Õhtulehe ajakirjanik on kui loodusõnnetus

Tahaks elada oma vaikset elu ja ajada nii hästi kui oskan oma asja ja siis ükspäev jälle voila…. mail Õhtulehe ajakirjanikult. Tema teeb nimelt artiklit 50 Eesti parimast restoranist mis avalikustatakse neljapäeval ja nüüd hästi kiire ja muudkui vastaku restoranid tema küsimustele. Mis mind selle juures vihale ajab, on suhtumine: mingi naisterahvas, kes ennast ajakirjanikuks nimetab, arvab et tema võib tulla mulle lugema marketingi loengut kui suurt kasu mina saan,  kui ma suurima tiraaziga ajalehes oma infot avaldan. Ehk teisisõnu- ma ei saa aru kui suurt teenet Õhtuleht mulle osutab ja mis mul häda on, et ma ei taha küsimustele vastata.  Ehk siis copy-paste kirjavahetusest, kui teatasin, et ei soovi mingit infot Õhtulehte panna:

Tere!
 
Teie vastus hämmastab mind. Kuulute Eesti parimate toidukohtade nimekirja, ent ei soovi oma andmeid avalikustada. Praegusel ajal oleks see ju klientide juurde saamiseks väga hea võimalus. Mul ei ole tõesti väga palju infot enam vaja, olemas on aadress, kontakt ja lahtiolekuajad, mis pärit kodulehelt. Vaja oleks veel koha iseloomu ehk mis maa toitu pakute või kuidas oma kööki iseloomustate (eelmisel aastal oli kirjas Vahemere köök),
ja veel:

Anname ülevaate 50 Eesti parimast restoranist ja 49 ülejäänud kohal huvitaval kombel Õhtulehega probleemi pole, nemad küll soovivad oma andmeid avalikustada ja teevadki seda. Ja minu teada on Õhtuleht Eesti suurima levikuga ajaleht.
 
Mis ma oskan öelda? Eks ma ole veidrik, aga ma tõesti ei pea seda mingiks auks Õhtulehes laiutada.

32 responses to “Õhtulehe ajakirjanik on kui loodusõnnetus

  1. irw, see on iga ajakirjaniku ja “ajakirjaniku” standardne vastuväide iga keeldumise puhu. “no kuulge, see on ju teile kasulik” sinna lisandub veel teine tüüpähvardus “me uurime ise midagi ikka välja…”

  2. Õhtuleht on sma tõsiselt võetav leht, kui Äripäev. Levik on suur, aga vaadake parem, kes neid lehti tõsiselt võtavad? Ajakirjanikele soovitaks aga natukeseks tööle minna ja midagi oma kätega teha – aastakest viis. Seejärel naasta oma ajakirja juurde ja proovida samu küsimusi ilma südametunnistuse piinadeta küsida.

  3. Mhh, mõtetu värk. Ei viitsi isegi vihastada. Eks me peame nüüd arvestama, et Tigu jääb ilma hordidest Õhtulehe lugejatest…

  4. Ma just tulin Selverist, kassas ilutses reklaam Õhtulehest, pealkirjaga: Jalg rippus veel vaevu küljes”
    Mind pigem huvitab, miks soliidsed restoranid nagu Ö ja Egoist ja Gloria jne. tahavad enda reklaami selle kõntsa vahele panna?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.