Pestitsiidid ja supp vähi vastu

Mind rõõmustab , et viimasel ajal räägitakse palju puhtast ja naturaalsest toidust ning ka sellest, et õige toitumine on meie tervise alustala ja haigusi saab ennetada ja ravida samuti õigesti süües.

Mis asi aga see naturaalne ja puhas toit on ja kust seda hankida, on teema omaette.  Täna juhtus nii, et juhtusin vaatama üht sakslaste dokumentaali “Pestizid-Cocktails – Fast kein Obst und Gemüse ohne Chemie”  ehk siis film sellest, kuidas pea ükski köögi-  ega puuvili ei ole enam keemiavaba ja millised tagajärjed sellel pestitsiidide kokteilil on meie tervisele.

Kes saksa keelt veidikene jagab, on huvitav vaatamine- link

Mis need pestistsiidid siis teevad peale selle, et nad kahjureid tapavad ja põllumehele seeläbi suure saagi annavad?

Uuringud loomadel on näidanud, et osad pestistsiidid on põhjustanud loomade immuunsüsteemi nõrgenemist, rasvumist, viljatust, väärarenguid, hormonaalhäireid, diabeeti, vähki.  Ja nimetatud sakslaste dokumentaalis väidetakse ka, et Alzheimer, Parkinsoni tõbiADHD’ i seostatakse samuti pestistsiidega.

Inimesed reeglina peavad rohelist salatit, viinamarju, apelsine, spinatit, õunu jne tervislikuks, aga laboriuuringud räägivad teist keelt-nimelt on need köögi-ja puuviljad enim mürkidega pritsitud kultuurid. Pestitsiidid ei kahjusta mitte üksnes keskkonda, vaid on ka ohtlikud inimese tervisele.  Nimelt kogunevad pestitsiidid soolestikku, kus nad aeglaselt, aga järjekindlalt hakkavad keha mürgitama.

Üks enim “mürgitatud” taim on viinamari. Prantsusmaal läbiviidud uuringutest selgus, et ka Prantsuse veinid olid saastunud taimekaitsevahenditega. Järgnevalt analüüsiti  ka  Saksa, Itaalia, Austria, Portugali. Lõuna-Aafrika, Tsiili ja Austraalia veine ja leiti, et kõik pudelid sisaldasid taimekaitsevahendite jääke, ka kvaliteetveinid (näit. Bordeaux Pessac-Leognan Cru Classe). Tootjad muidugi väidavad, et kogused on väikesed, terviseriski pole.

Kuigi üksiku pestitsiidi jääk võib jääda küll lubatud normi piiridesse, tuleks terviseriskide hindamisel arvestada üheaegselt toimivaid erinevaid allikaid. Näiteks erinevatest allikatest pärit ühe ja sama pestitsiidi jäägi kuhjumine ( sööd apelsini, viinamarju, sidrunit)

Samuti kui pidevalt tarbida väikestes kogustes mürke, mis sul kehasse kuhjuvad, tuleb lõpuks lõivu maksta oma tervise hinnaga.

Nüüd küsimus, kas mahekasvatus ei kasuta siis üldse putukatõrjeks mürke ja kuidas sel juhul putukad saaki nahka ei pane? Vastus on, et ikka kasutatakse putukatõrjet, aga nende pestitsiid on  pärit looduslikest allikatest, näiteks teatud liiki taimedest  ja mahekasvatajad ei kasuta sünteetilisi pestitsiide.

Lõpetuseks midagi moodsat ka, ohutum kui kloori joomine:

Täna jagas üks Prantsuse terviseportaal  dr.David Servan-Schreiber juurviljasupi retsepti, mis küll õnneks ei luba  suppi süües vähist terveks ravida, vaid lubatakse, et toetab vähi ravi. Nimetatud doktor oli seda suppi hiirtele keetnud ja häid tulemusi saanud.

Jagan retsepti, aga just seda retsepti lugedes mõtlesin, et kuidas saab midagi toetada vähiravi, kui needsamad  juurviljadest saadud pestistsiidid, võivad olla üheks põhjuseks, miks inimene vähki haigestus…keeruline

Retsept: (igat juurikat 100 gr):

 • Küüslauk
 • Rooskapsas
 • Peet
 • Jõhvikas
 • Roheline sibul
 • Brokoli
 • Spinat
 • Roheline uba

Juurikad tükeldada ja lisada:

 • Greipi (100g.)
 • Kurkum, mis on segatud linaõliga (2 tl kurkumit/ 10 ml linaõli )
 • 6 tassi rohelist teed (2 g rohelise tee lehti 6 tassi vee kohta)
 • Must pipar( 2 tl)

Edasi pole öeldud, mis selle kummalise komboga teha tuleb, aga ju siis kõik kokku ja keema.

Eelistagem siis ikkagi mahetooteid ja parim oleks  tahahoovi õunapuu ja tikripõõsas kasvama panna ning muru üles võtta ja porgandi ja rooskapsa peendrad sellest teha 🙂 Ja juua BIO märgistusega veini ja siidrit. Õnneks neid on ja tuleb üha juurde.

mahe

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.