19. november ja « P’tit Bojo Nouvo”

bojolee

Mulle meeldib see noorte inimeste kirjapilt, mis Prantsuse Akadeemia tõsised mehed-naised raevu ajab ehk siis korrektselt tuleks kirjutada : “Petit Beaujolais Nouveau”

Nagu eelnevadki aastad, ei jää Tigus ka sel aastal uue veini pidu pidamata, kuna Tigu avati 2006 Bojo Nouvo päeval ja see on meie sünnipäev.

Beaujolais Nouveau suudab Prantsusmaal üles kütta samasuguseid kirgi nagu jalgpall või poliitika. On neid, kes armastavad seda traditsiooni ja on ka tulihingelisi vastaseid. Tõsistele veinisõpradele see noor vein ei meeldi ja muidugi pole see mingi “suur vein”, mis oleks aastaid tammevaadis laagerdunud. Kuid v’äga kenasti on öelnud veiniajakirjanik  Bruno Quenioux , et  viimaste aastate veinitööstus on ära kaotanud veinis lihtsuse. Beaujolais Nouveau on hea võimalus  see jälle veinis üles leida ja tõestada, et  see lihtsus võib olla suurepärane.

Muidugi on Beaujolais Nouveau üks suur turundus, aga samas on Beaujolais Nouveau  traditsioon kestnud juba üle 60 aasta ja see on juba midagi!  Vastu talve, kus päevad lähevad iga päevaga lühemaks, on tore neljapäeva õhtul mitte koju teleri taha suunduda, vaid tulla sõpradega koos Tigusse ja mängida “veinispetsialisti” ja uurida, kas selle aasta vein on banaanimaitseline või pigem maasikas või on sees suisa kirsiseid noote. Lisaks on sel aastal tekkinud valikusse ka maheveine ja väävlita veine. Ka meie pakume sel aastal Pierre Dupond´i  veinimaja Beaujolais village Nouveau Nature(no SO2 added) veini. Lisaks veel sama veinimaja Macon Village Nouveau Blanc’i.  Vahemärkuseks veel , et banaanimaitse, mis 1990 lõpus Beaujolais veinides domineeris, tingis pärm  nimega 71 B, mis lisati kääritamise ajal. Juba hulk aastaid pole seda pärmi kasutatud, sellepärast võiks ka selle banaaniveini teema unustada 🙂

Mis meil Tigus toimub? Nagu eelmistelgi aastatel, teeme  suupisteleti, kus ma ise müün veini ja Lyoni kandi kulinaarseid suupisteid  nagu pate’d, riillette’id,  juustud, terriinid-sularaha eest ja kiiresti 🙂

Saab ka a la carte menüüd ja DJ Taivo Aasorg mängib meile taustaks meeleolukat retromuusikat..

Võta sõber kaasa ja tule neljapäeval, 19. novembril alates 18.00-st  Tigusse ja tee üks “P´it Bojo Nouvo! Tark oleks laud eelnevalt broneerida.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.