Istanbul ja naised.

Vot see on teema, millest ma esialgu mõtlesin mitte  kirjutada  ja  hoopis ohtralt kiites rääkida  ohututest teemadest nagu  läätsesupp või pistaatsia pähklid… Islam on nii õrnaks teemaks muutunud, et ma pole enam kindelgi,  kas üks valge ateistlik  naine üldse tohib sel teemal avalikus ruumis midagi mõelda ja arvata. Kui muidugi võllanalja visata, siis praegu linnas olevad plakatid kutsuvad üles  mõtisklusele,  et ega mu kauaaegne naaber, proua Mets,  juhuslikult moslem pole. Püüan  Borati moodi  Hamas-hummus stiilis asja lahata.

Istanbul on kindlasti väga vabameelne Türgi linn ja nagu teatmeteosed ütlevad, siis kõikide türklaste isa ehk  Atatürk (üleval pildil) kuulutas riigi juba aastal 1923 vabariigiks ja aasta hiljem lahutas religiooni riigist, mis teoreetiliselt peaks tähendama, et Türgi on ilmalik riik, aga miskipärast oli kogu Istanbul pearättidega naisi täis. OK, rätid olid ilusad värvilised ja kui kätlinhommikud püüavad väita, et see on naiste vaba tahe neid kanda ja rätid on pigem seksikas moeelement, siis ma küsiksin, mis kuradi pärast naised vabast tahtest kannavad 30 kraadi palavusega pikki-jubedast õhku mitteläbilaskvast materjalist mantleid ja nende abikaasa käib kõrval T-särgis ja teksapükstes. Ei taha ette kujutadagi, mis toimub kesksuvel kui kraadid üle 40 on…

(neil 2 pildil(saab suuremaks klikata) on hästi näha, et mees paneb ennast vastavalt  ilmale riidesse ja prouad “tõrjuvad” kuuma mantliga)

Tõsi, burkades naisi oli  vähe, aga neid ikka oli. Kuigi mina ei tundnud Istanbuli 29-30 kraadises kuumuses põlvi paljastava seeliku ja paljaste käsivartega halvasti- linnas on nii palju turiste, et see välja ei paistnud, aga  pearättide rohkus hämmastas mind ikkagi.  Lugesin kuskilt hiljuti, et Türgi  naistepesu poodides  müüakse eriti  vallatut pesu. Ja seda kõige nilbemat pesu pidid ostma just need burkadega  ringikäivad naised. Nii et, palju õnne sellisel viisil oma vabadust teostada !  Täna hommikul jäi silma ka naljauudis, kuidas  saates Top Gear” arvas Hammond, et kui kõik naised kannaksid burkasid, siis meesautojuhtide tähelepanuvõime hajumise probleem kaoks.  Jeremy Clarkson  sai aga  endale  kaela moslemite viha, kui ütles, et/ probleem ei  kaoks. Tegelikult burka ei aita. Olin ükspäev taksos Picadillyl, kui üks burkas naine teed ületas. Ta komistas, burka kerkis üles ning ma nägin tal jalas stringe ja seksikaid sukki. Kinnitan, et nii see oli. Seda nägi ka taksojuht./

Ma ei taha kuidagi mosleminaisi naeruvääristada. Ma pole aastaid tahtnud kuhugi islamiriiki just sellepärast minna, et ma vihkan sellist naiste väärkohtlemist. Läbi nende naiste pigem ma naeruvääristan moslemi mehi, kes pühakirjast välja on lugenud, et naise rätti ja jalataldadeni riietamine kuidagi nende Allahile meelepärane on.

Et positiivses võtmes lõpetada, siis jäi silma, et on palju perekondi, kus veel 35-s eluaastates ema kannab rätti ja mantlit kuumaga, aga ta teismelisi tütreid enam ei piinata  🙂

Väike rätikugalerii:

26 responses to “Istanbul ja naised.

  1. Ei tea jah, ma olen praeguseks päris palju reisinud ja ikka ei kipu tagasi. Temperamendiküsimus ilmselt :), mina ja minu privaatsus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.