What’s Going On?

Kas keegi seletaks mulle 3 nädalat puhkusel äraolnud inimesele, mis toimub praegu ajakirjanduse ja Evelin Ilvese vahel?  Mida täpselt Evelin Ilves on valesti öelnud ja miks peab ettevaatlik olema Kalevi kommide kritiseerimisega?

Kes on sellise supi kokku keetnud? Kas see on Ingrid Tähismaa kätetöö jne. jne….

Tegelikult leidsin päris toreda arvamuse, millele kirjutan kahe käega alla… siin

Advertisements

17 responses to “What’s Going On?

 1. Alguse sai sellest artiklist: Kati Murutar: Ansipi õnn ja Evelin Ilvese leib.

  Edasi on puhas eestlaste omavaheline jagelemine. Mina söön küll kalevi komme ja üle üldse igasuguseid komme.

 2. Suhteliselt vähe, sest vastasel juhul tuleks koheselt toidupoes käimine lõpetada. Muideks käsitsitehtud kommide eelis on see, et nad on käsitsi tehtud, mis seal sees on oleks kõigil vist huvitav teada. See tooraine ostetakse ka kusagilt.

  Küsin ka lolli küsimuse, kas margariin on paha?

 3. Kui me esmaspa Liinaga kinno läksime, siis Platzi kõrval Kalevi kommipood ja võtsime sealt mõned kaasa, mina vanast armastusest Teekonna vastu pisukese paki ja siis mõlemad veel neid käsitsi tehtud variante. Teekond oli kui teekond ikka, mitte küll päris see, mis vanasti, aga söödav. A need käsitsi tehtud, sa säde ja müristus, lausa vastik 🙂

  No ja Kasekesest ei maksa viimasel ajal rääkidagi.

  Aga margariin on puhas kräpp. Pisike on siin kirjutanud põhjalikult: http://thredahlia.blogspot.com/2006/09/vi-li-margariin.html

  See on vana nali, et maitse üle ei vaielda vaid kakeldakse, aga margariiniga ei anna miskit teha. Kook saab pehmelt öelda kõrvalmaitse, porgandeid ja juurikaid ei hakka ju ometi stuuvimisel margariiniga kaunilt kuldseks tegema jnejne.

 4. no mul on ka segatud tunded. esimene mõte oli, et proua ületas pisut piire. siis oli telekas saade, kus ta rääkis, mis ta tegelikult tegi. no ju on tõde kuskil vahepeal. aga see, kuidas praegu seda öko- ja muidu puhast värki haibitakse, ajab küll pehmelt öeldes naerma. seda ju vahel üritavad petsjalistidki öelda, et see on hea turundustrikk. ja tõesti, millest siis see käsitsitehtud värk tuleb – või otse lehmalt, kakao otse puu otsast… halloo?

 5. proual oli küll nii mõneski mõttes õigus, aga häda oli selles, et ta väljendas end pigem nagu tibi, mitte positsioonile kohaselt. ning oma margi tegi ta täielikult täis hilisema vassimisega, sest jäi mitu korda valetamisega vahele – kui juba öelnud oled, mis sa enam tagasi ajad.
  kantselei pidigi temaga sageli hädas olema – proual jälle mingi “idee” tulnud 🙂 sealt on ikka mahlakaid lugusid, mida on õnnestunud enne avalikuks saamist maha vaigistada

 6. Eestis on südame-veresoonkonna haigused võrreldes ülejäänud Euroopaga PALJU sagedamad. Ega jah see haigus pole, mis kohe hingetuks võtab, vaid pigem aastaid. Juhtub nii, et keskmine eluiga on madal ja suurem osa inimesi peale 50ndat eluaastat neelab tablette (heal juhul kui minnakse arsti juurde) kõrge vererõhu, kõrge kolestorooli või 2 tüübi diabeedi vastu.

  Komme ei söö ma juba ammu. Kalevi toodete söömine noorena võõrutas mu magusast vääääga kaugele.

 7. hüdrogeniseeritud rasvad on kahjulikud, minu meelest polegi vaja midagi arutada ega tõendada, teine asi on, et kas presidendiproua pidi just Kalevi nime välja tooma, see on lihtsalt taktitu kuid mitte vale iseenesest, mul on kodus suur magusasõber ja ka lasteaias juba paar aastat teema üleval, et kas jõulupakis üldse peab olema 1kg Kalevi komme, mis maksavad palju ja millest pooled ei kõlba süüa ja lendavad kevadel prügikasti, komm päevas tõesti ei tapa, aga kuni on veel võimalus valida puhta toote ja solgitud toote vahel, siis eelistan ikkagi osta ja lapsele pakkuda puhast kraami, aga prouast on kahju, ta ju tegelt turundusinimene, miks ta ikka ja jälle orki lendab……..

 8. Minu poolehoid kuulub selles skandaalis Evelinile ja täielik põlgus kuulub inimesele, kes lekitas siseringi kirja. Ka Pullerits ei tundu olema tore inimene- ta nagu tahab naistele ära panna…
  Elizabeth Davidi võitlus Inglismaal hea toidu nimel oli palju karmim, aga kandis vilja, kuigi veel 60-tel aastatel sai Briti televisoonis teha nalju stiilis, et Itaalias algas spaghetti koristushooaeg ja suurem osa rahvast võttis seda tõe pähe.
  Septembri algul sain Presidendiproualt üleskutse osaleda tervisliku koolitoidu raamatu koostamisel. Vaatamata sellele, et ma olen igasugu tervisliku toidu pooldaja (kuigi minu nägemus tervislikust toidust on veidi teistsugune kui öko- ja mahe “hulludel”) ma selles projektis kaasa ei löö. Küll aga loodan, et selles projektis on osalejaid küll ja keegi saab endale sellega head reklaami teha.
  Ma lihtsalt olen veendunud, et kasvatada tuleb lapsevanemaid, kes kasvataksid ja suunaksid lapsi õige toitumise juurde ja koolitoidul pole häda midagi…minu lapsed sõid koolis küll, mõlemad juba täiskasvanud ja liigset kehakaalu ei oma…
  Aga kuna presidendiproua on energiat täis naisterahvas, siis on see hea, et ta on toitumise oma südameasjaks võtnud.

 9. Vaat too küll õige, et siseringi kirja lekitaja on paras reetur. Tollest too jant kõik pihta hakkas.Kasutas võimaluse omakasuks ära.

  Sisaldavad, sisaldavad hüdrogeenseid rasvu Kalevi , Laima, Vilniaus Pergale ja teised kommid. Kord tahtsin poest torti osta, noh et siin alevipoest võtaks ikka kaugemalt Tartu tordi, Pere Leib ja puha. Võijummal! Kõikides tortides oli hüdrogeenne rasv sees 🙂 Ja kus neid tänapäeval pole? Kodutoidus ja restoranitoidus?

  Käisin Tartus paari päeva eest pagarikoolitusel ja seal juhendaja rääkis kuidas kombinaadis suurte nisujahukottide juures tegutsevad pagarid kratsivat endid kasvõi verelihani, sest teravili on tihtipeale kartulihaiguse vastu pritsitud tugeva mürgiga.Et Tartu Veskis jahvatatud kodumaine nisujahu on miksitud soome ja läti jahudega, sinna segatakse säilitusaineks C vitamiini , too ka pidavat paras hape olema ja jahuvalgendit lisatakse.

  Eks jah kilodeviisi me saiakesi sisse ei aja iga päev aga aeglase surma mulje jätab küll kui tasapisi kodus küpsetades väiksemates kogustes säänest nisujahu sööme.

 10. Üldiselt kehtib ka soovitus, mida vähem Evelinist välja teha, seda parem. Talt ei tule enamasti midagi mainimisväärset. Tädi ego on veidi raputada saanud ning sellest tekivad ilmsed pettekujutelmad.

 11. Tundub, et tegu on siin teadlike inimestega. Kus siis esimest korda see kräpi värk välja öeldi? Ma ei suuda leida algset kohta. Kui seda on kusagil väikeses seltskonnas tehtud, siis ei ole asi kõne väärt. Kui öeldi avalikul esinemisel, siis peab oma liini hoidma. Iseasi on muidugi slängi kasutamine üldsuse ees.

  Vaatamata kogu maailma püüdlustele elada tervislikumalt, läheb asi aina hullemaks, sest seda juhivad toidu- ja ravimitootjad. Muideks olen alati mõtelnud, et huvitav oleks pealt kuulata suure ravimigigandi nõukogu koosolekut. Vaat sealt tuleks alles teadmisi meie elust-olust. Sama kehtib toiduainetetööstuse kohta.

 12. Ei ole need ravimitootjad nii õelad midagi. Neil on omad probleemid loomulikult aga on palju “kurjemaid” asutusi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s