Laupäev (mitte Sadamaturul)

Laupäev unises kolkas Aveiros (nii nimetab Aveirot Silmaringi reisijuht, lk.198)

Laupäeval kui kõik progressiivsed toidublogijad Sadamaturul oma kaupa pakkusid (lugeda sellest saab näiteks Mari-Liisi blogist ),  siis ega meilgi siin mingi meelakkumise päev polnud. Olin nimelt kutsunud külalised sõber P. ema poole lõunasele grillile. Meil siin korteris ju grillida ei saa.  Lubasin osta 3 kilo kalmaare, kõik ise ära puhastada jne. Proua Helena aga ütles, et tema ikka hangib sardiine ka, need lulas éd (lulas- kalmaar portugali keeles) pole miski toit! Ja muidugi teeb koogi jne.

Sel hetkel ma juba kahetsesin, et midagi nii rumalat olin välja mõelnud. Aga ega sellega see veel lõppenud.  Laupäeva hommikul sadas õues vihma! ja kuna P. vanemad ei ela mitte nurga taga ja vihmaga rattaga ka ei lähe, siis pidime selle teekonna jala ette võtma! Teiseks, jõudsime turule nii hilja, et alles oli vaid 5 kalmaari ja müüja soovitas soojalt meil osta pisi-seepiaid.  Proua H.  minestas peaaegu, kui seepiaid nägi,  ütles, et pole neid kodus iial enne teinud- aga proovime!

Igatahes saime nad puhastatud, ma pritsisin proua T-särgi seepiatinti täis ka ikka.

Neid elukaid tundub vähe, aga sai parasjagu ja täitsa hääd olid!

ega neid grillidagi teab mis lõbu polnud, kippusid võre vahelt välja!

Kui saabus aga sõbranna Susana, teatas ta, et miks te neid seepiaid puhastasite- need käivad nagu sardiinid puhastamata grillile, sest tint pidi oma maitse veel andma 🙂  Nüüd teisipäeval läheb kordamiseks Susana pool. Mina toon seepiad, tema annab grilli 🙂

Ülejäänu oli aga tüüpiline Portugali grillilõuna.

Mehed hoolitsevad, et grill põleks ja et paprikad korralikult ära kärssaks tulel. Marko saabus külla läbimärjana kuna leidis, et tal selle uduvihmaga pole mingit vihmavarju vaja. Talle anti peremehe kuiv särk selga! (lisaks riieldi, et me toru ei võtnud, nad tahtsid meile järgi tulla)

Samal ajal proua H. pani sardiinid soola. Kuna sardiinid on nii värsked, siis neid ei puhastada.

Kuidagi saime kõik õigeks ajaks tehtud, lauda istuti Saksa täpsusega. Lauda saabusid veel 2 üllatuskülalist Eestist: kena tütarlaps Sadamaturult, kes mööda Portugali oma emaga rändas ja peatusid 2 ööd Paulo ema pool.

Aga ega sellega laupäev lõppenud! Kuna pärastlõunal läks ilm ilusaks, siis kutsuti meid väikesele baseeiniõhtule!

Kogu meie püüdlused tervislikult süüa lendasid momendiga korstnasse, sest grillima hakati siga- porca preta-t ehk musta siga, aga see ongi veel rasvasem. Aga hea oli!

Ametlik basseini rosé suvel 2011:

Marko eestlannadega “vannis”

Homme lähme tindiga seepiat grillima, siis tuleb õpetus “Kuidas kõik õigesti teha” !

5 responses to “Laupäev (mitte Sadamaturul)

  1. Oi, need on jah meie Ulmela naised, kelle ma nende eesootavast reisist kuuldes Pauloga kokku viisin. No tore, et tolku oli!
    Itsitades lisan, et sinu lullade grillimine kohalikele võis neile sama teretulnud olla kui Petra võileivatort Tigus 😀 Noh et tuleb keegi ja vaimustub asjast, mis nende jaoks on igapäevane. Ise annaks lullade ja sardiinide eest praegu küll pool kuningriiki ära!

  2. Suur aitäh, Kristel. Sinu postitused on nüüd nagu rusikas silmaauku, sest mina soetasin just sügiseks Porto lennukipiletid. Pildid on tööpäeva lõpus ikka eriti isuäratavad, jahedast niisked pudelid veini ka (pidin lausa kolleegi juurde nende pärast end veinile möllima :). Mõnusat puhkust ja ootan huviga järgmiseid hõrgutisi!

  3. eks neid ikka tuleb….ma loodan õige varsti ülikooli juurde portugali keele suvekursusele saada. Pärast seda läheb elu veel huvitavamaks 🙂

  4. Ma õppisin enne Brasiiliasse minekut Portugali keelt mingi CD pealt. Algul, kui plaadi mängima panin, olin veendunud, et keegi on selle läti keele CD vasti välja vahetanud. Nii kummaliselt kõlas, üldse mitte nagu Brasiilias. Ega keegi meie CD-portugali keelest seal aru ka ei saanud, kõik pidime uuesti õppima :). Mine jah parem kursusele!

  5. noh portugali keel kõlabki nagu leedu keel minu jaoks või nagu keegi oleks pesumasina käima pannud… Brasiilia portugal on palju kenama kõlaga sealjuures 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.