Klassikuid Brasiiliast

Bosso nova staaridest seekord juttu  ei tule, vaid hoopis  Brasiilia kirdeosa tüüpisest roast mille nimi on La Buchada de bode.

Mu meeled on nüüd Brasiilial kahel põhjusel:  esiteks tundub, et sel aastal õnnestub lõpuks sõbrannale külla sõita sinna maale ja teiseks sama  sõbranna isa, kes on mu vanim(65+)Facebooki sõber, pani üles teate,  et Sao Paulo jalgpalliklubi Santo André auks tuleb hakata sellist rooga valmistama. Mis kangelasteoga jalgpalli klubi hakkama on saanud, seda ma välja ei ole uurinud, küll aga see La Buchada de bode hakkas huvitama ja google abiga tegin endale selgeks, et tegemist väga huvitava siseelundite  roaga, sedapuhku tooraineks kits. Ühesõnaga midagi sellist, mida Eestis pole mõtet hakata järele tegema, aga kindlasti kohapeal proovida tuleks.

Buchada tegemiseks   kitse magu täidetakse kitse ülejäänud sisikonnaga , pannakse palju vürtse, loomulikult  ei puudu ühes korralikus Brasiilia toidust oad, lisatakse kitsepea  ja nagu selliste roogadega ikka, tuleb seda pool päeva hautada . Google´st leitud pildimaterjal on nii rabav, et tahaks kohe hakata sõitma ainult selle roa pärast. (Ma olen andunud tripa fänn)

Sellel  aadressil oli üles pandud selline pilt:

Ja interneti avarusest leidsin ka väga rustikaalse roa serveerimisviisi:

Kes aga traditsioonidest lugu ei pea ja arvab, et kitsepea on taldrikus kole, siis serveerib seda nõnda:

Pilt võetud siit, retsept ka olemas.

Kui mu sõber peaks ka tänasest toiduteost pilte tegema ja nad FB-i üles paneb, küsin talt luba neid avaldada.  Aeg ja elu teevad  ikka huvitavaid keerdkäike:  veel mitte väga kauges minevikus  oli see toit  vaestest vaesematele,  kuna koostisaineteks need, mis kitsest üle jäid: pea ja sisikond. Tänasel päeval annetakse liha ära vaestele ja ise kokatakse tripasid 🙂

Kõrvale aga kõige “bossalikum” bossa veidi seksikamas võtmes:

4 responses to “Klassikuid Brasiiliast

  1. Kusjuures see kitsepeaga variant kutsub mind isiklikult rohkem sööma kui too ilma – vähemalt selge, millega tegu on, mitte mingi ebamäärane asi:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.