Costa Nova

Costa Nova  ja Barra on toredad rannalinnakesed- Aveirost umbes nii 8 km kaugusel, parajal jalgratta tee kaugusel. Neid kumbagi  nüüd kuurortiks nimetada ei saa nagu Figueira da Foz´i, samas on seal kõik olemas : rand, baarikesed, restoranid. Rahvast on ka vähe , kas hooaeg ei ole veel alanud või kohalikud hoiavadki ennast päikesest eemale.  Mõnes mõttes tark tegu, me oleme 2 korda ratastega rannas käinud ja mõlemad korrad on lõppenud see üsna karmi päikesepõletusega- päike on kuidagi eriliselt kuri.

Costa Nova tüüpilised “triibumajad”

Kanali ääres ootavad kalapaadid, et saaks vaid kalale minna. Väga halvasti on sel aastal paljude kalade ja mereandidega…

Igatahes pole kaheksajala kriisi ja see keedetud kaheksajalg maitses uskumatult hästi!

Eile oli selline poolpilvine ilm,  seetõttu oli rand mõnusalt tühi. Vaatamata sellele suutis mõni meie hulgast endale päikesega liiga teha.

Kuna eile oli mitu korda juttu, et sel aastal ei ole mitte kuskil ameijoa-karpe, siis läksime kohe spetsiaalselt õhtul restorani Marinhas, kus me paar aastat tagasi Liina ja Inesega uskumatu koriandriga tehtud karpide elamuse saime. Karpe oli seal, aga hind on täiesti uskumatu! Selline taldrik maksis 13.50 (eelmisel aastal umbes 4 eurot)

Võrdluseks lihtsalt juurde, et grillitud kala oli samas restos umbes 8 eurot ja bacalhau road nii 11 eurot! Pudel majaveini aga maksis 3.50!(ei ole 1 eest ära jäänud, maksiski 3 ja pool eurot)

Kuna me ei suutnud otsustada, sõime eile Arroz mariscot, see oli muidugi liiast. Selline kogus oleks paras olnud 6-le.

3 responses to “Costa Nova

  1. Minu tähelepanek Portugalist – kohalikud ongi suvel valgemad kui inimesed Eestis. Meil päikest vähe, püütakse seda viimast, seal seda muret pole, pigem hoitakse eemale.

  2. Gruusias on muide see kontrast suurem- grusiinid hoiavadki oma naha valgena ja väidavad, et tumedad on osseedid ja abhaasid.
    Siin muidugi keegi niimoodi nagu Eestis päikese pärast ei tõmble, aga näiteks Paulo tädi, nii 70-tes proua käib korralikult suvi läbi rannas- tal on seal oma koht jne. Paulo sõbrad tunduvad ka ikka osseedi moodi päevitunud olevat 🙂

  3. Uhh kui mõnus!
    Kunagi kui restorani kinni paneme naudime selliseid elamusi, millest Sinagi kirjutad, täiega!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.