Le Chateau Cheval Blanc- suur vein

Le Chateau Cheval Blanc (eesti keeles:Valge hobuse loss) on veinitootja Bordeaux veinipiirkonnas, Saint-Émilionis, Gironde´is. Kõik, kes on näinud filmi Sideways, need teavad ka seda veini. Selle filmi läbiv teema on, kuidas peategelane on hoidnud 1961 aasta Cheval Blanci aastaid eriliseks sündmuseks ja filmi lõppkaadris joob ta selle veini ära bensiinijaamas plastiktopsist.

2012 Saint-Émilion veinide kvalifikatsiooni järgi, kuulub Cheval Blanc ühena neljast veinist kõrgeimasse kategooriasse:  Premier Grand Cru Classé (A). Teised 3 veini seal klassis on Château Ausone, Château Pavie ja Château Angélus.

Le Cheval Blanc on Chateau Cheval Blanci veinimaja esimene vein, maja teine vein on  Le Petit Cheval.

1947 aasta Cheval Blanci peetakse ajaloo kõige silmapaistvamaks ja kuulsamaks veiniks. Neid õnnelikke, kes on saanud seda kuulsat veini maitsta, ütlevad tema kirjelduseks: uskumatult rikka maitsenüansidega, paks, küps, ümar, nõtke, naiseliku iseloomuga. 1947 aastal puudus kogu tänapäevane moodne tehnika veini tegemiseks ja ometi tehti “käsitööna” valmis vein, mida paljud peavad maailma kõikide aegade parimaks veiniks.

Selle aasta detsembri algul müüdi Christies oksjonil 1947 aasta Cheval Blanc maha hinnaga 131600 eurot.

Vente Christies
Meil on müügil 1 pudel Le Cheval Blanci, 1985 aastakäik. Hind on 1000 eurot. Olen se õnnelik, kellel on õnnestunud seda veini ka maitsta ja ma võin öelda samuti- ma pole iial midagi nii head joonud.  Hind on alati vaidlusküsimus ja kindlasti ei ole see vein inimestele, kes ei suuda väärtustada emotsiooni, hetke ja elamust ja selle eest midagi maksma. Muidugi ei sobi see vein ka algajale, kes elus iial pole veini joonud- sel puudub ka võrdlusmoment 🙂 All pildil  on nädal tagasi Tigus degusteeritud pudel.

cbt

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.