Hea dokument: juhend toidukriitikule!

Selle dokumendi on interneti avarustest leidnud  toidublogist Vernanda ja lugeda saab siit.

Nagu ma juba selle dokumendi all kommenteerisin, siis selle dokumendi põhjal tohiksin mina Tallinnas sõna võtta vaid 3 -4 toiduasutuse kohta: Moon, Controvento, Platz ja Argo baar.  Mina olen kõigiga rahule jäänud, aga  restoranidest ja igasugu pingeridadest  hakkan rohkem arvama aprillis, kui ise enam restoraniga seotud pole, kuigi toidukriitikuks saamine mul plaanis pole. Aga hea point just selles mõttes, kui tahad hakata negatiivselt kirjutama 🙂

Jälgin ja loen  juba pikemat aega toidukriitik  Gilles Pudlowski kirjutisi, kes kajastab oma toiduarvustusi iga nädal Le Point´is, Saveur´is, Républicain Lorrain´is , lisaks aegajalt väiksed sutsakad teistele väljaannetele  ja muidugi on tema sulest mitmeid raamatuid…Kõik on täpselt kirja pandud- milllal härra maksab ise, millal teatakse ette et ta tuleb, millal maksab toimetus, millal mingi liit või millal retsoran kostitab. Arvatavasti see on ka selleks, et arenenud ühiskonnas mitte kaela saada kohtuasja, kus negatiivse arvustusega võib kellegi ärile halba teha ja kui leitakse seosed, et selle on tellinud konkurent, siis ai-ai-ai!  Gillesi blogi nimi on väga vaimukas:  Jalgupidi taldrikus

Ma arvan, et  ka Eestis tuleks liikuda sinnapoole ja blogistid peaksid ära mainima ka oma abikaasa seotused igasuguste Liitudega, restoranide jne. Rääkimata sellest, et oma seotus ära märkida tuleks, et ei peaks imestama kui keegi oma küpsetistes järjepanu  Salvesti tooteid  ja teine Järlepa tooteid kasutab.

13 responses to “Hea dokument: juhend toidukriitikule!

 1. Tere! Olen nüüd paar päeva seda debatti-sõda jälginud ja erapooletuna ütleksin: enamus neid toidublögisi pole üldse mõtet lugeda ja mis tähtsust sel on, mida keegi oma porgandipiruka küpsetamise vahele kirjutab ja jääks ka selle juurde, et kui meeldi-ära loe.
  Hoopis teine asi on, kui tegemist päris ajakirjandusega!

 2. See on 1 vaatenurk, et ära loe ja las kõik olla nii nagu on ehk möödavaatamine ja käega löömine.
  Mina loen toidublogisid päris palju, rohkem küll neid kus peale “porgandipiruka” nagu sa E. seda nimetad veel midagi kirjutatakse. Aga ma pole päris nõus sellega, et oma blogis võid teha kõike- minule on see mõistusevastane, et kui pead oma hobiblogi ja kõrval vilguvad mingite firmade reklaamid selgitusteta. Kas need firmad on sponsorid, koostööpartnerid, sõbrad etc- kas saadakse mingit teenust, raha, ollakse seal palgal??? Ega minagi ei oma Absoluutse Tõe Monopoli. Tõstsin lihtalt üles teema, kommentaarid läksid emotsionaalseks ja kas sel üldse mingit mõtet olid, näitab tulevik.

 3. Sa võtad seda probleemi liialt paari kodukoka blogi pöhjal. Poliitikute ja muidu asjameeste blogid ongi kohad kus saaks vastassuunas paska pritsida ja omasid kiita. Nii, et milleks seda piirata!

 4. Täpselt E- aga poliitiku puhul me teame, kes ta on ja kuhu ta kuulub ja ta kasutab oma blogi isiklike mõtete väljendamiseks.
  Osad toidublogijad aga varjavad oma kuuluvust, töökohta, abikaasa seotust ja esinevad nagu erapooletud kallutamata toidunautijad!
  Ma ei tea, mis muus valdkonnas toimub, sest ei loe- võib-olla ongi hullem, aga sealsed lugejad peaksid ise oma ruumi “puhtaks tegema”

 5. 2 huupi näidet: A) koduperenaine, kelle blogi koosneb teemast mis ta perele süüa tegi läheb korra oma ehitustöölisest mehega restorani ja arvab pärast, et ta teeb paremini süüa. Kas see on negatiivne arvustus või lihtsalt blädisemine? B) Mis oli selles halenaljakas Sfääri-Juuri kajastamises heade kommete ja tavadega vastuolus? Ise ju vastasid ja kommijad ka- klikkasid ära ja ei lugenud seda. Nii et pigem peaks küsima, kas keegi tahtis üritust saboteerida, et nii nõrga turundusprogrammiga välja tuli.
  Ma arvan, et sa raiskad oma energiat vales kohas. Jõudu ja julgust sul on, mine pane poliitikutele parem pasunasse!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.