Esmaspäevast udujuttu…

Otsustasin süüa täna vaid rohelisi köögivilju ja juua vett(täpsemalt küll mitte juua veini).  See pole kuidagi seotud ramadaani algusega, vaid ikka sellega et üksi elav inimene võib endale igasugu asju lubada (tahan joon kisselli, tahan kuulan transistorit)

Seda, et Portugalis kasvavad ja toodetud toiduaineid on väga demokraatliku hinnaga, olen ma juba korduvalt siin blogis soigunud.
Eile aga ostsin randa lugemiseks kaasa Le Monde-i ja mis ma loen- Prantsuse põllumehed teevad järjekordset kisa, et selle aasta virsiku, tomati ja kurgi kokkuostu hind on liiga madal ja nõuavad kompenseerimist ja Brüsselilt hinna ühtlustamist ja tõusu 26 %. Praegune tomati kokkuostu hind Rungis turul(pigem võib seda börsiks nimetada) olla 67 senti ja virsikul 16 senti.
Noonii- olin just turult virsikuid kaasa ostnud ja proual oli mitut sorti neid: heledada virsikud (need millest Bellinit tehakse) maksid 80 senti kilo, tavalised aga 50 senti kilo ja need, mis pisukese plekiga, neid jagati tasuta!!!- virsiku uputus on sel aastal, mis kuradi hinnatõus härrad Prantsuse põllumehed- teil on ju visrsikuid koguseliselt rohkem kui kehval aastal!!! Lisaksin veel, et turul kus ma käisin, on kõige kallimad hinnad piirkonnas 🙂

Väike meeleolupilt eilselt turult:

8 responses to “Esmaspäevast udujuttu…

  1. Kuule mis lehepunt see sul seal suurel pildil paremal on, sellised luuderohu kujulised lehed? Mulle toodi ka seda millalgi ja ma ei osanud selle nime määrata.

  2. See on espinafre 🙂 ehk suvel umbrohuna vohav spinat, mida siin vikatiga niidetakse. Seda konkreetset punti nimetas müüja espinafre francec. Mina kuumutasin oliivõlis(kus olid loomulikult purustatud küüslaugud) ja siis kallasin veidi keeva vett peale ja hautasin. Popim oleks puljongit peale valada ja siis siis törtsu creme fraiche ka-aga tänase päeva nimi on aluseline dieet

  3. Ta on maitselt jah veidi mõrudam ka, aga mulle meeldib, söön varred ka ära. Siin serveeritakse restoranis seda kala kõrvale, Paulo ütles mulle küll eelmisel aastal, et see on spinat, mis kasvab mägedes ja seda on siin maal ka talvel (ehk aasta läbi)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.