Algas restoranide hindamise ralli

Varsti saabuv kevad toob kaasa igasuguste hindamiste ja edetabelite ja autasude laine.  Sain just telefonikõne kus teatati, et Tigu oli valitud Hõbelusika nominendiks kategoorias parim veini- ja toidu sobitamine. Kutsuti Gala õhtusöögilele reedel ja puha. Tegelikult on ju tore, aga no ei saa kuidagi sinna Galale minna kuna reedesel päeval on Tigus meil oma Gala, aga õnneks Ribe poisid saavad meid esindada, vaevalt me küll seal midagi võidame- me pole sponsoritega kuidagi seotud, meil pole ühtegi Prike veini sees!

Samuti algas TOP 50 restoranide valimine, kus siis restorani töötajad peavad valima välja 5  nende arust parimat restorani ehk siis käib see nii:

Lp. hindaja!
Tallinna parimate söögikohtade väljaselgitamine toimub selle valdkonna võtmetöötajate hinnangute põhjal. Selle lihtsa, kuid objektiivse hinnangumetoodika on välja töötanud Londoni Restaurant Magazine ja see on maailmas laialdaselt kasutusel.

Teil tuleb hindamise tabelisse kirjutada paremusjärjestuses  viie parima Tallinna söögikoha nimed. Teie poolt parimaks tunnistatud söögikohale peate andma ka lühikese hinnangu või põhjenduse, miks just see koht on Teie meelest parim.

Te hindate oma konkurente. Oma töökohta või Teie omanduses oleva söögikoha nimistusse kandmine ei ole lubatud. Oma hinde annate Te söögikoha üldise imidži põhjal (köök, teenindus, sisekujundus, õhkkond), nii nagu see Teie jaoks hindamise hetkeks on kujunenud. Seepärast ei eelda me pikka järelemõtlemist ega hinnatavate söögikohtade uuesti külastamist. Ankeedi täitmiseks ei peaks kuluma üle viie minuti.

Tallinna parimate söögikohtade TOP avalikustatakse Aprillis. Viimase põhjal luuakse mitmekeelne internetikeskkond, mis tutvustab hea toidu sihtkohti Eestis nii sise- kui välisturistidele.  Veebikeskkonnale lisandub täiendav reklaamiprogramm, mis viiakse kodu- ja välismaal läbi EAS-i toetusel.

Noh, minu jaoks oli lihtne need 2 esimest kirja panna, aga 5 head restorani on väga keeruline välja mõelda… Lõppkukokkuvõte näitab tegelikult, kellel on restoritöötajate hulgas kõige rohkem sõpru…

Mis mind aga häirib selle juures on see, et kõik on ühte patta pandud- Tigu ja Egoist ja Ö ja Mac. Eelmisel aastal kui ma auhinna järel käisin, oli kohe piinlik Demjanoviga ühes ruumis istuda…
Minul on oma nimekiri ära saadetud, aga kallid blogilugejad pange ka järjekorda 5 Tallinna paremat restorani ja jätke Tigu välja nagu oleksite ka Tigu töötaja.  Mis nimekirja teie teeksite?


26 responses to “Algas restoranide hindamise ralli

 1. Andestust-andestust, ma mõtlesin seal kommis muidugi bottegat, mitte tigu. mul on tigu nii ajude vahel kinni, et muud enam välja ei tulegi. POle ka ime, ma olen see nädal vist tigus rohkem kui kodus.
  Ok, aga ma ütlen, miks ma ei mõnd restorani ei pannud:
  Kadriorg – alati suurepärane toit, aga kohutavalt nipsakas vanaldane punapäine ettekandja, kes raudselt su tuju rikub isegi siis, kui sa lähed täies valmsiolekus end sellest mitte häirida lasta.
  In Studio Vinum – kurb kogemus soonilisest välisfileest carpaccioga, peidetuna maitsetu salatikuhja alla, seejärel masstoodangu maitsega gazpacho. Ma annaks In Studio Vinumile kõikide varasemate aastate eest kasvõi esikoha, aga käesoleval aastal pean veel korra käima, enne kui kindel tunne tagasi tuleb. Samas Imre oma tegutsemiskirega iseenesest on minu jaoks nii oluline, et kasvõi hoolimisest tema ja ta koha vastu panen ta ka ikkagi listi.
  Controvento – vat aru ma ei saa. Ei ole mul hoolimata korduvatest käimistest seda ahhaa-elamust tekkinud. iga kord mõtlen, et aitäh, väga maitsev, aga ma teen kodus ka sama. Natule liiga iisi minu jaoks. Kuigi jah, hea toit ongi tavaliselt pealtnäha lihtne, aga eeldab pikki ettevalmistusi. Aga ikkagi.
  Manolete on tekitanud õlgadekehitamist, ei ole autentne ja ei ole ka eestipäraselt maitsev.
  NOP on priima, aga eelnevate restoranidega samasse kategooriasse teda ei paneks. Kui peaks valima parima kaasaostu-, hommikukohvi- või kerge lõunasöögi koha, siis paneksin NOPI esimeseks.

 2. Meie klient Avo ütleb mulle praegu 5 head restorani(mitte pingejärjekorras) ja mina panen kirja:..(Tigu ei tohi öelda)
  1. Admiral
  2. Ribe
  3.Vapiono
  4. Caravan
  5. Attimo

 3. Admiralist ma küll hästi aru ei saa.
  Vapiano on ok pasta, aga muus osas suht mõttetu päevapraekoht. A no kui Patricku pubiga võrrelda, siis pole kurta 🙂

 4. Noh Avo ütles kohti kus ta käib. Admiralis pidi olema hea pipraviin ja kiluvõileib sinna juurde. Vapianos aga head salatid. Avo keeldus Gloriat ja Egoisti nimekirja panemast… Et toit ju hea, aga kallis… Selle järgi aga et odav ei saa ju restorani hinnata 🙂

 5. Minu 5 restorani, v.a Tigu, oleksid järgmised:
  – Ribe
  – Da Vinci
  – Sisalik
  – In Studio Vinum
  – Attimo (aitäh Avole, kes seda esimesena nimetas. Laste lemmik, absoluutselt, ja seal valmib ikkagi linna parim pizza!)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.