Ühe huvitava küsitluse tulemused.

Toidukriitik ja ajakirjanik V. Pousson, kelle artikleid ma juba mitmeid aastaid loen, pani oma FB’i lehel ülesse küsitluse. Nimelt küsis ta oma jälgijatelt keda on ikka tuhandeid, et kui te tahaksite veeta ühe pika  gastronoomse nädalavahetuse( week-end ‘gastronomique), siis mis linnas, rajoonis(nimetada riik ka) seda planeeriksite ja nimetage 4 restorani seal, soovitavalt Michelini tärniga või vähemalt mis võiks väärida tärni.

Enamus vastanuid on muidugi prantslased ja seega soovitatakse ikka Prantsusmaa mingit regiooni. Mis aga kõige üllatavam- mitte keegi ei pakkunud selliseks puhkuseks Pariisi! Kõige populaarsem rajoon toidutripiks oli Burgundia, kohe kannul oli Lyon, Alsace ja Landes (Prantsusmaa Baskimaa) + Hispaania Baskimaa. Väljaspool Prantsusmaad nimetatigi enim Donastiat (San Sebastian hispaania keeles), Piemonte piirkonda ja Šveitsi.

Mida kõige enam mainiti Burgundia ja Lyoni piirkonnas?

  1. Kõigepealt tärniväliselt nimetati enim La Ferme de la Rouchotte’i, mis ongi fenomenaalne koht, kus ma olen korra käinud ja süda ihkab tagasi. Asub see Burgundias, Beaune’i lähedal. Kirjutanud olen sellest siin.
  2. Levernois, fine dining restoran Beaune külje all, Chef Philippe Augé. 1 tärn. Koht on kena!levernois
  3. Maison Lameloise, chef Eric Pras. Restoran aastast 1921,  3 tärni. 36 Place d’Armes, 71150 Chagny, France  lameloise
  4. Georges Blanc, 3 tärni resto asub vanas hoonete kompleksis- hotell, spaa, bistroo, baarid-terve linnak, et mõnusalt aega veeta. Place du Marché 01540 Vonnas georges
  5. Paul Bocuse, Collonges-au-Mont-d’Or Lyoni lähedal. 3 tärni . Bocuse’i vast ei ole vaja kellelegi tutvustada, ta on milleniumi “suurim  chef”!

Enim nimetatud restoranid Baskimaal nii Prantsusmaa kui Hispaania poolel

Mainin ära, et minule see ala meeldib. Üllatas just see, et San Sebastianis kus on kuhjaga  tärnirestosid ja muidu üle maailma tegijaid (mida muidugi oli ka palju mainitud Arzak, Kokotxa etc), kuid enim mainiti täiesti tärnideta restorani Rekondo’t.

 

  •  Maison Guérard . Peakokk Michel Guérard , 3 tärni –  Eugénie-les-Bainslespres
  • Ithurria ,  Ainhoa  Prantsusmaa Baskimaa. ithurria
  • Rekondo- Donastia/San Sebastian. Peakokk Iñaki Arrieta rekondo
  • Zarate– Bilbao. Peakokk Sergio Ortiz on spetsialiseerunud kohalikule kalale ja mereandile, mida ostab Lekeitio ja Ondarroa sadamates. 1 Michelini tärn.

sergioorti

Kui raha oleks sisustaks kohe 9 päeva neid restorane külastades ja 10’l päeval telliks helikopteri ja laseks ennast Vishy sanatooriumisse viia arstide valve alla paastuma 🙂 Mina sain endale küll 3 restorani oma to-do listi. Ehk aitas kedagi veel.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.