Lemmik kokaraamatud (kodumaised)

Raamatupoodides on kodumaiseid kokaraamatuid aukartustäratavalt palju. Mõnede poole ei tasu vaadatagi, mõned on praktilised, mõned väga kaunilt kujundatud. Jõulud tulemas ja kindlasti antakse seks puhuks veel kümneid uusi teoseid välja. Soovitan soojalt, et kingisaajale ka rõõmu teha,  kahte raamatut  mis on ühtlasi rohkemat kui ühel küljel pilt ja teisel retsept.

1: Koržetsi kalaraamat. Täiesti hädavajalik raamat, muhe lugemine ja mõned geniaalsed retseptid a la viinaga marineeritud soolasiig. Pole aga kindel, kas seda poes enam on. Minul õnneks olemas.

2:  Jüri Pino “Sakuska. Võta peale!”–  Läbiloetud teel Tallinnast Viini ja üle hulga aja üks hea ja aus teos kodumaiselt autorilt : hea huumor ja vajalikud näpunäited viisaka peolaua katmiseks.  See raamat läks mul kingituseks Viinis elavatele eestlastele-neil on seda  hädasti vaja. Ise oleksin väga rõõmus, kui Jõuluvana kingikotis mulle just see raamat oleks.

Muidugi sobivad need raamatud inimestele, kes pea kunagi retsepte ei loe, vaid saavad ideid. Pean tunnistama, et kuulun ka nende hulka, kes retsepte ei jälgi. Minu arvates on kala võimatu(v.a. soolamine ja marineerimine) teha retsepti järgi- oleneb ju hooajast, kas kalale lisada rohkem rasva või vähem etc. Noh ja Pino raamat on hea muhe huumor ka veel kõigele lisaks. Kuigi Juur ja Kivirähk  Rahva Omakaitses nimetasid selle kirjatüki meeste eneseabi raamatuks ja ka Pino mainib oma  raamatus, et Šveik on meesteraamat, siis siin nad kindlasti eksivad. Esineb ikka ka naisi, kes  Šveiki ikka ja jälle üle loevad ja vaatamata sellele, et ise viina  ei joo, saan viinavõtmise kunstist ja kultuurist ikka aru. Nii  kaunilt kirjeldatud sakuskad aga ajavad isegi täiskarsklasel viinaisu peale, rääkimata siis naisterahvast, kes muidu rohkem veinisõber on  🙂

Advertisements

3 responses to “Lemmik kokaraamatud (kodumaised)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s