Appi- Riedel disainis Coca-Cola klaasi!

Maailm käriseb igast nurgast ja mitte millelegi ei saa enam kindel olla. Asjad mille üle mõni päev nalja viskad, võivad järgmisel päeval osutuda tõeks. Veel “eile” oleks sõnakombinatsioon Riedeli Coca- Cola klaas kõlanud kui nägin moslemit sealiha söömas.

Riedeli  perekonna klaasivalmistamise ajalugu algab juba 17 sajandist(oma ajaloost rääkides, alustavad nad aastaarvuga 1673, mil sündis Johann Christoph Riedel)  Läbi mitme sajandi on Riedeli klaas olnud maailmaklass, kvaliteedimärk,  kes  disaininud klaase kuningakodadele ja  muidu nooblitele.

Kindlasti tasub üle vaadata oma vanaemade, vanavanaemade kristallklaaside kollektsioon- enne seda kui meid uputati üle Boheemia kristalliga, oli ikka peen osta Riedeli kristalli.

Riedel seostubki iga veiniinimese ajus kui firma, kes avastas, et veini omadused tulevad paremini esile kui nad on õiges klaasis ja on disaininud igale veinitüübile oma klaasi. Revolutsiooniline avastus!

Mäletan oma esimest Riedeli  veiniklaasi koolitust, mille korraldas Balen koos Riedeli esindajatega- see jääb selle sajandi algupoolele 🙂 Ma olin sõna otseses mõttes shokis, kuidas Pinot Noir  vales klaasis end üldse ei ava ja kuidas näiteks vastupidi Cabernet Sauvignon jääb Burgundia klaasis lahjaks.  Minu jaoks on see kindlasti üks huvitavamaid koolitusi üldse mu elus.  (Tigus on meil Riedeli klaasid Pinot Noirile)

Heidame pilgu nüüd Riedeli logole:

riedel1

Ma arvan, et sellest infost aitab, et selgitada kui ebameeldivalt  ma olin üllatunud kui nägin Riedeli kodulehel, et nende uudistoode on nüüd Coca Cola klaas (huvitav, mis viinamarjast seda Cocat tehakse) ja eriti puuga pähe on reklaamtekst selle juures. Ma siiralt ja südamest loodan, et see ei ole Riedeli kirjutatud reklaamtekst, vaid kuulub Coca- Cola PR meestele-naistele, sellele vaatamata  on see lugu väga mage.

coca

Reklaamtekst Coca Cola klaasi ülistuseks kõlab siis nõnda:

Inspired by the iconic curves of the original Coca-Cola contour bottle, this
glass is designed to enhance the drinking experience.
Shaped by trial and
error by a panel of industry experts and Coca-Cola lovers, this form captures
the distinct spices,
aroma, and taste of Coca-Cola and creates a magical
sensorial experience.

A unique glass for a taste like no
other.

Iconic taste.
Exquisite glass.
It‘s the real thing.

Klaase on kohe mitmest kategooriast, odavaim on umbes 12 euri.

Tule taevas appi! Niipalju siis traditsioonidest, eetikast ja põhimõtetest.

5 responses to “Appi- Riedel disainis Coca-Cola klaasi!

  1. Kohe meenus Angeelika Kangi reklaamitud Coca Cola: Serveerides toidu kõrvale erinevaid jooke, näiteks Coca-Colat, lisad sellele maitsenüansi, mis meeldib kindlasti kogu perele.

  2. No täpselt. Papa Riedel on oma elu pühendanud veiniklaasi täiuse loomisel, siis tuleb poeg, kellel lihtsalt ei jätku enam oma kalliste hobide jaoks raha (need on siis paksud autod ja vormel 1) ja laseb perekonna põhimõtted peldikupotist alla. Muidugi elu läheb edasi ja hakkame nüüd MacDonaldsist nõudma oma koolat Riedeli klaasis 🙂 Mu prantsuse sõbrad paid eile Facebooki üles foto, kus nad jõid veini pudelist, sest keeldusid veini Riedeli klaasist jooma. Ise mõtlen ka, et need Riedeli klaasid on nii kallid ja kui investeerid juba nendesse, siis tahad stoorit taha, Kui aga asi on nii mage, siis leiab ka teiste firmade klaase palju odavamalt. Firmade, kes pole lubanudki, et nad elu pühendavad veiniklaasidele. Igatahes on nad endale karuteene teinud.

  3. väga hea, peabki firmat vahetama. Muidu kui härra Pousson meile külla tuleb, peab ta pudelist jooma 🙂

  4. See klaas on üle maailma palju kära tekitanud ja võibolla esialgu isegi arusaadavalt 🙂 Nagu kõik Riedeli loodud klaasid, tehakse neid vaid tellimuse (nõudluse) peale. Samamoodi Cola puhul, kes selle klaasi tellis. Ärilises mõttes on sellest väga raske keelduda, sest väidetavalt on maailmas 1.8 MILJARDIT cola serveeringut päevas ning esimene partii firma jaoks oli 80 tuhat klaasi. Teine motivatsioon oli kindlasti sellega kaasnev uut laadi brändi turundus ja esimene samm laiendada mittealkohoolsete jookide segmenti. Varsti tulevad erinevate mineraalvee tootjate klaasid, samuti tee ja kohvi klaasid.

    Mis puudutab noort ja vana Riedelit, siis selle projektiga tegeles just vana Riedel viies läbi ka degusteerimisi USAs.

    Tõsi, et Austrias hinnatakse väga kõrgelt Zalto klaase ja Riedel on koduturu natuke unarusse jätnud, aga samas on Zalto mujal maailmas vähe tuntud ning nende klaaside sortiment on väga väike. Zalto hind peaks olema enam vähem sama või isegi natuke kallim kui Riedel Vinum sarjal (põhiline ja suurim masinvormitud kristallklaasi sari).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.