Hea dokument: juhend toidukriitikule!

Selle dokumendi on interneti avarustest leidnud  toidublogist Vernanda ja lugeda saab siit.

Nagu ma juba selle dokumendi all kommenteerisin, siis selle dokumendi põhjal tohiksin mina Tallinnas sõna võtta vaid 3 -4 toiduasutuse kohta: Moon, Controvento, Platz ja Argo baar.  Mina olen kõigiga rahule jäänud, aga  restoranidest ja igasugu pingeridadest  hakkan rohkem arvama aprillis, kui ise enam restoraniga seotud pole, kuigi toidukriitikuks saamine mul plaanis pole. Aga hea point just selles mõttes, kui tahad hakata negatiivselt kirjutama 🙂

Jälgin ja loen  juba pikemat aega toidukriitik  Gilles Pudlowski kirjutisi, kes kajastab oma toiduarvustusi iga nädal Le Point´is, Saveur´is, Républicain Lorrain´is , lisaks aegajalt väiksed sutsakad teistele väljaannetele  ja muidugi on tema sulest mitmeid raamatuid…Kõik on täpselt kirja pandud- milllal härra maksab ise, millal teatakse ette et ta tuleb, millal maksab toimetus, millal mingi liit või millal retsoran kostitab. Arvatavasti see on ka selleks, et arenenud ühiskonnas mitte kaela saada kohtuasja, kus negatiivse arvustusega võib kellegi ärile halba teha ja kui leitakse seosed, et selle on tellinud konkurent, siis ai-ai-ai!  Gillesi blogi nimi on väga vaimukas:  Jalgupidi taldrikus

Ma arvan, et  ka Eestis tuleks liikuda sinnapoole ja blogistid peaksid ära mainima ka oma abikaasa seotused igasuguste Liitudega, restoranide jne. Rääkimata sellest, et oma seotus ära märkida tuleks, et ei peaks imestama kui keegi oma küpsetistes järjepanu  Salvesti tooteid  ja teine Järlepa tooteid kasutab.

Advertisements

13 responses to “Hea dokument: juhend toidukriitikule!

 1. Tere! Olen nüüd paar päeva seda debatti-sõda jälginud ja erapooletuna ütleksin: enamus neid toidublögisi pole üldse mõtet lugeda ja mis tähtsust sel on, mida keegi oma porgandipiruka küpsetamise vahele kirjutab ja jääks ka selle juurde, et kui meeldi-ära loe.
  Hoopis teine asi on, kui tegemist päris ajakirjandusega!

 2. See on 1 vaatenurk, et ära loe ja las kõik olla nii nagu on ehk möödavaatamine ja käega löömine.
  Mina loen toidublogisid päris palju, rohkem küll neid kus peale “porgandipiruka” nagu sa E. seda nimetad veel midagi kirjutatakse. Aga ma pole päris nõus sellega, et oma blogis võid teha kõike- minule on see mõistusevastane, et kui pead oma hobiblogi ja kõrval vilguvad mingite firmade reklaamid selgitusteta. Kas need firmad on sponsorid, koostööpartnerid, sõbrad etc- kas saadakse mingit teenust, raha, ollakse seal palgal??? Ega minagi ei oma Absoluutse Tõe Monopoli. Tõstsin lihtalt üles teema, kommentaarid läksid emotsionaalseks ja kas sel üldse mingit mõtet olid, näitab tulevik.

 3. Sa võtad seda probleemi liialt paari kodukoka blogi pöhjal. Poliitikute ja muidu asjameeste blogid ongi kohad kus saaks vastassuunas paska pritsida ja omasid kiita. Nii, et milleks seda piirata!

 4. Täpselt E- aga poliitiku puhul me teame, kes ta on ja kuhu ta kuulub ja ta kasutab oma blogi isiklike mõtete väljendamiseks.
  Osad toidublogijad aga varjavad oma kuuluvust, töökohta, abikaasa seotust ja esinevad nagu erapooletud kallutamata toidunautijad!
  Ma ei tea, mis muus valdkonnas toimub, sest ei loe- võib-olla ongi hullem, aga sealsed lugejad peaksid ise oma ruumi “puhtaks tegema”

 5. 2 huupi näidet: A) koduperenaine, kelle blogi koosneb teemast mis ta perele süüa tegi läheb korra oma ehitustöölisest mehega restorani ja arvab pärast, et ta teeb paremini süüa. Kas see on negatiivne arvustus või lihtsalt blädisemine? B) Mis oli selles halenaljakas Sfääri-Juuri kajastamises heade kommete ja tavadega vastuolus? Ise ju vastasid ja kommijad ka- klikkasid ära ja ei lugenud seda. Nii et pigem peaks küsima, kas keegi tahtis üritust saboteerida, et nii nõrga turundusprogrammiga välja tuli.
  Ma arvan, et sa raiskad oma energiat vales kohas. Jõudu ja julgust sul on, mine pane poliitikutele parem pasunasse!

 6. E! See on jälle demagoogiline võte, mis mulle ei meeldi. Üks teatab, et mine joo veini ja rahune maha, mis sa möllad ja teine teatab, et pane mõnele poliitikule vastu pead!
  Ma olen ise toiduhuviline inimene ja hea meelega loen infot teiste blogidest ja tahan ka edaspidi lugeda ja ei taha hakata poliitikute blogisid lugema!
  Ja koduperenaine ja ehitustööline ei puutu asjasse, ka ajakirjanikud kirjutavad asjatundmatuid arvustusi.

 7. Kogu selle teema nn erimeelsuste juures oligi tore see, et kritiseerija tuli siseringist.Inimene, keda muidu hinnati ja vaadati alt üles, sest teeb seda,mida armastab,räägib sellest, mida tõsiselt teab ja niisama ei lahmi.Intrigeerivalt hakkas mind huvitama ka see toidublogijate taust.Et kes siis kus ja kellega!?Aga juuri-sfääride postituste taga on null komm peaaegu kõigil.On see siis tõesti kehv turundus või kellegi kaval trikk hoopis?Ja kas see, et Liina oma kommid kõik ära kustutas, et pilt veel hägusamaks muuta, on ikka kõige targem tegu.
  Seasaba teema juures meeldis mulle vähemalt see, et muidu pipsid tibid hakkasid turgudelt rasvast põseliha otsima, et kui muidu siiani ainult pastakeeduajast kinnipidamist teadsid.Ja teised targad “rikkad ja ilusad” küülikud,pardid jms lihad sinnapaika jätsid ja ahju panid korraliku sealiha, nagu eestlane ikka. Süldi tegemine on mõnele nagu raketiteadus ja kõhuäärega ringikäimisest pole ka keegi enne kuulnud.Ammugi keegi kodus ungari või ukraina pekki mõistaks teha, kus sa sellega. Nii et arengut on kõigil.
  Nukker on muidugi nüüd vaadata Tigu tädi meeleheitlikke sõnavõtte igal päeval(Keelatud vilja film oli aus, aitäh), kas Liina pole ikka tagaruumis Tigus veiniga leppimas käinud!?
  See E – poliitika jutt on muidugi tõeline jama,teinekord on (b)plädisev kodukokast toidublogija,kellel ehitusmees toita ka targem ja terasem, kui ükskõik kui haritud muu tegija.Kristelile aga edu!:)

 8. Pille! Mina kustusain ise kommid ära, sest need ei puutunud teemasse ja võivad poole aasta pärast näiteks piinlikust tekitada.
  Mis siin ikka leppida või mitte leppida. Meeleheitel ma pole- lihtsalt kui hakkad mingi teemaga tegelema, siis satud jalgratta leiutamise faasi ja hakkad korrutama ümbritsevate jaoks juba ammu kulunud tõdesid.
  E kirjutistes on aga veidi üleolevat tooni ja seetõttu ei too ta kedagi tõele lähemale ja kes seda tõde vajabki?
  Naljakas on lihtsalt see, et tegelikult pole mul sooja ega külma sellest, kes kus söömas käib rahaga või rahata. Lihtsalt väga valusalt reageeriti tögamisele, see paneb nagu rohkem muretsema.

 9. Ma juba pelgasin, et keegi arvab, et ma sünnitushormoonide jms mõjul olen “seasabatajaid” Liinat, Tuulit, Aeti, Mari-Liisi jt “pipsideks tibideks” olemises jm surmapattudes süüdistama hakanud 🙂

 10. Mind paneb palju rohkem muretsema, et Kristel oma kommentaare ja lugusid peale avaldamist üle ja ümber kirjutab. Ju siis hakkas hiljem häbi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s