ehitusmees toita ka targem ja terasem, kui ükskõik kui haritud muu tegija.Kristelile aga edu!:)

 3. Pille! Mina kustusain ise kommid ära, sest need ei puutunud teemasse ja võivad poole aasta pärast näiteks piinlikust tekitada.
  Mis siin ikka leppida või mitte leppida. Meeleheitel ma pole- lihtsalt kui hakkad mingi teemaga tegelema, siis satud jalgratta leiutamise faasi ja hakkad korrutama ümbritsevate jaoks juba ammu kulunud tõdesid.
  E kirjutistes on aga veidi üleolevat tooni ja seetõttu ei too ta kedagi tõele lähemale ja kes seda tõde vajabki?
  Naljakas on lihtsalt see, et tegelikult pole mul sooja ega külma sellest, kes kus söömas käib rahaga või rahata. Lihtsalt väga valusalt reageeriti tögamisele, see paneb nagu rohkem muretsema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.