Kevad-suvi 2019. Soovitus nädalaseks reisiks Põhja ja Kesk- Portugalis.

Täitsa uskumatu, et mu viimane sissekanne on tehtud kui ma märtsis Eestis olin ja vaatamata lubadustele endale ja teistele, et hoian ennast kirjutamisejoonel, pole see mul ônnestunud.

Kui Tallinna -Tigu aegadel öösel koju jôudes sirvisin ikka mônd toiduajakirja vôi lugesin mônda toidukriitiku blogi ja pärast tekkis môtteid mida jagada, siis peab tunnistama, et mu praegune töö niidab mu kohe jalapealt magama- loen vähe, vahel ôudusega taban end môttelt, et mul polegi môtteid.

Päris kirjutamata ma ikkagi ei istu, hakkasin nimelt kirjutama raamatuteksti, mis esialgu oli peas hoopis teisti, kuid kirjutama hakates kujunes täiesti teiseks raamatuks – kirjutan ikka póhjalikult, vôtan intervjuusid oma lemmikutelt- enamasti vanemalt generatsioonilt Itaaliast Portugalini, mida nad sôid kui nad olid noored,  mis on toidulaual nende jaoks muutunud, retseptid, lemmikaadressid Euroopas ja ikka endapoolseid toidutargutusi  ka.  Tundub, et selleks aastaks valmis ei jôua, sest  vahepeal tuleb tegelda põhitöö ehk külalistega.

See oli vabandus ja sissejuhatus ning nüûd midagi asjalikku.

Tuli môte, et annaks Pôhja ja Kesk- Portugali  külastajale spikri, mida teha, kus ööbida,  kus süüa juhul kui tulete  8 päevasele  puhkusele ja maandute Portos. (Lissaboni puhul nii kaugele pôhja sôita ei soovitaks, sest üle 150 km päevas, eriti veel puhkuse ajal , pole môtet autos istuda)

Kuna mõistlik on auto vôtta lennujaamast, siis Porto linna jätaksin lôppu kus saate auto ära anda ja linnas ringi liikuda, sest linnas oleks auto ainult probleem.

Päev 1- 2

Vôtke suund pôhja ja sõitke  Vigosse (150 Km Porto lennujaamast)

Vigo asub Hispaanias, Portugali piirist 35 km) See linn on mereandide paradiis. Olen Vigost kirjutanud siin.

Ööbimiseks on parim asukoha ja mugavuse môttes hotell Bahia.

Kuid Vigos on muidugi palju luksuslikke hotelle, tegemist on maailmas suuruselt teise kalasadamaga ehk linnnas on elu ja hoogu. Parim restoran ôhtuseks einestamiseks on Rias Baixas 1.

received_2683102508373487

Päev  2- 3

Kui olete austri tänaval keskpäeval austrid ära söönud, võtke suund tagasi Portugali ning tehke esimene peatus Valenças ja külastage fortelezat ehk kindluslinna mäe otsas. Vanade kindlusemûûride sees on terve linn restoranide kohvikute ja tektstiilipoodidega. Õhtuks jôudke Guimarães’ i, linn mis Portugali sûnni häll ning mille vanalinn on UNESCO kaitse all.  

Soovitan hotelli Mestre de Avis,  mis asub vanalinnas ning on restaureeritud  arhitektuuriväärtuslik maja, mis kuulus kunagi kirjanik Raul Brandão perekonnale.

Guimarãeses vôite proovida Portugali tippkulinaariat ja kûlastada restorani  A Cozinha.

Restoranil on Michelini tärn ja sinna tuleks kindlasti koht reserveerida. Kuid kui te Michelini tärni ei soovi, on vanalinn täis toredaid söögikohti. Põhja- Portugal on koht kus sûûakse palju ja hästi.

flat1000x1000075f.u2-600x800.jpg

Päev 3- 4

Vôtke suund Douro orgu, ööbige veinimôisas ja nautige ilu enda úmber.

Douro orus sôitke ûmber Pinhão, tehke tunnine paadireis Douro jôel,  ööbige näiteks Casa das Pipas’ses,  kus võrreldes paljude teiste veinimôisadega, on tore restoran.

 

 

 

 

 

 

Päev 4-6

Ööbige 2 ööd Tigus.  Käige rannas Costa Noval , külastage portselanipoodi ja muuseumi Vista Alegres,  kûlastage Aveirot

Õhtul on alternatiiviks restoranile koduaias  grillimine

 

 

 

 

 

 

Päev 6- 8

Porto. Selle linna kohta leiate soovitusi internetist, reisiteatmikest ja ka siinses blogis kui klôpsate paremal servas Portugali kaardi peale ja otsite üles Porto postitused.

received_443292659780696

Vabu tube Tigus  on 4 juuni- 9 juuni
1 juuli- 9 juuli
8 august- 17 august
10- 14 september
23- 30 september
1- 8 oktoober
16- 31 oktoober

 

Muidugi ei pea nii pikka ringsõitu tegema, vôib ka vaid Tigusse tulla ja siit väljasôite teha. Kuid ma arvan, et minu pakutud variant, oleks päris tore reis rahututele, kes tahavad kõike näha ja selles paketis on nii linna kui maa- ning veini- ja toiduturismi, ookeanit, jôge ja mägesid.

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.