Eksitavad, et mitte öelda valetavad kaubamärgid

Põllumajandus-ja Toiduamet tuvastas septembris läbiviidud plaaniliste oliivõli kontrollide käigus esitatud kategooriale mittevastava oliiviõli.
Mittevastavaks tooteks ⚠️ osutus Ondoliva extra virgin oliiviõli 500 ml, päritolumaa Hispaania, partii nr L15629 155, parim enne 29.03.2023. Oliivõli maaletooja on OÜ Interaltus.
Tarbijatel on õigus antud tooted tagastada poodi.
Aeg uuendada üht vana postitust

Tigu Tegemised

Selle teema juurde juhtis mind tegelikult blogilugeja K., kes oli ühe vana postituse juures avastanud, et ma reklaamin Korsikalt pärit eeslivorsti ja pööras tähelepanu, et sel pole Korsikaga midagi pistmist. Hakkasin siis asja uurima ja sattusin huvitava artikli peale Prantsuse kaubamärkidest, mis mitte midagi tegelikult ei tähenda.

Kuna teema üsna huvitav, panen nad silmaringi laiendamiseks kirja.

  •  La charcuterie Corse (Korsika vorstitooted)

Selline nimetus ei ole päritolunimetus (Appellation d’origine contrôlée), nagu ei ole seda ka tihti etikettidel nähtud “produit de l’île de Beauté” (Korsikat kutsuvad prantslased  l’île de Beauté- ilu saar)

Paraku on nende kurikuulsate eeslivorstide liha imporditud Argentiinast ja singid, mida supermarketitest võib leida sildiga  La charcuterie Corse, tooraine pärineb enamasti Hiinast.

korsikavorst

  • Le jambon d’Aoste (Aosta sink)

Nimetus viitab nagu peaks tegemist olema Itaaliast pärit singiga, kuid paraku sellel prantslaste poolt enim tarbitud singil Aosta linnaga mingit pistmist pole. See toode on valmistatud Prantsusmaal, tooraineks Ameerikast ja Hiinast imporditud…

View original post 369 more words

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.