Romaneira, Portugali parim oliiviõli.

Quinta da Romaneira Virgem Extra oliiviõli tunnistati konkurssil “Portugali Kohalikud Oliiviõlid” võitjaks 2-s kategoorias, võites endale nii prestiižikaima oliivõli medali kui ka kuldmedali kategoorias” Frutado Verde Intenso” (Jõuline puuviljane roheline).

Et võistlus oleks õiglane, on näiteks kuldmedali kategooriad suisa 10. Üks neist mahetootmise medal, kuid on eraldatud ka suur- ja väiketootjad. Näiteks tootjad, kes toodavad üle 20000 liitri õli, võistlevad oma kategoorias.

Quinta da Romaneira asub Douro orus. Maja põhitoodang on portvein (aastast 1757), kuid ka oliivipuid on sealses piirkonnas kasvatatud “aegade algusest peale”. Oliivipuude sordid on siin traditsioonilised: Cordovil, Galega, Verdeal ja Madural.

Romaneira oliiviõli on väga madala happesusega(happelisus on see, mis mind näiteks Kreeka ja paljude Itaalia oliiviõlide juures enim häirib), elegantse ürdise lõhna- ja maitsebuketiga.

Oliiviõli tootmiseks kasutatakse vaid oma põllu oliive.

Kindlasti soovitan Portugalis kas külastada seda mõisa või gurmeepoest otsida toodet. Portugali oliiviõlid on reeglina väga head, kuid auhinnatud õli….muito bom 😀

Quinta da Romaneira koduleht siin

wp-15015784961008

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s