Miks väikeettevõtjale kaikaid kodaratesse loobitakse?

See on üks teema, mis mind masendab. Masendab kuna ei oska midagi aitamiseks teha ja Ansipi valitsuse kirumine toob vähe abi.

Ma pean vist tuhandes kord ütlema, et ma ei ole just suurettevõtete ja igasugu liitude vihkaja, aga  paratamatu on see, et suurettevõtja ainus tegutsemise põhjus on kasum- kasumi nimel ühinetakse korpuratsioonidesse, et veel suuremat kasu toota ja armastama see suurettevõtlust just ei pane. Kui suurettevõtjad  aga hakkavad muretsema selle väikese turuosa pärast, mida väiketootja võiks ära ampsata ja meie kuna suurettevõtjad on parteide toetajad ja parteid jällegi oma seadustega hakkavad toetama suurettevõtlust,  siis tahaks karjuda selle kuritegeliku ebaõigluse peale!

Eelmisel aastal jahmatas Sotsiaalministeerium ja Maris Jesse teatega, et seoses alkoholipoliitikaga meie riigis, kerigu pisikesed pruulikojad ja veinitootjad kuradile või täitku Liviko ja Sakuga sarnaseid nõueid. Jaagu Viinamägi

Eile sattusin ma juhuslikult blogile, kus sümpaatne proua kurdab kodus seebitootmise võimatusest (siin) Ehk toota on küll võimalik, aga kuna nõuded on  samad kui suurtele parfümeeria tööstustele, siis tuleks oma tootmisele peale maksta.

Hiljuti oli teemaks talukana (liha) võimatust (AMETLIKULT) müümisest kuna selleks on talunikul vaja euronõuetega tapamaja etc, et kõike ametlikult ajada saaks.

Ka väikse pererestorani pidamine nöörib kõri- aga see on üldse laiem teema,  nagu näiteks see, et miks kuradi pärast toiduainetel nii kõrge käibemaks on! Prantsusmaal on toidukaubad maksustatud 5,5 % käibemaksuga, kui üldine käibemaks on 19, 7 %

Homme kell 23.10 näitab Eesti Televisoon Jaagust dokumentaali Keelatud Vili

Tõsiasi on aga see, et rahvas peaks sellise nähtuse vastu laiemalt võitlema, mitte jätma selle võitluse vaid asjaosaliste kaela. Kunagi ei tea, mis elu toob ja võib-olla tekib ka endal soov  ükskord väikeettevõtjaks hakata. Rääimata sellest, et “põlve otsas” toodetul asjal on hing sees!

Täna puutusin kokku sellise nähtusega nagu see, et Eestist on võimatu saada lutsumarja ja maksa. Sest nimelt Euronõuded käsivad kala ära rookida.  Ja meil visatakse see kuld (ehk mari) prügikasti- samas Helsingi turul müüakse seda 60 eurot kilo! Minu Kreekast tulevad kalad on kõik rookimata-puhastamata. Huvitav kas neil seal Euroseadused ei kehti?

13 responses to “Miks väikeettevõtjale kaikaid kodaratesse loobitakse?

  1. Alustada võiks sellest, et väikeettevõtjaid toetada sedapidi, et nendelt rohkem ostusid teha. Näiteks mitte minna supermarketisse, vaid Sadama turule süüa ostma 🙂

  2. Vaata Eva, see ostmine on pigem step 2- probleem nagu selles, et sa ametlikult ei tohigi midagi toota või vabakäigu kukkesid müüa. Kui tahad seepi toota- näita seda suveniirina, talukanasid aga müüalkse leti alt. Aga inimesed tahaksid asja teha ausalt 🙂

  3. Nõus. Mind lihtsalt paneb jätkuvalt imestama meie inimeste laiskus ja mugavus – kuigi räägitakse, et meile meeldib eestimaine ja väikeettevõttes toodetud kaup, tehakse enamus ostusid ikkagi suurest supermarketist. Sest nii on lihtsalt mugav!

    Viimaste aastate jooksul on mitu näidet suurtest kauplustest erinevat toidukaupa müüvast väikepoest, mis on peatselt sunnitud end sulgema, sest rahva ostuharjumused on sellised, et nad lihtsalt ei satu piisava regulaarsusega sinna poodi.
    Kui oleme oma pagariäriga olnud turgudel-laatadel, siis südame teeb soojaks see, kui ostetakse kook ja öeldakse, et tahame teie väikeäri toetada.

  4. Ma tänan Tigu selle eest, et ta on jaksanud, eelmisel kolmapäeval oli meil väga, väga tore olemine (minap see maakas olingi), suurepärane toit ja vein. See pole ehk kõige õigem koht selle ütlemiseks, aga ütlemata jätta ei saa ometigi ja arvata on, et mu väljamaalased Tallinna tulles ei taha süüa enam kusagil mujal. Kuniks neil see võimalus on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.