Algas restoranide hindamise ralli

Varsti saabuv kevad toob kaasa igasuguste hindamiste ja edetabelite ja autasude laine.  Sain just telefonikõne kus teatati, et Tigu oli valitud Hõbelusika nominendiks kategoorias parim veini- ja toidu sobitamine. Kutsuti Gala õhtusöögilele reedel ja puha. Tegelikult on ju tore, aga no ei saa kuidagi sinna Galale minna kuna reedesel päeval on Tigus meil oma Gala, aga õnneks Ribe poisid saavad meid esindada, vaevalt me küll seal midagi võidame- me pole sponsoritega kuidagi seotud, meil pole ühtegi Prike veini sees!

Samuti algas TOP 50 restoranide valimine, kus siis restorani töötajad peavad valima välja 5  nende arust parimat restorani ehk siis käib see nii:

Lp. hindaja!
Tallinna parimate söögikohtade väljaselgitamine toimub selle valdkonna võtmetöötajate hinnangute põhjal. Selle lihtsa, kuid objektiivse hinnangumetoodika on välja töötanud Londoni Restaurant Magazine ja see on maailmas laialdaselt kasutusel.

Teil tuleb hindamise tabelisse kirjutada paremusjärjestuses  viie parima Tallinna söögikoha nimed. Teie poolt parimaks tunnistatud söögikohale peate andma ka lühikese hinnangu või põhjenduse, miks just see koht on Teie meelest parim.

Te hindate oma konkurente. Oma töökohta või Teie omanduses oleva söögikoha nimistusse kandmine ei ole lubatud. Oma hinde annate Te söögikoha üldise imidži põhjal (köök, teenindus, sisekujundus, õhkkond), nii nagu see Teie jaoks hindamise hetkeks on kujunenud. Seepärast ei eelda me pikka järelemõtlemist ega hinnatavate söögikohtade uuesti külastamist. Ankeedi täitmiseks ei peaks kuluma üle viie minuti.

Tallinna parimate söögikohtade TOP avalikustatakse Aprillis. Viimase põhjal luuakse mitmekeelne internetikeskkond, mis tutvustab hea toidu sihtkohti Eestis nii sise- kui välisturistidele.  Veebikeskkonnale lisandub täiendav reklaamiprogramm, mis viiakse kodu- ja välismaal läbi EAS-i toetusel.

Noh, minu jaoks oli lihtne need 2 esimest kirja panna, aga 5 head restorani on väga keeruline välja mõelda… Lõppkukokkuvõte näitab tegelikult, kellel on restoritöötajate hulgas kõige rohkem sõpru…

Mis mind aga häirib selle juures on see, et kõik on ühte patta pandud- Tigu ja Egoist ja Ö ja Mac. Eelmisel aastal kui ma auhinna järel käisin, oli kohe piinlik Demjanoviga ühes ruumis istuda…
Minul on oma nimekiri ära saadetud, aga kallid blogilugejad pange ka järjekorda 5 Tallinna paremat restorani ja jätke Tigu välja nagu oleksite ka Tigu töötaja.  Mis nimekirja teie teeksite?


26 responses to “Algas restoranide hindamise ralli

 1. Heakene küll. Eeldusel, et ma ei ole tigu töötaja, vaid kiibitseja, kes endale põlle ette rebis ja oma kontoritööst haiget hinge tööteraapiaga ravitseb, siis oleks järjestus selline:
  1. TIGU – koht, mis valdab su meeli täielikult, alates lõhnadest, kui sisse astud, teenindusest, kui su laua juurde tuleb alati reibas ja asjalik Ines kuni toiduelamusteni, mis maitsevad nagu oleksid puhkusel tiirutamas kusagil Languedocis ja sattunud vanasse perekõrtsu. Lisaks alati mõjuv muusika ja melu.
  2. RIBE – koht, mis võtab su juba uksel vastu peene huumoriga, poisid on alati traksis, toit näeb välja sama hea, kui maitsev, veinisoovitus on alati läbimõeldud ja sisekujundus tagasihoidlikult mõjukas.
  3. BOCCA – täiuslikkuseni timmitud toidunaudingud
  4. La BOTTEGA – kui tooraine saadavuse eest veidi hoolitseda või selle puudumist kliendile leebelt selgeks teha, siis on sel kohal tulevikku. Interjäär, sh muusika, on väga mõjuv, teenindus lünklik, aga Raidar on asjalik. Toit suurepärane.
  5. In Vino Veritas – lühike menüü, aga kõik maitseb suurepäraselt. Teenindus (eriti selle kogukama selli näol) tähelepanelik ja lausa südantkuumutav, interjöör käehoidmiseks loodud, vali kahene laud kamina kõrval ja sul on rohke kui tuline õhtu 🙂

 2. mhh nüüd läks huvitavaks. muide, mul tulid kaks esimest lihhtsalt, edasi küsisin kallelt nõu. aastaga on palju muutunud.
  aasta tagasi oleks seal olnud ka in studio vinum ja vertigo lounge, aga neis kohtades on palju muutunud…

 3. ah, muide gallo nerosse pole ma siiani jõudnud. Ines, kas võtad mu kampa, kui järgmine kord lähed?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.