Aveiro-prantslaste sihtkoht nr.1 Portugalis.

Selle nädala TF1 õhtune uudistesaade üllatas teatega, et prantslased eelistavad Aveirot reisi sihtkohana Lissabonile ja Portole.  Eelmisel aastal oli Portugali külastanud prantslaste arv umbes 2 miljonit.

Ma ei ole väga üllatunud, linn on tegelikult prantslasi täis ning ka mina olen alati eelistanud Aveirot Portole ja Lissabonile. Prantslastel on stiili 🙂 Nad on ära tabanud õige lähenemise- Aveiro tuleb valida puhkuse sihtkohaks, sest ta on väiksem, rahulikum, hea hinna- ja kvaliteedi suhtega on siin hotellid ja söögikohad. Portosse saab teha väljasõite. Siiamaani toimis teistpidi, et peatuti Portos ning sealt tehti väljasõite. Portos on hinnad seoses Portugali kui turismi sihtkoha populaarsuse tõusuga, teinud suure hüppe ülespoole. Aveiros pole veel hindasid tõstetud ning kohati on siin ka eestlasele ikka väga odav. Hommikukohvi alla 1 euro on ju rõõm ning üle 15 eurost veini restoranis naljalt ei leia (muidugi kui pole tegemist mõne peenema lokaaliga kus laialdane valik aastakäiguveine). Poes algavad veinihinnad 80st sendist pudel, mina pole nii odavaid veine küll julgenud proovida, aga nii 4 euro eest saab poest  juba väga hea valge veini kätte.

Aveirost 8 km on kaunid liivarannad Costa Nova ja Barra,  Kuna tegemist on ookeaniga, siis vesi paraku väga soojaks siin ei lähe. Septembris on max. 20º ja lainedki on siin avamerele omaselt suured, tugeva tagasitõmbejõuga. Ehk väikelastele suplemiseks siinne ookean ei sobi.

 

 

Soovitan soojalt, külastage Aveirot ja  “tülitage” mind julgelt kui on küsimusi.

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s