Raamat: Eesti naise õnn

Kel aega üle ja tahab “huumorikirjandust” lugeda, soovitan soojalt seda raamatut. Raamatu on(vist) kirjutanud naisterahvas(tüüp:tibi), kes Hispaanias unistuste printsi leidnud ja lugejaga oma piiritut õnne jagab.
Paraku on kirjanikul arusaam Hispaaniast küll veidi kummaline ja enamasti saab raamatust teada, et Hispaania mehed on seksikad, rikkad ja huvitavad ja nende raha eest saavad Eesti naised shoppata 🙂 Eesti mehed on pesemata, mühakad ja voodis saamatud kaabakad.

Nagu Kalev Kesküla seda raamatut arvustades ütleb: “Sellesse (raamatusse)võib suhtuda kui tubli tütralapse unelmasse või kui mõne kadeda meesšovinisti pseudonüümi all kirjutatud kurja nalja.”

Ma arvan, et selle raamatu puhul(õnneks pole pidanud seda lugema nagu Kalev- ainult lappasin poes), ongi kõige toredam lugeda Kalev Kesküla arvustust tänases Eesti Ekspressis.
Kalev on ka eraldi välja toonud raamatus selle, mille peale minagi raamatut sirvides sattusin: nimelt saab raamatust teada, et Hispaania on ülipuhas maa, kunagi ei visata maha prahti(muigavad need, kes on Madriidis tapas baarides käinud nüüd ikka kõvasti!) ja prügikastidel on eraldi avad näiteks sülitamiseks ja oksendamiseks.

Aga tegelikult arvan, et lugeda seda raamatut pole vaja- Kalev peab selliseid asju oma töö pärast lugema ja ta on selleks hästi treenitud.

Advertisements

27 responses to “Raamat: Eesti naise õnn

 1. jah, päris hea ju:
  Menstruatsioonivalud.
  Mida teab üks eesti mees nendest? Mitte midagi ei tea. Aga tahab, et talle kõik asjad ette ja taha ära tehakse. Tema tuleb töölt koju, peeretab, läheb külmkapi kallale, peeretab, võtab õlle, peeretab, vajub diivanisse, peeretab, hakkab telekat klõpsima. Ja peeretab. Põhiline ongi see, et suuremat peerukotti, kui eesti mees, pole maailmas olemas. Ja ise on ta veel nii uhke ka selle üle! Kui peeretab, siis ikka võimalikult kõvasti, ja vahib ise rõõmsa näoga ringi, nagu oleks ei tea mis suure auhinna võitnud.

 2. võijummal! Ja ma algul mõtlesin Kristeli juttu lugedes, et vaja too raamat etet võtta lugemiseks!

  Võru keeles üteldakse nii, et :
  vanamiis käänd sängün sälä, lask piiru nii nuss ku väitsega lõgatu!

 3. Mul tuli sellest raamatust lõike lugedes pähe, et järsku on raamatu kirjutanud Kaur Kender näiteks Eesti naiste mõnitamiseks:..

 4. Või on tegemist mõne Eesti bimboga kes kohtas elus esimest korda normaalset meest.
  Kuskilt on kõrvu jäänud üks Lembit Ulfsaki poolt öeldud kuldne lause: “vähe lugenud inimesel võib üks raamat tõesti pea segi ajada ja tundma panna, et see ongi nüüd see kõikse õigem tõde” selle peale, kui meil hakkasid tekkima esimesed kultus kirjanikud nii meilt, kui mujalt ja mõnedel “katus sõitis” ikka tõeliselt.

 5. Ammu pole enam midagi nii põhjapanevat lugema sattunud, kui neid raamatust pärit sügavasisulised ja analüütilist maailmapilti sisaldavaid lõigud. Aitäh hoiatuse eest, nüüd lähen sellest suurteosest kohe väga suure kaarega mööda.

 6. Minu teooria – Grete Marquez on Sami Lotila uus pseudonüüm 🙂
  P.S Mul oli kord välismaa naine kes erinevalt Eesti naistest, kes kogu aeg peeretavad, ei peeretanud kunagi:) Ta isegi ei käinud s…al, kuna üks normaalne naine midagi nii labast ju ei tee, erinevalt Eesti naistest, kes peale peeretamise laskuvad tihti isegi nii madalale et käivad s…al. Häbi!

 7. Soovitan poest raamat ära osta, läbi lugeda ja siis kirjutada! Samuti hoiatagu hoiatajad ikka siis, kui teos läbi loetud!

 8. Minu arvamus on täiesti vastupidine- sirvin poes raamatut, loen siit ja sealt ja selle järgi teen otsuse kas maksan üle 100 raha või jätan selle ostu katki.

  See raamat minu jaoks piisav huumorikirjandus ei tundunud olevat, samuti ei saa sealt miskit uut teada… aga kindlasti leidub inimesi keda see intrigeerib ja minu jutt raamatu vastu huvi äratab. Ja kindlasti paljudel tekib selle imeliku raamatu vastu huvi, et just nimelt välja selgitada, kas seal räägitu on ikka tõsi või paroodia 🙂
  Mitte unustada, et reklaam on reklaam.

 9. Jätkuks eelmisele pean ütlema, et tänu sellele kirjutisele tulnud kommentaaridele, olen ma selle raamatu suhtes ka suhtumist muutnud ja võib-olla ostangi ta kaasa, et järgmisel nädalal lennukis miskit lugeda 🙂

 10. Profa, see tuletab mulle meelde ühte ekspressi pikemat lugu eesti kahest noorest peenest literaadist, kes rääkisid ka a la sellist juttu, et söömine ja s_ttumine on pööblile.

  Wr – any publicity is good publicity.

 11. See ime pidavat olema Wimbergi sulest, kelle naine hispaanlasega jalga lasi. Seda paroodiat ei maksa nüüd küll tõsiselt võtta, mul on ainult puudest kahju, mida on selle jama jaoks kasutatud.

 12. Aitähh Karmen valgustamast- see paneb asjad paika..
  Wimberg oleks võinud rahvale jagada pigem seda, mida ta tundis kui naine ära läks ja mida ta sellest õppis.
  Praegu tundub, et ei õppinud midagi ja tema ülisuur ego on hirmsasti haiget saanud 🙂

 13. no mina ei saa küll aru, mis selles nii hüsteeriliselt naljakat on, et inimene on rumal ja küündimatu ja sööb sibulat, nii et pärast on tekk laes kinni. olete te ültse elus töödud olnud?

  tõsine inimene pune teelt

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s