Mõned uued alkoholid meie riiulil.

Selle nädala toidublogide kuum teema on muidugi Soome kokad kolmes Tallinna restoranis- kõik “blogistid”,  keda paluti lauda  ja turundusvankri ette rakendati, et nad reklaami  sündmusele teeksid, on seda väga korralikult ja kohusetundlikult oma blogides teinud. Kuigi, eks ta vähe tüütu ole ühel hommikul leida  4-5 postitust  ühel teemal, sest usun, et lugejad ju ka kattuvad, aga siiski on see inimlikuma näoga reklaam, kui filmi ajal filmi peale tulev reklaamtekst. Teisest küljest on kurb, et harrastajaid reklaami tegemiseks ärakasutatakse, sest kuidagi Kremli ööbiku mulje jääb lõpuks.  Tuleb ainult kindlaks teha, kes seekord Kremli rollis on.

Üritus on hästi ajastatud- pärast Vene turistide lahkumist, ongi jaanuari lõpp ja veebruari algus  veidi unine periood restoranides.  Kui veel löögile saate, siis soovitan Sfääris Juuri koka toimetamisi “maitsma” minna ja kui löögile ei saa, pole ka miskit hullu- Helsingi ei ole kaugel!

Hea uudis sel aastal on muidugi see, et Mardi Gras on alles 8. märtsil- nii et paastuperioodini on aega.  Nii nagu toitki on talvel veidi raskemate killast,  võib endale toidu peale lubada ka väikese pitsi kangemat napsi.

Väga huvitav´jook on Saffron Gin- tehtud Prantsusmaal Burgundias- nagu nimigi lubab kena safrankollast värvi. Ei vaja miskit toonikut juurde.

Teine magus, aga väga huvitava ja puhta maitsega naps tuleb samuti Burgundiast, täpsemalt siis  likööritootjalt  Gabriel Boudier ´ilt koostöös kuulsa Prantsuse restoraniga Bernard Loiseau (3 Michelin tärni).  Bernard Loiseau on mees, kes paraku sooritas enesetapu kuna ei pidanud vastu pingele, et tal ühte tärni ära tahetakse võtta.  Nii äärmusliku sammuga ta need tärnid säilitas…

Jook mida pakume on kreegi- leedri liköör. Võib ka Kir-i teha, aga mulle meeldib väike naps puhtalt, sest on huvitav!

32 responses to “Mõned uued alkoholid meie riiulil.

  1. Blogilugejana noogutaks innukalt selle peale, et seda Aino-Kaerajaani-Juuri-Sfääri teemat sai tiba palju (tegelikult juba sealihakuu kippus kohati natuke tarkuseemana toimima). Kolm esimest kajastust lugesin läbi aga siis lihtsalt klikkisin reader’ist ära need postitused. Võib olla saaks sellist kajastamist kuidagi küla-korda teha? Igakord lepitakse kokku kes kokku kirjutab, teised saadavad kommentaarid, vms? 🙂

  2. minu isikliku ja täiesti subjektiivse arvamuse kohaselt on nendel ühel ajal ilmuvatel positiivsetel hinnangutel kaks kitsaskohta:
    1. ilmselt saab iga mõtlev inimene aru, et toit tuleb tasuta kätte, kas seda ei peaks ka kusagil, kasvõi pisikeses kirjas, selgelt välja tooma? kui see fenomen veel “roheline oli”, ehk toimus Platzi õhtusöök, siis mul on siiani imelik tunne sellest, et ma oma postis viitasin ilmselt kõigile neile, kellele pilet välja tehtud oli, parandatagu mind, kui ma eksin. imselt on viga minus.
    2. ja miks ei või kirjutada kohtadest, mis ei ole muljet jätnud? täiskasvanud inimestele ei pea ju ütlema, et tasuta lõunaid ei ole olemas?!?

    PS ma ei ole kade, mulle meeldib, nagu igale tervele naisele, vahel intrigeerida ja klatshida. ja olla subjektiivne ja vahel vinti üle keerata;) ja oma lõunate eest ise maksta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.