Veel üks kulinaar-gastronoom

Loen mina täna hommikul Ekspressi- esilehel kohe  viidatakse, et miskil leheküljel staarkokk Imre Kose pihib, miks ta ärid kõrbesid ja miks ta ikka õnnelik on…. Rõõmustasin veel, et näed kui tore, Imre on jälle mängus etc…
Artikkel

Teen aga mina selle intervjuu lahti ja aru ei saa, kas räägib kokk, restoranipidaja või olen sattunud panga  turundusosakonna koosolekule…täiesti uued standardid, firma imago, broneeringute osakond,  kliendi sihtgrupp ja minu lemmikud olid väljendid: high end ja low end ja grillkontserdi peale ei osanudki enam emotsiooni välja anda…Seda kõike nimetab Imre uueks lähenemiseks!  Kallis Imre- ma avaldan sulle suure saladuse: sellist jama aeti marketingi koolitustel ja panga koosolekutel juba aastal 1996! Turg on aga nii kardinaalselt muutunud, et kui ausalt oma higi ja pisaraid töösse sisse ei pane, siis mingi sellise mölaga kliente ei püüa…võid joonistada Powerpointi  10 püramiidi ja oma ettekandjatele ja kokkadele seletada, mis kliendi segmenti te püüate, aga klient sööb ikka kodus kotletti———.aaaa, unustasin…New York ja Skandinaavia korporatiivid  on Vertigo vallutanud…

Kasulik nõuanne ka: Kui just väga tahad kuulata igasugu marketingi- ja “koolitusgurude”   jutuvada turgude toimimisest või kliendi mõjutamisest ja müügitehnikatest, siis kuula ära, mine tööle tagasi ja tee kõike risti vastupidi, mis need elukauged poosetajad sulle räägivad…. ja sa võid veel edugi saavutada! Marketingi kodanikele aga soovitan päris tööle minna ja lõpetada normaalsetele inimestele ajupesu tegemine (high end/low end-  lähen naeran veel natuke)

Advertisements

13 responses to “Veel üks kulinaar-gastronoom

 1. Väga hea kommentaar. Täpselt nagu sa kirjutad, ei ole antud “cräpp” seotud ainult toitlustusega, vaid vohab kõikjal me ümber.

  “Small is a next Big Thing!”

 2. Mind paneb lisaks imestama see, et inimene, kes nii kaua selles äris on olnud, loodab, et sellega saab midagi teenida…Andekas kokk, kes võiks teha toredat kohta, aga tahab olla hoopis ärimees. Lotopiletit ostes on ka ennem lootust miljonäriks saada, kui Eestis toitlustusäriga. Kui see elustiil pole ja seda tööd selleks ei tehta, et see meeldib, siis……

 3. Lugesin seda artiklit ja ei saanud aru mis enneolematust kvaliteedist nad Mercado puhul räägivad. Olles Mercado kõrval paar aastakest töötanud vältisin seda kohta kuis võimalik. peamine põhjus oli see et samal tasemel toitu sai ümbruskonnast ka odavamalt. Mitte nii peenes atmosfääris – aga töö-lõunale väga kõrgeid nõudmisi ka ei esita. Pigem viskas üle keskpärase ja ka aegajalt ebakvaliteetse toidu (toores, kuivanud, kõrbenud jne…) eest üle maksmine.

 4. ainus asi, mis mulle mercados meeldis, oli supp. ehk siis see, et ebatüüpiliselt muudele päevaprae kohtadele pakuti seal peale seljanka ka midagi muud. aga muidu oli see ju tõesti lihtsalt päevapraekoht suht kallite hindadega (ja suht kallis saiapood ees)

 5. Mina ei jõudnudki Mercadosse, aga ega ei teinud ühtegi pingust ka selleks et sinna jõuda. Imre Kose ja L’Artiste oli koht, mis oli tõesti tol ajal tore. Edasi kui hakati nuusutama turgu, analüüsima klienti jne. selle asemel, et põll ees ja pann käes süüa teha, läks asi käest ära. Tõeliselt ei meeldi Vertigos ja Bestselleris, see: Head nautimist ja Kuidas maitses värk. See on nii võlts ja vastukäiv…

 6. Töötasin Mercados algusest peale ja pool aastat pidasin vastu, teenindajana. Ma ei suuda ikka ära imestada, mis sellest hiigelprojektist saand on. Mõte on ju tegelt hea. Aga üksi Imre energia ja päikeselisusega seda plaani ei teosta. Vot mis juhtub kui tahetakse nii suurt ampsu.

 7. Tegelt on seal ümbruses enam kui kaks “hole in the wall” tyypi kohta kus on kõik risti vastupidi Imre kontseptsioonikohale: sisekujundus pole muutunud Dvigateli aegadest, viisakusega ei pingutata, kuid toit on parem, portsud suuremad ja hinnad poole väiksemad. Mõnede neist miljööd võiks isegi eksootiliseks pidada.

 8. Kui kallis see Mercado siis oli?
  Näiteks kui ma eelmisel aastal Vertigo terrassil käisin, siis toit ju kallis polnud. Võiks öelda, et Tigu on kallimgi(muidugi tooraine erinevus on- meil ei ole hinnas kuskilt alla tulla) aga terrass oli täis selliseid ennast näitama tulnud naisterahvaid, kelle lõhnaõli kogused lämmatasid isegi õues ja leopardimustrilised pluusid pimestasid. Ei usu, et sellise klientuuriga raha tagasi teenib, mis investeeritud.
  Panga ajast aga mäletan, et pangainimesed olid üsna kopikalugejad ja pigem sõid kodunt kaasa võetud võileiba, kui läksid lõuna ajal välja sööma. Näiteks nüüd on mul hea meel, et asi on muutunud- enamus meie lõunatajatest moodustavad Swedbanki töötajad…

 9. Mercado ja Tigu (ilmselt ka Vertigo) ei olegi samas klassis. Kardan et Mercadoga ei saa Tigut eriti võrrelda.

  Mercado oli nn “töölõuna” koht peamiselt. Saaliga umbes paarisajale inimese. Kopikat lugedes alla 80.-/plaad+2xPiim seal väga ei saanud (kui just väikest suppi/wok’i) ei võtnud. Kui end unustasid ja komplekteerisid lõuna asjadest mis isu äratasid siis tuli lõuna juba üle 120. Iga päev kogu kuu läbi nii ei tahaks.

  Samaväärseid (pigem paremaidki) lõunaid sai ümbruses 45st kroonist 60ni. Mitte nii peenes interjööris ja mitte nii laiaas valikus. Sai isegi odavamalt kui Rimi kulinaariast võtta – aga need kippusid rasvast leemendama.

  Loomulikult on ka neid inimesi kes oma lõuna kodust kaasa võtavad. Mina unustasin alati seda teha.

 10. Minu jaoks oli Mercado kallis söökla – sorry, aga mulle ei meeldi süüa ülehinnatud toitu kandikult suures sööklas. Käisin korra ja see mind üldse imestama ei pannud, et koht kinni pandi. Kogu projekti eesmärk oli raha, mitte südamega tehtud kohad nagu nt teie Tigu või minu üks lemmikuid Elevant või mu eilne avastus Kadriorus Nop (oli vist see nimi, kus kauplus ja kohvik on tehtud ikka väga mõnusa käekirjaga üheks koosluseks). Mercado oli täiesti hingetu ettevõtmine.

 11. Imre Kose ja L’Artiste, see on jah asi mida kõik kes seal on käinud meenutavad hea sõnaga. Sama siin. Kalleid sööklaid aga ei poolda.

 12. mind tegi see artikkel natuke kurvaks, kuna pani mõtlema valitseva “kõik müügiks” suhtumise üle 🙂
  õnnelikud on need inimesed, kes saavad midagi luua, ilma et peaks veel enne loomist turundama hakkama—

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s