Veel alkoholi väiketootjatest

Vaadake palun seda blogi– Eesti pere, kes elab Lõuna-Eestis, kasvatab seal viinamarju ja teeb veini. Teeb veini oma tarbeks, aga unistaks ka ametlikult need mõned pudelid, mis üle jääb,  müüa.  Ja mina kui veinimüüja ostaks hea meelega oma riiulisse meie oma Eesti veini ja sõidaksin hea meelega ka kohale vaatama seda pisikest ime ja ostaks kohapealt mõned pudelid kaasa.  Maris Jesse arvab, et Jaak peaks tootma hoopis moosi ! Minu järgmise asutuse nimi ei ole enam Vinoteek Tigu, vaid Tigu moosikelder. Hakkan moosivett pakkuma grillitud tuunikala kõrvale.  Ja see kõik aitab maameestel maksa alkoholitõppe mitte surra! Braavo!

Advertisements

19 responses to “Veel alkoholi väiketootjatest

 1. Kahju, et Jesse piirdub Eestiga – tuleb ju suurelt mõelda – tal on lõuna poole või ida poole Eestist minnes märksa rohkem tööd.
  Ja lonksurähn keeldub oma nime muutmast moosirähniks!

 2. Eesti lonksurähnidega on kõik korras- meie poliitika suurtootmist soosib. 10 minutise reklaamipausi ajal näed kõigepealt klippi alkoholi kahjulikusest ja siis tuleb riburada Saku ja liviko reklaami a la Pirita Ürdiliköör- taevalik nauding!

 3. Mulle isiklikult pole siiani kohale jõudnud jessede-maserite-potisseppade ja teiste selliste ?ametnike tegevuse mõttekus… mingi tarbijakaitse takkapihta. Mina küll ei tunne, et mind, kui tarbijat keegi kaitseks.
  (Olen sunnitud hommikuti vikerraadiot kuulama ja ausaltöeldes.. polegi midagi rohkem öelda..)

  Meil on pool küla bokivendi (ma isegi ei tea, kuidas õigesti kirjutatakse:)) täis. Nende peale ei hakka ühegi ametniku hammas, aga et oma palk kuidagi välja teenida, siis hammustatakse sealt, kust kergemini pala kätte saab.

  Maiekas. Eheda laadakraami austaja.

 4. a kui tõsiselt rääkida, siis mul tuleb kohe hirm peale, kui nii rumalaid inimesi kuulama peab. selle asemel, et kodumaise alko väiketööstust järje peale aidata ja toetada kvaliteetset marjaveini ja koduõlut, lastakse mingi kainusest ja kasinusest lolliks läinud puritaan telepurki.
  kus nad siis olid, kui me sadama turul kohaliku toidu konverentsi pidasime ja soome marjaveinitootja esines ja oma veine degusteerida pakkus. olid hääd, elegantsed ja kerged pidupäevajoogid, sh kihisevad. aga ei, nullime kõik ära, järgmiseks võtame ette kodused tanguvorstid, kapsateo ja leivaküpsetamise, sest suur osa eesti rahvast on ju rasvumisohus.

 5. no ilmselt võitlevad nad selle vastu, et kui viina hind tõuseb, siis hakatakse tegema teadagi mida. aga seaduste juures kipub sageli nii olema, et laps koos kausiga aknast välja visatakse…

 6. Kui viina hind tõuseb, ei hakata tegema teadagi mida. Hakatakse lihtsalt salaviina rohkem ostma ja piiritust. Ise samaka tegemine nõuab aega, kohta, teadmisi ja masinat. Enamus inimesi pole seda protsessi kunagi näinud ja ei hakka ka kunagi ise tegema.
  Selle Jesse üllitise taustaks oli eile eriti kurb novembri Oma Maitset lugeda, kus tubli talumees ja õlle väiketootja on intervjuu andnud (tõenäoliselt ennem seda jura) ja räägib lootusrikkalt mis ta kõik tegema hakkab kui seadusandlus mõistlikumaks läheb. Kurb lugemine praegu toimuva taustal. Mehed kes teevad sellist lehekülge http://www.pruulimine.ee/ on siis tervise arengu instituudi arvamusel siis see suur oht ühiskonnale. Urjuhh.

 7. Jaak !

  Palun ütle, kuidas saaksime aidata, ma usun, et väga hulk inimesi on valmis midagist tegema, aga vajavad täpseid juhendeid….

 8. Jaak, kas sa ka käisid maaeluvõrgustikuga kohaliku toidu teemalisel õppereisil Lätis, Leedus ja Poolas. Seal Limbazi lähedal üks inglane on oma ema tallu kolinud ja toodab kui väiketootja 1000 l koduveini aastas ning plaanib neid turustada kaubanduses. Kas Lätis on tõesti seadused liberaalsemad kui Eestis?
  Sa ise ütled väga tabavalt, et just nüüd on see hetk kus rauda taguda tuleb.
  Sa Edgar Koltsi tunned, ta on küll mahemahlatootja aga ta on vana, kaval ja tark mees, oskab Sulle ehk head nõu anda.
  Liinakene, sul võib kodus puskarimasin olla küll kui sa näiteks näokreemi jaoks destilleeritud vett teed 🙂

 9. Käisin jah sel reisil! Sellepärast olengi tige, nägin seda läti-inglise mehe veinitalu kah. Mul artikkel lõpetamata, peab ära tegema. Ma veel ei tea, kes avaldab aga ehk maaleht võtab ette.
  Kui poliitik tuleb restorani, siis peaks talle alustuseks ettevaatlikult toidu kõrvale moosi pakkuma, et mis arvab moosist veini asemel

 10. Jaak kuule, mul käis poiskese man koton Päevalehe ajakirjanik Rein Sikk Heiferi programmi kaudu saadud lambakasvatust uurimas, nagu ma olen aru saanud, Päevalehel on esmaspäeviti maaelu rubriik . Tahad annan Sulle selle ajakirjaniku kontakti?
  Olen me taluliidult kuulnud, et Maaleht kuidagi ei ole väga koostööaldis. Aga oma otsuse muidugi teed sa ise.

 11. Olles üritanud väikeettevõtlust ja kodutootmist arendada, tahaks selle moosijutu peale kommentaariks öelda, et katsuge ainult moosi ja mahla tegema ja müüma hakata, siis on teil kohe terviseamet samasuguste suurtootjatele kehtivate nõudmistega kaelas ja põhimõtteliselt olete kenasti vihma käest räästa alla sattunud.

 12. Nonii, võtsime teema üles, 12.dets teeme Sadama turul koduveini ja koduõlle infopäeva – need, kes müüa ei või, annavad niisama mekkida. Kohale saab kutsutud mõlema poole esindajad, Maaleht niikuinii. Jaak, siin sai kokku lepitud, et Tiina Kuuler võtab ka Sinuga ses asjas ühendust.

 13. Jaak, Umal Mekil kaubeldes Võrus, olid seal veinitootjana Vaabina külast Kaska perekond. Sa vast tead neid, suur viinamarjaistanuds on neil ja kauplesid veinide ning erinevate äädikatega.

 14. 12.dets olen kohal nagu 5 kopikat. Kaska peret tean hästi. Aga kõik see on täiesti mitteametlik ametlikust tootmisest ei tea nad ööd ega mütsigi. Aga istikuid toodavad nad küll ametlikult.
  Ma tahan ikka oma veini ametlikut müüa kas või Tigusse näiteks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s