Kastanijahust pannkoogid ja muu..

Täna hommikul tuli meeletu pannkoogi isu, aga minu detox kuusse ei käi nisujahu, lisaks  mu elukaaslane  ei plaksuta just  käsi  pannkookide peale.  Pidi olema selline comme ci, comme ça. Ma ise ei ole ka fänn, aga aastas korra tuleb isu.

Igatahes oli mul täna see mõnus pühapäeva hommik,  mil ma olin üksi kodus  ja laua peal vaatas vastu kastanijahu pakk, mille ma olin hiljuti tervisepoest ostnud. Ja lisaks oli külmkapis gheed¤ ja rabarberimoosi, toorpiima ja talumune. Yes!

Kahjuks ei ole mul täpset retsepti anda neile, kes peaksid pannkooke elus esimest korda tegema, sest ma ei mõõtnud koostisosi ära.  Tehnika oli selline, et kloppisin lahti 2 muna, segasin sinna sisse kastanijahu kuni visplit enam liigutada ei andnud, siis tsipa soola, suhkrut ja kõige lõpuks piima. Tegin veidi paksema taigna kui tavalisest nisujahust ülepannikookide jaoks. Kokku tuli sellest 3 pannkooki. Praadimiseks kasutasin gheed, mille samuti ostsin tervisepoest.

Paljud retseptid soovitavad lisada ka nisujahu, mina ei lisanud. Tulemus oli hää, maitse pisut shokolaadine, rabarberimoosiga lihtsalt jumalik- võiks suisa nimetada gurmaani pannkoogiks.

Kastanijahu sobib hästi ka crumbe valmistamiseks.  Lisan ühe videoretsepti, kus võluv Prantsusmaa kokasaadete juht Julie, valmistab õuntest, klementiinidest ja kastanitest Korsika krõbediku.

Korsika krõbedik õunte, klementiinide ja kastanitega

¤ gheed võib nimetada ka selitatud võiks, aga siiski ei ole ta sama, mis me selitame Tigus, et praadida näiteks kammkarpe. Võid selitatakse nimelt selleks, et eemaldada võist vesi ja piimavalgud. Pärast seda kannatab või kuumust ja ei lähe praadides suitsema. Ghee valmistustehnoloogia on  pikem ja keerulisem, tulemus aga veelgi kõvemat temperatuuri taluv või. Gheega puutuvad kindlasti kõik tervisliku toitumise otsingutel olevad inimesed  kokku.

Veedakirjandus kirjeldab gheed kui “aju toitu”, sest see pidavat teravdama mõistust ja parandama mälu. Samuti aitab ghee kaasa seedimise soodustamisele ning ei ärrita magu ja lisaks aitab tasakaalustada mao happelisust. Ajurveedas loetakse gheed veel selliseks toiduaineks, mis aitab kanda teiste toiduainete ning maitseainete raviomadusi keha kudedesse ning rakkudesse, tuues head tervist, pikaealisust ning elujõudu.

kastanijahu

Eksponaat muuseumist: kastanijahu valmistamis “veski”

Olen kastanijahust varem kirjutanud siin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.