Külaskäik raamatupoodi

Jõulud lähenevad ja igaaastane hullus on juba peale hakanud- laupäeval oli võimatu leida parkimiskohta Norde Centrumi juurde, pühapäeval ei olnud kuhugi autot panna, et Solarise toidupoodi minna. Eile oli Tigu kinni ja läksin kohe täitsa jala Kristiine Keskusesse ja mõtlesin, et vaatan raamatuid- mis ma muud peale veini ja raamatute ikka inimestele kinkida oskan?

Kokaraamatu sektsioonis oli palju raamatuid , aga osta pole nagu midagi.. Maire Suitsu ” Suur kartuliraamat”, Angelika Kangi ” Tiramisu” ja  “Panna-cotta”- sirvisin kohe seda, kui ma paar kuud tagasi oma blogis rubriigi NALI  alla panin Tuunikala panna-cotta mangoga, siis seal raamatus  olid ka kõik kitsejuustu ja peekoni panna-cottad olemas. No ei olnud huvitav raamat…siis oli veel Meie pere jõuluraamatat, Kodune kokaraamat, “Nutika perenaise kokaraamat” …Anni Arro ” Haapsalu kohvikud” Hunnik kokteiliraamatuid, eraldi pohmakaraamat, loomulikult Sille hüpersäästlik kokkuhoidu kokaraamat jne. Valik oli suur, aga kasutades esileedi sõnu- kõik oli kräpp!. Jääb mulje, et varsti  iga eestlane, kes porgandi ära hautab või veel parem juba millegi võõramaisega näiteks zucchiniga on kokku puutunud, peab selle suursündmuse kaante vahele panema ja rahvast õpetama….

Minu raamatusaak oli null, õnneks ostsin nädal tagasi Liis Kängsepa Vanderselli raamatu ja loen seda…väga suhestuda ei oska, sest minus ei ole kopikavõrdki seljakoti ränduri verd- samas meeldib mulle üksi reisida küll ja rahutus ja kogu aeg “siit äratahtmine” istub ka hinges. . Raamat on haarav.. samas teine raamat, mille ma samal korral ostsin Kai-Mai Olbri ” Inspireeriv Itaalia” ei taha üldse edasi liikuda,  ei oska öelda miks, aga jääb minust kaugeks- olen ise mitmeid kordi Napolis käinud ja see hullumeelne linn meeldib mulle, aga antud kirjanik ei oska minu jaoks seda linna küll kirjeldada nii, et mina ta ära tunneksin..

Ja lõpuks- olen 100 korda lubanud, et ei osta ega loe enam ühtegi Paulo Coelho ehk siis härra Paul Jänese raamatuid.  Aga mingil nõrkusehetkel olen  ostukorvi pannud sellise raamatu nagu “Võitja on üksi” (kujutan ette kuidas Tauno praegu tooli pealt maha kukub kui neid ridu loeb). Eile lugesin sellest esimese peatüki läbi ja juba vihastasin- teema ja idee on ju hea, aga asi on nii haltuura, et traagelniidid ka paistavad veel.

Palun soovitage häid raamatuid mulle endale ja kingikotti…

34 responses to “Külaskäik raamatupoodi

  1. Oh, saaks kuidagi hetkeks kodumaisesse raamtupoodi. Kuigi, jah, kahjuks tundub, et ainult selleks, et kontrollida, kas tõepoolest Kristelil on õigus ja sealt ei ole mdiagi osta. Siin on kõik, mis vähegi allaneelatava hinnaga, tai keeles. Aga valge inimene, farang, on kohalike meelest alati kas loll või rikas ja maksab palju :). Nii ma siis ostan omale second hand raamtuid. Enamus, mis neis poodides müügil on, on naistekad – kellelgi on olnud neid hea rannas kübaraääre all lugeda, aga ausalt, nad ei ole väärt, et neid tagasi kaasa vedada. Aga siiski, siiski, leidsin ka ühe tõelise pärli. Nimelt Caron Eastgate James “The occidentals”, mis on nagu idamaade Tuulest Viidud, kõige paremas mõttes. Tõeliselt kaasakiskuv. Siis lugesin midagi päris head, aga sellist, mis ei jätnud mind kolmeks päevaks uimaseks peale lõpetamist – Maeve Binchy “Quentins”, sobib puhkuselugemiseks. Siis lugesin midagi kohutavat, hoidke selles eemale – “Sunrise in St Tropez” Danielle Steelilt (kes, nagu ma lugesin teenib oma raamatutega ca 15 miljonit dollarit). Nii et ma tean, mida sa tunned, mitte midagi pole lugeda! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.