Alkoholi- ja reklaamiseadusest

Tegelikult ei tahagi suurt midagi muud selle kohta öelda kui vaid seda, et kui kodanik Ossinovski nii kõrgetes kategooriates põrutab nagu rahva tervis jne, siis sooviksin mina näha palju suuremaid tegusid rahva tervise nimel. Hakata tegelema rämpstoiduga, keelata Monsanto taimekaitsemürgid, energiajookide, Nutella, kartulikrõpsude, Coca-Cola jne reklaamid- need viimast tapavad laste tervist.

Iseenesest pole mul midagi selle vastu, et alkoreklaamid kaovad.  Kui keegi arvab, et see on hea meede- why not.

Oleksin oodanud küll noorelt ja haritud ministrilt mingit ideed või nägemust, mida saaks riik teha, et inimesed oleksid õnnelikumad, vähem stressis ja jooksid vähem. Mina ei usu küll, et süüdi on alkoholitootjad, et meil Eestis kehv elu on. Ajame alkotootjad pankrotti ja hakkame viina sisse ostma Poolast või Leedust- see võib olla tagajärg.

Mind näiteks masendab väga Eesti (tipp)poliitikute rahadega mehkeldamine-see on nii mastaapne ja õõvastav, et mina ei usu kellegi siirast tahet rahvale head teha. Ikka käib mõtlematu võimu kuritavitamine, kellelegi ärategemine ja kellegi eelistamine. Mind näiteks ajab Eestis just stressi, kuidas viisakalt öelda,  rumalad, tuleviku visioonita poliitikud. Kui tahaks veel kõvemini öelda- Eesti elu ajab jooma. Jumal tänatud, et ma Eestis enam kõik see aeg ei ela, muidu hakkakski tervise peale. Tanklast ma endale jooki ei osta ja alkoreklaam ka pudelit avama ei aja, küll aga ajab masendusse just uudised kõrgelt mäe otsast….

Samas olen nõus oma mütsi ära sööma kui joomine Eestis väheneb ja rahva tervis paremaks muutub pärast seda kui tanklast enam vahuveini kaasa osta ei saa ja telest tulevad vaid “mitte-atraktiivsed” alkoreklaamid.

nodrink

6 responses to “Alkoholi- ja reklaamiseadusest

 1. Olen sinuga 100% ühte meelt. Ka minu arvates võiks alustada rahva tervise parandamisest muust – nt. võiks kaotada erisoodustusmaksu sportimise toetamiselt, kehtestada nn suhkrumaksu, kõik tervislikule toitumisele suunatud reklaamid ja propaganda on suurepärane! Alkoholi osas leian, et propageerida või nn vaikselt soodustada võiks kultuurset alkoholitarbimist.. elu ja ajalugu (Ameerika ühendriigid, Soome, NL) on tõestanud, et alkoholi keelamisega ei kao alkoholism ning liigtarbimine mitte kuhugi!

  • kõrgpilotaazh demagoogias- samastatakse alkoholi tarbimine alkoholi liigtarbimisega.
   Loomulikult tuleb alkoholismiga võidelda, aga see, et nimetatakse kodumaine alkoholitootja mõrvariks, on too much. Süü halvas elujärjes ei lasu kohe kindlasti Livikol.
   Kus on meie reformid hariduseks ja noorsoo kasvatuseks küsiks pigem?

 2. nõus, et alko pole ainus probleem millega tegeleda.
  aga naiivne oleks arvata nagu Ossinovski üksi nüüd paari kuu jooksul selle kõik kokku valmistas. ta hetkel lihtsalt valitsuses ja piisavalt julgust et asi (kuulujärgi vähemalt viimased 6aastat üritatud juba kui mitte rohkem) ära teha.
  kes vähegi süveneks saaks aru, midagi tarbijale ei hakata keegi kätt ette panema kui tal alkoisu on. reformitakse reklaamisüsteemi (eeskujuks võetud sarnaselt toimiv ntx prantsusmaal, õudne eksole).
  kes usub et Liviko nüüd kokkukukub, siis noh liitugu keskerakonna või teiste selliste skisoidsete virisejate kambaga. loomulikult alkotootjaile ei meeldi kui nende mõjuvõimu kärbitakse, aga see näitab ka suund on õige. ilmaasjata kisa ei tehtaks.
  alkosurmad, varased pensionileminekud, meeletud tervishoidu kulud mis kõik alkoga kaasnevad on kõvasti suuremad kui need tähtsad maksud mis me alkotootjatelt saame. kui selle suhte saaks omavahel pisut inimlikumaks oleks juba fine.

  rämpstoidu ja muu jama osas ma vaataks eeskätt silma toiduliidu esindajale (loe:igasugu valmistoidu firmade lobbist) Sirje Potisepale kes igal võimalusel meedias särab ja kiidab küll meie tootjate see ja see jura on maitsev (a’la purgisupid või kaubanuskeskuse soe valmistoit). kahtlane kahepalgeline tegelane.

  • No, need meie Eesti purgisupid polegi vast kõige hullemad- ma tahaks näha julget, kes näiteks Nestle furma kräpi julgeb siltidega katta nagu tubaka, et tarbimine võib mõjuda tervist kahjustavalt.

   Reklaami on nagunii palju ja selle ajupesu üleüldine ärakeelamine inimeste vaimse tervise huvides oleks üsna hea mõte.

   Ise ei tarbi ühtegi Liviko toodet, aga minu arvates ei ole õige süüdistada alkotootjat, et tema on süüdi inimeste surmas- kui ühiskond oleks terve ja inimesed happy’d, poleks neid joodikuid sugugi nii palju, tehku see Liviko seda reklaami palju tahab.
   Külapoe taga joovad mehed mingit suurt õlut ja odavat lauaviina- pole elu sees näinud, et neile toodetele oleks reklaami tehtud.
   Probleem on ikka kuskil mujal. Näiteks saaks juba praeguste seadustega palju rohkem ära teha- purjus peaga tänaval kakerdajad ja poe taga alko tarbijad on ju tegelikult seaduserikkujad- miks meil vilistatakse seadustele? Kus on korrakaitseorganid?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.