Ühest toredast “kannukesest” meie riiulil

Tegelikult on selle kannukese nimi porrón  ja see on Kataloonia tüüpiline veiniklaas, meile kinkis selle sõber Kalvi, kes omakorda sai selle kingituseks Barcelona kuulsast restoranist” Los Caracoles” (Teod)

Näeb see kann-klaas välja selline:

(pilt on internetist, minu porrón on Caracolese mustritega, aga välguga tehtud pildist ei saa täpselt aru, millega tegemist… …)

Miks aga keegi peaks veini millestki sellisest jooma, seda seletab katalaanide vahva traditsioon novembrist aprillini pühapäeviti sõprade ja sugulastega koguneda calçotada´le. Calçots on magus porrulaadne sibul, mida grillitakse, seejärel kastetakse kastmesse ja ilma nuge-kahvleid kasutamata luristatakse endale tervelt suhu.

…kuna toiming on parasjagu määriv, jagatakse selleks välja pudipõlled:

(pilt pärineb siit )

Sellisel üritusel kasutatakse sellist veinikannukest, mis käib ringi ja mida huultega puutuda ei tohi- tuleb kallata endale kõrgelt otse kurku. Kuna pudipõlled on nagunii ees, pole suurt lugu kui veidi mööda läheb, aga kuna katalaanid on seda palju harjutanud, on nad tõelised meistrid! Kui google piltidesse tippida sisse sõna porrón- saab sealt palju  lõbusaid kannust joomise pilte!

Meile kingituse toojal ja kahel julgel, kes katsetada julgesid, ei tulnud see “lihtne asi”  aga nii hästi välja  nagu alloleval pildil näha on.. (vaja pudipõlled hankida!)

Hea uudis on see, et kel pole Kataloonias tuttavaid sõpru, siis Tarragona ümbruses üsna mitmed restoranid pakuvad võimalust calçotsi maitsta ja porrónist juua.

Advertisements

6 responses to “Ühest toredast “kannukesest” meie riiulil

  1. väga lahe kann, no mida kõike veel välja mõeldud ei ole. Võrokestel ja setodel võinu kah olla määnegi põnev eeteri võtmise kann mu meelest 🙂

  2. Viimasel Bartselona reisil oli võimalus maitsta neid grillitud calçotsi. Väga hõrgutav roog, serveeritakse suurel kandikul ja juurde pakutakse maitsvat kastet mille koostises on grillitud paprikad ja pimenton.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s