Mõtisklusi sealiha teemal.

Tänapäeva maailmas kus internet ja televiisor toob inimesteni imelugusid  ja kus Eestis lausa  avalik-õiguslikult raadiokanalilt võib kuulda “teadusjutte”, kuidas inimesed ei elagi õiges dimensioonis ja et 85 prossa maailma võtmeisikutest on tegelikult roomajad, kes on inimkuju võtnud, et meiega manipuleerida  või mõni tädike sõidab maailmas ringi ja tikib kokku energiaauke ning  mõni proua toitub õhuniiskusest. Olen andunud “Hallo Kosmos ” kuulaja- minu meelest pärast pühapäeva hilist hommikusööki on see üks mõnus meelelahutus.  Ja rõhk sõnal meelelahutus!!!

Kui ma aga täna läbi ühe blogiviite sattusin selle artikli peale, siis mulle esialgu tundus samuti, et see peab olema “Hallo Kosmos” . Nimelt  Oxford University Press soovitab oma autoritele, et tulevikus võiks laste hariduskirjandus väljaannetes vältida sõnu siga, peekon ja vorst. WTF??? Sellega me pidavat kuidagi riivama juute ja moslemeid.

Kas maailm on hulluks läinud? Kas tõesti keegi arvab, et Euroopas sealiha söömine on mingi poliitiline või usuline akt ja sellepärast peaks seda taunima?  Kuidas saab üldse olla et juudid ja moslemid ennast võivad tunda puudutatult, määritult, solvatult, nördnult etc. kui raamatus sealiha või  meie tavalist põllumajanduslikku looma, siga, näevad??

Tuleb veel mainida, et sealiha on maailmas enim tarbitud liha ja seakasvatus reostab kekkonda palju vähem kui veisekasvatus.  See selleks, on ju usundeid maailmas, kes ei lähtu tervest mõistusest . Ma ei suuda mõeldagi, kui kogu maailm läheks tagasi keskaega ja hakkaks ka loomi moslemite kombel tapma  ehk barbaarselt kõri läbi lõikama, sest muidu pole halal. Vaadakem neid allolevaid pilte ja  küsigem uuesti, kas maailm on hulluks läinud?

halal

Halal slaughterhouse

Järsku need 2 pilti sobiksid laste hariduskirjanduse juurde?

4 responses to “Mõtisklusi sealiha teemal.

  1. Ära üldse räägigi, mind ajab see teema närvi. Elades UK-s juba aastaid, ma ei môista kuidas kujundatakse laste ôppekava selle järgi, et kedagi ei solvataks aga unustatakse ära oma igipôlised traditsioonid. UK-s on peekon nagu rahvustoit! Kuidas saab nii et sisserändajad suruvad oma usku peale ja siis on äkki jôulude ajal vale kirkus käia ja koolisööklas sealiha pakkuda.

  2. Huvitav, et inimesed kohe üldse ei mõista, et kui nemad tulevad teise riiki, siis nemad peavad austama kohalikku kultuuri, mitte et kohalik kultuur peaks muutuma vastavalt “külaliste” soovidele. See ju on sama, kui ma koliks nende riiki ja nõuaks sealiha! Muidu toimub minu diskrimineerimine!

  3. Saksa “Pipi Pikksuka” viimasest trükist kadus sõna “neegrikuningas”. Ei ole poliitiliselt korrektne ja lapsed ei tohiks selliseid sõnu üldsegi teada…

  4. Eks me vaikselt liigu sinnapoole, millest Belgia islami äärmusrühmituse juht räägib- aastaks 2030 on islamiusulisi rohkem kui põlisrahvast ja siis tulevad islamiseadused nii või naa…Ehk 2030 veel ei jõua sinnani, aga edaspidi peavad juba meie järglased seda suppi sööma, mida Euroopa poliitikud on kokku keeranud. Aga siiski tulles teema juurde tagasi, siis sealiha vorst ei ole neeger, pilusilm ega araablane kui nüüd poliitiliselt ebakorrektseks minna- sealiha prae söömine ei ole kuidagi moodi poliitiliselt ebakorrekne. Kuidas on asjad lastud sinnamaani, et sealiha söömist saab võtta millegi enamana kui kõhu täitmisega ja kuidas siga kui loom on samas seisus, mis prohvet Muhamed, et teda ei tohi kujutada??? Mina ei söö näiteks kilpkonna, aga on rahvaid, kes neid söövad, mis puutub siia islam ma küsiksin…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.