Algas restoranide hindamise ralli

Varsti saabuv kevad toob kaasa igasuguste hindamiste ja edetabelite ja autasude laine.  Sain just telefonikõne kus teatati, et Tigu oli valitud Hõbelusika nominendiks kategoorias parim veini- ja toidu sobitamine. Kutsuti Gala õhtusöögilele reedel ja puha. Tegelikult on ju tore, aga no ei saa kuidagi sinna Galale minna kuna reedesel päeval on Tigus meil oma Gala, aga õnneks Ribe poisid saavad meid esindada, vaevalt me küll seal midagi võidame- me pole sponsoritega kuidagi seotud, meil pole ühtegi Prike veini sees!

Samuti algas TOP 50 restoranide valimine, kus siis restorani töötajad peavad valima välja 5  nende arust parimat restorani ehk siis käib see nii:

Lp. hindaja!
Tallinna parimate söögikohtade väljaselgitamine toimub selle valdkonna võtmetöötajate hinnangute põhjal. Selle lihtsa, kuid objektiivse hinnangumetoodika on välja töötanud Londoni Restaurant Magazine ja see on maailmas laialdaselt kasutusel.

Teil tuleb hindamise tabelisse kirjutada paremusjärjestuses  viie parima Tallinna söögikoha nimed. Teie poolt parimaks tunnistatud söögikohale peate andma ka lühikese hinnangu või põhjenduse, miks just see koht on Teie meelest parim.

Te hindate oma konkurente. Oma töökohta või Teie omanduses oleva söögikoha nimistusse kandmine ei ole lubatud. Oma hinde annate Te söögikoha üldise imidži põhjal (köök, teenindus, sisekujundus, õhkkond), nii nagu see Teie jaoks hindamise hetkeks on kujunenud. Seepärast ei eelda me pikka järelemõtlemist ega hinnatavate söögikohtade uuesti külastamist. Ankeedi täitmiseks ei peaks kuluma üle viie minuti.

Tallinna parimate söögikohtade TOP avalikustatakse Aprillis. Viimase põhjal luuakse mitmekeelne internetikeskkond, mis tutvustab hea toidu sihtkohti Eestis nii sise- kui välisturistidele.  Veebikeskkonnale lisandub täiendav reklaamiprogramm, mis viiakse kodu- ja välismaal läbi EAS-i toetusel.

Noh, minu jaoks oli lihtne need 2 esimest kirja panna, aga 5 head restorani on väga keeruline välja mõelda… Lõppkukokkuvõte näitab tegelikult, kellel on restoritöötajate hulgas kõige rohkem sõpru…

Mis mind aga häirib selle juures on see, et kõik on ühte patta pandud- Tigu ja Egoist ja Ö ja Mac. Eelmisel aastal kui ma auhinna järel käisin, oli kohe piinlik Demjanoviga ühes ruumis istuda…
Minul on oma nimekiri ära saadetud, aga kallid blogilugejad pange ka järjekorda 5 Tallinna paremat restorani ja jätke Tigu välja nagu oleksite ka Tigu töötaja.  Mis nimekirja teie teeksite?


26 responses to “Algas restoranide hindamise ralli

 1. vanasti oli Controvento ju pea ainuke omalaadne. viimasel ajal pole sinna eriti sattunud, suures osas ka seetõttu, et suviti on see kruiisituristidest pungil ja ei viitsi nendega kakelda sissepääsemise nimel.
  nii et kuigi aeg-ajalt vilmsi tänava asukoha üle kurdetakse, siis on sellel ka omad tugevad plussid. tigu katariina käigus oleks kindlasti midagi hoopis muud

 2. No Contravento oli ka minu nimekirjas olemas…kuigi pole ka ammu käinud, aga tahaks ikka minna…pigem ongi jäänud käimata sellepärast viimasel ajal, et tahaks uusi kohti avastada- aga alati mõtlen, et oleks võinud Contraventosse või Ribesse minna

 3. ma mõtlesin eile kohe pikalt, kui titte magama panin, et mis siis mu list on. aga ma olen ka vana inimene ja suhteliselt rigiidne oma valikutes, niiet. rida on valik, mitte pingerida.
  1. Ö – sest seal on sama personal, mis pidevalt areneb ja hea söök. ja kelner ütleb mulle tänaval tere, ma ei tea, on see hea või halb:) aga ma tegelikult seal ikka nii sageli ka ei käi.
  2. Gloria – sest seal on kindel tase. ja hea söök. ja kokk, viimati, kui ma sinna esimese omajuhedet magistri viisin, tuli kokk suisa tere ütlema ja soovitas veini. Egoist mulle nt nii ei meeldi.
  3. In Studio Vinum – sest peale selle, mida nimetada ei tohtinud, on see ainus veinirestoran ja Imre Uussaar on tegelikult täiega tubli
  4. Ribe – sest seal on omanikud ise nädalavahetusel kohal ja üks ja ainus kord, kui ma seal käinud olen, vastupidiselt üldlevinud arvamusele, oli seal tõesti tore
  5. contravento – sest seal on tore itaalia toit ja ükskord saime me sealt karpe
  6. ma panen ikka kuuenda ka, sest Velvetis on minu meelest täiega hea sushi, vaatest ma ei räägigi ja see sisekujundus on küll slaavilik, aga mulle meeldib, sinna see sobib
  7. ja see oleks siis, see, mida nimetada ei tohtinud;)

  aga ma panin siia praegu ainult Tallinna kohad, kuigi mujal on ju ka. näiteks Müüriääre Haapsalus, kus hoolimata mõnedest (mitte kõikidest) ülbetest tibidest on hea söök. või La Perla Kuressaares (ja isegi see Arensburgi uus restoran ei olnud halb. ja Johani Pähkel). ja Pärnus oli vahepeal see Edelweiss päris hea, kuigi ma ei tea, kas ta praegu lahti enam on. Ja Tartus on normaalseid kohti. niiet peabki hulga läbi küsima, enne kui teada saab, kelle vahel hääletada. aga ma loodan, et peale tähtsat päeva Kristel ikka ütleb ka omad 5;)

 4. ja kui ma nüüd vaatan, mis ülejäänud perekond on kirjutanud, siis on jah Nop ja Manolete ka ok. ja ega sellel Mummi trahterilgi viga pole, mis Murastes:D

 5. kui Tigu ei tohi 8elda, siis suvalises j@rjekorras:

  la Bottega
  In Studio Vinum
  In Vino Veritas
  Tchaikovsky
  Nevskij

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.