Ühest toredast “kannukesest” meie riiulil

Tegelikult on selle kannukese nimi porrón  ja see on Kataloonia tüüpiline veiniklaas, meile kinkis selle sõber Kalvi, kes omakorda sai selle kingituseks Barcelona kuulsast restoranist” Los Caracoles” (Teod)

Näeb see kann-klaas välja selline:

(pilt on internetist, minu porrón on Caracolese mustritega, aga välguga tehtud pildist ei saa täpselt aru, millega tegemist… …)

Miks aga keegi peaks veini millestki sellisest jooma, seda seletab katalaanide vahva traditsioon novembrist aprillini pühapäeviti sõprade ja sugulastega koguneda calçotada´le. Calçots on magus porrulaadne sibul, mida grillitakse, seejärel kastetakse kastmesse ja ilma nuge-kahvleid kasutamata luristatakse endale tervelt suhu.

…kuna toiming on parasjagu määriv, jagatakse selleks välja pudipõlled:

(pilt pärineb siit )

Sellisel üritusel kasutatakse sellist veinikannukest, mis käib ringi ja mida huultega puutuda ei tohi- tuleb kallata endale kõrgelt otse kurku. Kuna pudipõlled on nagunii ees, pole suurt lugu kui veidi mööda läheb, aga kuna katalaanid on seda palju harjutanud, on nad tõelised meistrid! Kui google piltidesse tippida sisse sõna porrón- saab sealt palju  lõbusaid kannust joomise pilte!

Meile kingituse toojal ja kahel julgel, kes katsetada julgesid, ei tulnud see “lihtne asi”  aga nii hästi välja  nagu alloleval pildil näha on.. (vaja pudipõlled hankida!)

Hea uudis on see, et kel pole Kataloonias tuttavaid sõpru, siis Tarragona ümbruses üsna mitmed restoranid pakuvad võimalust calçotsi maitsta ja porrónist juua.

6 responses to “Ühest toredast “kannukesest” meie riiulil

  1. Viimasel Bartselona reisil oli võimalus maitsta neid grillitud calçotsi. Väga hõrgutav roog, serveeritakse suurel kandikul ja juurde pakutakse maitsvat kastet mille koostises on grillitud paprikad ja pimenton.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.