Slow on moes

Slow Food,  Slow Management, Slow Money, Slow Marketing, Slow Made, Slow Science, Slow Education, Slow Art, Slow Design, Slow Cinema, Slow Health, Slow Home, Slow Fashion  etc.

Cittaslow(aeglane linn) on 1999 aastal Itaalias alguse saanud liikumine, mille eesmärgiks on elukvaliteedi parandamine linnades. Taunitakse kiiret elutempot ja amerikaniseerumisest.

Liikumine on laienenud  üle maailma. Saksamaal näiteks 11 linna ühinenud, nendest 3 Baden-Württembergis: Bad Schussenried, Überlingen ja Waldkirch.

Liikumise teine nimetus on   Intrenational Network of cities where living is easy. Nende kodulehega saab tutvuda siin

Wikis on nimekiri linnadest, kes selle liikumisega ühinenud (Soomes näiteks 1 linn- Kristinestad)

Cittàslow liikumise liikmeks võivad saada linnad, mille elanike arv ei ületa 50 000.

Midagi Portugalist ka:

`seda vaadates tuli meelde Celia Cruz miskipärast 🙂

Organisatsiooni peakontor asub Orvietos, mis kuulub loomulikult  Slow linna nimistusse. See tundub ka pärast põgusat pilguheitu nimekirjale olema ainuke linn, mida ma külastanud olen. Orvieto, kellele turism on siiki ka väga oluline sissetuleku allikas, on turistidele  keelanud autoga vanalinna sisenemise- auto tuleb jätta kindluse müüride taha ja sel juhul- olete oodatud!  Linnas peab eelkõige olema hea nende elanikel.( võrdluseks näiteks Suur-Karja tänav)

Külastamist see linn aga tasub, sest Orvieto oli etruskide üks keskusi. Belvedere tempel on üks väheseid enam-vähem säilinud etruskide ehitisi kogu Itaalias, ehkki ka see on varemeis. Säilinud on etruskide linnamüüri jäänuseid ja surnuaed sajakonna hauaga. Lisaks nende valge vein Orvieto on  igati tore märjuke kuumal suvepäeval.

Eestis on enamus linnasid alla 50 tuhande elaniku..mõtteaine noortele ja säravate silmadega inimestele, kes midagi korda saata tahaksid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.