Külaskäik raamatupoodi

Jõulud lähenevad ja igaaastane hullus on juba peale hakanud- laupäeval oli võimatu leida parkimiskohta Norde Centrumi juurde, pühapäeval ei olnud kuhugi autot panna, et Solarise toidupoodi minna. Eile oli Tigu kinni ja läksin kohe täitsa jala Kristiine Keskusesse ja mõtlesin, et vaatan raamatuid- mis ma muud peale veini ja raamatute ikka inimestele kinkida oskan?

Kokaraamatu sektsioonis oli palju raamatuid , aga osta pole nagu midagi.. Maire Suitsu ” Suur kartuliraamat”, Angelika Kangi ” Tiramisu” ja  “Panna-cotta”- sirvisin kohe seda, kui ma paar kuud tagasi oma blogis rubriigi NALI  alla panin Tuunikala panna-cotta mangoga, siis seal raamatus  olid ka kõik kitsejuustu ja peekoni panna-cottad olemas. No ei olnud huvitav raamat…siis oli veel Meie pere jõuluraamatat, Kodune kokaraamat, “Nutika perenaise kokaraamat” …Anni Arro ” Haapsalu kohvikud” Hunnik kokteiliraamatuid, eraldi pohmakaraamat, loomulikult Sille hüpersäästlik kokkuhoidu kokaraamat jne. Valik oli suur, aga kasutades esileedi sõnu- kõik oli kräpp!. Jääb mulje, et varsti  iga eestlane, kes porgandi ära hautab või veel parem juba millegi võõramaisega näiteks zucchiniga on kokku puutunud, peab selle suursündmuse kaante vahele panema ja rahvast õpetama….

Minu raamatusaak oli null, õnneks ostsin nädal tagasi Liis Kängsepa Vanderselli raamatu ja loen seda…väga suhestuda ei oska, sest minus ei ole kopikavõrdki seljakoti ränduri verd- samas meeldib mulle üksi reisida küll ja rahutus ja kogu aeg “siit äratahtmine” istub ka hinges. . Raamat on haarav.. samas teine raamat, mille ma samal korral ostsin Kai-Mai Olbri ” Inspireeriv Itaalia” ei taha üldse edasi liikuda,  ei oska öelda miks, aga jääb minust kaugeks- olen ise mitmeid kordi Napolis käinud ja see hullumeelne linn meeldib mulle, aga antud kirjanik ei oska minu jaoks seda linna küll kirjeldada nii, et mina ta ära tunneksin..

Ja lõpuks- olen 100 korda lubanud, et ei osta ega loe enam ühtegi Paulo Coelho ehk siis härra Paul Jänese raamatuid.  Aga mingil nõrkusehetkel olen  ostukorvi pannud sellise raamatu nagu “Võitja on üksi” (kujutan ette kuidas Tauno praegu tooli pealt maha kukub kui neid ridu loeb). Eile lugesin sellest esimese peatüki läbi ja juba vihastasin- teema ja idee on ju hea, aga asi on nii haltuura, et traagelniidid ka paistavad veel.

Palun soovitage häid raamatuid mulle endale ja kingikotti…

Advertisements

34 responses to “Külaskäik raamatupoodi

 1. Johannes luges terve eilse õhtu Juhan Liivi “Varjud” , isegi netis ei käinud. Kohe kummaline vaiku soli ta toas 🙂 Muidugi tänud eesti keele oppajale.
  Aga ma ise tahan hoopis Elle Kulli elulooraamatut osta või raamatukogust laenutada, et lugeda.

  Ma kohe naersin su arvamusi kristiines kokaraamatuid sirvides 🙂 hää, et ma nende raamatute peale kulutanud ei ole. Mul olete ju teie olemas.

 2. Ei noh, ei julgegi nüüd oma kokaraamatu kallal enam tööd teha 😀 😉
  Ma veini ei oska osta, aga kokaraamatutes natuke orienteerun ka. Kingin küll peamiselt endale, viimati saabus Anthony Demetrise “Today’s Special” (sellised Tigu-tüüpi road :)). Hugh’ liharaamatu julgeksin ka mitme sõbra kingikotti panna..

 3. Toidu-ja reisihuvilistele soovitaksin lugeda Paul Richardsoni raamatut “Hiline õhtusöök Hispaanias”.Autor tutvustab väga huvitavalt Hispaania erinevate piirkondade köögi ajalugu,tuntumaid toiduvalmistajaid- nii tipptegijaid, kui ka lihtsaid inimesi. Soovitasin raamatut ka oma toiduhuvilisele pojale,kes ütles,et ta pole nii head toiduteemalist raamatut veel lugenud. Nii et sobib vanadele ja noortele.

 4. Aga kas sa Pille ostsid nad raamatupoest või tellisid?
  Ja raamatut võib ju alati kirjutada kui sul on teema ja tead millest kirjutada. See, mis praegu riiulitel on, on tõesti nukker…

 5. ma olen aastatega juba nii tümaks tehtud, et ei kuku enam millegi peale toolilt maha 🙂
  kuna meil just täna ilmus esimene kokaraamat, mis me algusest peale ise teinud, siis ma ütleks et kokaka tegemine on päris töömahukas asi, aga tulemus tuli üsna ilus: http://www.tnp.ee/raamat?id=944

  eks raamatutes paistab sama moodi välja kiirustamine ja poolemunakirjutamine, korraliku kirjanduse asemel tulevad peale intervjuuvormis elulood ja blogipäevikutest kokku hekseldatu…

 6. Minu viimane raamatupoes käik tõmbas mul suu ammuli – kas iga eestlane, kes on vanem kui 30 on välja andnud elulooraamatu? No mida näiteks hakata peale Anne Veesaare autobiograafiaga? Natuke vara vast kirjutada selliseid asju. Mihkel Raua noorepõlvejutud lugesun suure surmaga läbi, minu arvates absoluutne saast, pisut padujoomist ja katsed sinna vahele filosofeerida.
  Volkonski raamat oli muhe, kahjuks liiga õhuke, sai kole kiiresti läbi. Täiesti sürr lugemine oli aga Vladimir Wiedemanni “Maagide kool” Aga lõpetuseks soovitus – kui tavaraamatupoes käed tühjaks jäävad, tasuks minna Harju tänavale, Raamatukoi kasutatud raamatute poodi, sealt leiab alati midagi head.

 7. Tänane ETV saade “Vabariigi kodanikud” just lahkas seda autobiograafiate teemat. Anne Veesaar oli stuudios ja puha 🙂

 8. me üks päev tööl arutasime, kas keegi teab üldse mõnda Anne Veesaare rolli peale selle Õnne 13… ei teatud

  aga võrdleme teiste valdkondadega: kui eesti populaarseimad lauljad on Toomas Anni ja Meie Mees, kui populaarseim üritus on Õllesummer, müüduim “vein” Izba ja Dreamer… miks ja kuidas saaks siis ka raamatute puhul asi parem olla?

 9. Ma arvan, et meil on isegi vedanud- Prantsusmaal annavad oma eluloo raamatu välja ka kõiksugu 19 aastased telesaate a la Farm või Buss võitjad… raamatud on kõrvuti kindral de Gaulle eluloo raamatuga… ja ma kardan, et rohkem ostetakse seda esimest raamatut…
  mul küll on sees väike kartus, et küll meilgi mingi kirjasta leidub, kes tahab välja anda Farmi Gabrieli või tema tõmmu pruudi raamatut ” Minu väga huvitav elu” või hakkab Viisitamm oma superhuvitavat elulugu kirjutama…

 10. See pole küll kokaraamat, vaid ilus puhas ilukirjandus- Peeter Helme “September”. Mulle väga meeldis. Seal lõpus on muidu kaks toiduretsepti ka (vist olid praekartulid ja pasta allarabiata vms) 🙂

 11. Muide Delfi on küsitluse üles paanud, et miks inimestele eluloo raamatud meeldivad. Leidsin ühe humoorika kommentari:

  Õhtulehte on ilmunud uus arvamusliider-ülepäeva mõni tarkusetera.See on Bellanova.Paistab,et alumine kehapool on pensionile läinud.See-eest ülemine töötab efektiivselt.Tammer,võta ette!Seda mehed ostaksid!Idee eest mulle ka honorari!

 12. Tiiu!
  “Hiline õhtusöök Hispaanias” on tõesti tore raamat, aga kõik seesugune kirjandus on mul olemas…selliseid raamatuid haaran ma kohe kui nad ilmuvad. Absoluutne lemmik on muidugi Peter Mayle- tal on kuidagi hea ja minule sobiv huumorimeel. Kunagi meeldis mulle ka FRANCES MAYES, aga eks inimene ka areneb ja sellest ameerika tädist olen ma välja kasvanud.
  1000 korda võib lugeda “Tony” Bourdaini “Avameelselt köögist “, mida kellelgi ongi vaja olnud rohkem kui meil ja see on Tigu riiulilt jalutama läinud.

 13. Bourdaini võin ma laenata, mul sellega nii hästi, et ema pühendus (a la sünnipäevaks või jõuluks) sees, nii et peaks laenajal meeles püsima tagasi tuua.
  No seda Veesaare asja ma ka oigasin, kui Ekspressist lõiku lugesin. Kui kogu raamat koosneb ülesjutustusest, et siis läks Raivo ära ja siis ma tegin gaasi lahti ja siis ma tõusin üles, siis on sellest raamatust vähemalt niigi palju kasu, et võiks gümnaasiumi kirjandustunnis hoiatava näitena kasutada. Kuigi ma võiks neis eluloo-raamatutes suu kinni hoida, sest ei ole lugenud ühtegi, kus mukitud proua lillepõllu taustal kaane peal on.
  Volgil oli vähemalt ausust otse öelda, et raha oli vaja ja kirjastaja kutsus. Kusjuures Volki ma isegi loeks.
  Raamatukois käimine on ses mõttes ka tore, et näed riiulis raamatudi, mis tuletavad meelde, et oi, mul/emal/vanaemal on see ju ka kusagil olemas.
  Aga kui nüüd konkreetselt soovitada, siis mu viimase aja üks hõrgum lugemine oli Viivi Luige Kõned koolimaja haual. Ses mõttes hõrk, et paar juttu korraga. Kui liiga palju ühel õhtul järjest ahmad, hakkab korduma ja väike halina-noot käib läbi, aga tuleb arvestada, et need on esseed ja artiklid mitmest aastast järjest. Väga armas ja äratav lugemine.
  Või siis Vonneguti Kullisilm http://www.apollo.ee/product.php/0697167 – lugesin vist suve lõpus, aga siiamaani torkab pähe.

 14. Ahjah, unustasin, et Vonneguti peategelane Rudy Waltz on ühtlasi ka kulinaariahuviline ja raamatus on mitu retsepti, iseasi, kas just väga teostatavad.
  Ja et kokaraamatute osas ei kõlba Apollo kassi saba allagi, aga Viru keskuse Rahva raamatus oli värsket kaupa, nii et riiulid olid lausa pungil.

 15. Milline neist tänapäeval enam ei oleks… Küsimus asjassepuutuvale – kas enam ei olegi neid redaktoreid või toimetajaid, kes õhtul kodus koh-i-nooriga (see, millel kustukas teises otsas) kirja- ja trükivigu parandaks?

 16. Simon Majumdar “Minu maailma maitsed” kulinaarne ümbermaailmareis. Just ostsin Apollost, eesõnas on tänatud Bourdain`i kes nähtavasti aitas seda reisi kokku panna. Olles ise ka kümneid kordi lugenud Tony täiusliku eine otsinguid, loodan ka sellest leida samasugust kirge. Algus on igatahes paljulubav.

 17. Simon Majumdar “Minu maailma maitsed” sai loetud, oli huvitav, aga mis, ma ei saa arugi mis, häiris selles raamatus, sellist mõnusat tunnet nagu Bourdaini raamatuid lugedes, ei tulnud.

 18. härra majumdar lubas järgmine aasta ka eestisse tulla
  vead on keeruline teema, eks neid võib mitut moodi sisse tulla, tõlkijad vead, toimetaja vead, küljendaja vead, kirjastaja vead… lollus, teadmatus, inimlik eksitus, liiga vigane algmaterjal, vale fail trükki jne…

 19. Päris hea valik kokaraamatuid on Juhkentali tänaval Allecto ingliskeelse raamatu poes. Aga uusi raamatuid vist ostetakse sisse üsna ühekaupa – kui keegi ära ostab siis on kõik ka. Põhiliselt küll briti mainstream Ramsayd ja sellised aga siiski rohkem kui mujal poodides.

 20. Kuradi palju kommentaare, kõik loevad midagi. Ma soovitan teil hoopis kirjutama hakata. MIna hakkasin kokaraamatut kirjutama ja ma annan varsti lugeda. Pooled, teist valdavad teksti, nii et ärge kartke, andke minna. Pärast vahetame:

 21. Kokaraamatute ilmumistihedust vaadates ongi vist nii, et iga 10 lugeja kohta on 1 kirjutaja. Nii et anna minna 🙂
  A Tauri, millal siis elulugu tuleb? Kiirusta, sul hakkab õige vanus juba üle jooksma!

 22. Ja igaksjuhuks kirjuta filmistsenaarium ka kohe valmis eluloost ja miks sa kokaraamatuga piirdud- ikka oma teleshow või vähemalt hommikutelevisiooni kokkama 🙂

  Aga ma ei oska midagi arvata- muidugi kirjuta retseptiraamat kui kuskil peas hääl räägib, et peab kirjutama ja käsi juba sügeleb pliiatsit haarama. On vist ütlus, et las inimene teeb, mis tahab, peaasi et ei joo ja norkotsi ei puutu… aga sinu raamatu ma ostaks küll Tauri…
  Ma ise aga kui nii täis mingit teadmist lähen, et lõhkeda tahaks, eelistan Zorbase moodi rannas tantsimist ja vot kui siis ka üle ei lähe, siis hakkaks raamatut kirjutama…

 23. Ma soovitan raamatupoodidest vaadata Viru keskuse Rahva Raamatusse, seal on päris palju välismaist kokandusraamatukraami. Eestikeelsetest polegi enam midagi eriti viimasel ajal osta kahjuks..

 24. Oh, saaks kuidagi hetkeks kodumaisesse raamtupoodi. Kuigi, jah, kahjuks tundub, et ainult selleks, et kontrollida, kas tõepoolest Kristelil on õigus ja sealt ei ole mdiagi osta. Siin on kõik, mis vähegi allaneelatava hinnaga, tai keeles. Aga valge inimene, farang, on kohalike meelest alati kas loll või rikas ja maksab palju :). Nii ma siis ostan omale second hand raamtuid. Enamus, mis neis poodides müügil on, on naistekad – kellelgi on olnud neid hea rannas kübaraääre all lugeda, aga ausalt, nad ei ole väärt, et neid tagasi kaasa vedada. Aga siiski, siiski, leidsin ka ühe tõelise pärli. Nimelt Caron Eastgate James “The occidentals”, mis on nagu idamaade Tuulest Viidud, kõige paremas mõttes. Tõeliselt kaasakiskuv. Siis lugesin midagi päris head, aga sellist, mis ei jätnud mind kolmeks päevaks uimaseks peale lõpetamist – Maeve Binchy “Quentins”, sobib puhkuselugemiseks. Siis lugesin midagi kohutavat, hoidke selles eemale – “Sunrise in St Tropez” Danielle Steelilt (kes, nagu ma lugesin teenib oma raamatutega ca 15 miljonit dollarit). Nii et ma tean, mida sa tunned, mitte midagi pole lugeda! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s