Laupäevane raske töö- degusteerimine

Sel laupäeval toimus Tigus Valiori veinide degusteerimine- täpsemalt Lukeren veinide, mis nüüd läinud Valiori portfelli.

Tegemist on jääkidega ja  arvatavasti ühtegi veini juurde enam maale ei tooda(mõne veini kohta ütleks kohe jumal tänatud, et enam maale ei tooda)

Töö oli raske- ära proovida tuli 18 veini.  Osa võtsid Matti Timmermann, kes üritust juhtis ja  sommeljeed  Ribest, Dominic´ist ja Negossiant´ist.

Mina olen lõpptulemuseks oma lehele teinud 4 märget ehk siis minu jaoks vaid 4 veini vääris tähelepanu. Samas, et mitte ebaõiglane olla, pean märkima, et mina liginesin igale veinile kui restoraniveinile ja seetõttu tunnistasin kõlbmatuks. Jaeveinideks oli nii mõnigi toreda hinnaga ja täiesti joodav vein.

Väga tore vein oli Vernaccia di San Giminiano. Tootja Cantine Baroncini. Reeglina mulle Toskaana valged veinid ei meeldi.  Ma pole muidugi kindel, et ma seda veini Tigusse võtaksin, aga  koju nn. lihtsaks veiniks, sobib hästi. Sama tootja Vino Nobile oli hea, 1999 aasta Brunello aga pettumus.

Hispaania, mis oligi meie põhitöö oli 3  kaubamärki Riojast: Faustino,  Campillo ja Cune. Lisaks 2 veini Ribera del Duerost.

Faustino on üks vanemaid kaubamärke, mis Eestisse kunagi tooma hakatud ja tegemist rohkem jaeveiniga. Samas Faustino I Gran Reserva 1996 aastast, oleks kindlasti väärikas jõulukingitus. Aga Campillo oli kindlasti huvitavam happe ja tasakaalu poolest.

Ribera del Duero mõistliku hinnaga veini oli restoran Ribe juba kõik endale reserveerinud,  sealses veinikaardis peaks siis tekkima vein nimega Portia ja see on päris tore vein…

5 responses to “Laupäevane raske töö- degusteerimine

  1. Ei olnud kerge kellelgi. Meie tegime ka Lõunaosariikides rasket tööd. Korjasime viinamarjad ja panime käärima. Pärast maitsesime veine ka aga neid ei ole küll kusagilt saada, pigem ei ole neist osasid enam olemaski.

  2. Jah, ma mõtlesin teie peale ja kohe kahju oli, et Tallinnast ära ei saanud tulla. Tahtsingi küsida, et kui ma peaksin Lõunaosariikidesse sattuma, kas võib teid külastma tulla ja vaadata teie veinikeldrid üle?

  3. Ei pole siin veel mingeid keldreid. See kõik on ikka väga alguses. Ringvaates peaks supsuke tulema meie talgutest aga ma ei tea isegi, mis päeval. Aga kui kõik õnnestub ja mahlast vein tuleb, siis tuleb mingi maitsmise üritus küll teha. Seda ehk kusagil suvel. Aga eks näeb

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.