2 toidukohta minu to-do listis.

Sel ajal kui bürokraadid pastapliiatsist välja imevad igasugu hambutuid direktiive nn. toidukultuuri päästmiseks Prantsusmaal, oleks tegelikult igasuguste topakate “fait maison” märgistuste asemel lihtsam, ausam ja läbipaistvam oma menüükaardil ära tuua oma tarnijate nimed. Ehk siis, kes on liha kasvataja, kes kasvatas tomatid, kes ürdid, kes on õli tootja.
 L´HORLOGE- 2. place de l’Horloge 82340 Auvillar
See restoran asub kenas kohas  Tarn-et-Garonne , Gers´i ja Lot-et-Garonne´i  vahel. Mis mind  kohe paelus, oli nende tutvustus kodulehel:

Me ei soovi mingil juhul varjata ilusat toorainet, mida toovad meile meie tarnijad- neid autentseid  Edela- Prantsusmaa imesid !  L´Horloge´i köögi uksest ei pääse sisse hetke mood, keemia ja maitsetus.  Me ei anna nõuandeid isegi mitte televisioonis! Sest see mis loeb, pole teeseldud esinemine, vaid MAITSE!  On õnn põlistada ja väärtustada retsepte, mida meile on andnud meie esivanemad Guyenne´st,  Gascogne´st,  Quercy´st  ja Languedoc´ist, sest nende  loodusega kooskõlas elamine ja sügav respekt sellesse, on andnud meile retseptid, kus kiirgab “head puhast elu”. Me avame teile isegi  kohaliku põllumajanduse  peegelpildi- oma sahvri uksed.

Ja tõesti kodulehel on esikohale tõstetud just tarnijad:  kust tulevad trühvlid, kust tulevad puravikud, kust foie gras, kust kitsejuust ja mesi.

horloge

Domäne Mechtildshausen

Hesseni pealinnas Wiesbadenis asuv fantastiline veinimõis, mis on ühtlasi  talu, B&B, restoran, kohvik, vinoteek, lihapood, meierei.  Restorani menüü toorained veise-, sea- ja linnuliha, munad, köögiviljad, salatid ja kartulid, küpsetised, juust ja muud piimatooted ning puuviljad,  mis sessoonselt erinevad, on kõik kõrgeima orgaanilise  kvaliteediga.
Gastronomie

2 responses to “2 toidukohta minu to-do listis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.