Heston maadleb noroviirusega

Jällegi on maailma üks parimaid ja kallemaid molekulaarkulinaaria restorane hädas viirusega.  Heston Blumenthali Dinner– 2 tärni restoran ja maailma Top 50 nimitus 7- l kohal asuv Londoni ja kogu Inglismaa kalleim ja eksklusiivseim restoran, sulges nädalaks uksed, sest leiti noroviirus. Kuidas selline asi leitakse? Inglise ajakirjanduse andmetel 10 külastajat oli raporteerinud, et nad ei tundnud ennast pärast õhtusööki hästi. Prantsuse ajakirjandus annab numbriks üle 20 külastaja, kes haigeks jäid.

Igatahes suleti kindluse mõttes restoran nädalaks ajaks ja inimesed, kes omasid reserveeringut selleks perioodiks, said napisõnalise maili, et selgituste saamiseks peab pöörduma otse restorani. Paraku ikkagi on info ajakirjandusse imbunud ja Prantsuse ajakirjandus üsna kahjurõõmsalt jagab teavet. Aga leidsin ka inglise keelse artikli- siin

Mail Annulation Dinner London

Midagi on nende molekulaargastronoomia restoranidega lahti: Blumenthali kunagine maailma parim restoran Fat Duck põhjustas aastal 2009 üle 400 inimese mürgistuse ja suleti pärast seda juhtumit.

Sama õnnetus on juhtunud ka aastal 2012 , sel hetkel  maailma parima restoraniga  ” Noma”, mis asub Kopenhagenis- sealt sai viiruse üle 60 inimese.

Mulle meeldib unikaalne kulinaarne mõtlemine. Samas on ained, millega tuntud laboratooriumikokad – keemikud meid rabavad, mitte  kõige tervislikumad ja erinevate ainete koosmõju  organismile võib olla ettearvamatu.. No ei taha mina uskuda, et maailma kallimatel restoranidel on probleeme hügieeniga ja mõni kokk ei pese käsi. Ärge tulge sellist jura ajama!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s