Pétalos del Bierzo

Oli kunagi aeg, kus ainuke hea vein oli Hispaania vein ja siis tuli aeg mil ma üldse Hispaania veini ei joonud v.a. muidugi siis, kui  Hispaanias sai käia.  Ja nüüd hakkab Hispaania vein minu juurde tagasi tulema.  Esialgu kingitustena või kaasatoodud veinidena- Tigu riiulis on ikka veel vaid 2 või 3 Riojat.

Igatahes on Hispaanias üha rohkem toredat ausat veini ja on loobutud moekast ameerika maitsele tehtud veinist. Samas kuna kliima on kuum, siis vein on jõuline ja tugev.

Üks selline tore üllatus on Pétalos del Bierzo- vein Léoni Provinsist, apellatsioon Bierzo, mis omakorda asub Léoni loodeosas.  Maastik on seal mägine, aga mäekeste  vahele jäävad orukesed, mis viinamarja kasvatmiseks ideaalsed:

Pétalos del  Bierzo on üks väga huvitav vein- nimelt on tema tehtud  Mencia viinamarjast. Veinimeistriks on Alvara Palacios, kelle käsi on ka mängus Hispaania ühe peenema veini Clos l´Ermita (Priorat) valmimisel.

Mencia on kohalik viinamari mida kasvatakse sealkandis Rooma Impeeriumi aegadest saati.

Veini aroomis on punased marjad, eriti kirss, avanedes tulevad mängu shokolaad, isegi pisut lagritsat. Vein meenutab veidi Pic Saint Loup-i (meie majavein)

Kuigi alkoholisisaldus on 14 kraadi, on see ilusasti tasakaalus ja alkohol kuskilt välja ei löö.

Kurvem lugu on see, et Eestis minu teada Bierzo piirkonna veine ei ole. Aga täna on veinimess, viin ennast kohe sellega kurssi.

Kui aga lugu on nii, et keegi sealt veini ei too, siis see vein on nüüd see, mida me hakkaksime ise tooma.  On kohe piisavalt huvitav.

4 responses to “Pétalos del Bierzo

  1. äesoleva nädala neljapäeval-reedel, 26.-27. märtsil toimub Tallinnas Sadama tn. 11 asuvas Tallink Spa hotelli konverentsikeskuses SOMMELJEEDE VEINIMESS 2009, mille käigus valitakse ka Eesti Parim Sommeljee.

    Nii nagu varasematel aastatel kutsub Eesti Sommeljeede Assotsiatsioon teid Veinimessil külastama erinevate veine maaletoovate firmade messibokse ja mitmete veinitootjate presentatsioone, degusteerima häid veine ja kuulama ESA ekspertide loenguid veinist, juustust ja veinist ning veinide sobivusest toiduga.

    Veinimessi avapäeval, neljapäeval 26. märtsil on kella 12.00-20.00 oodatud professionaalid, reedel, 27. märtsil on mess kell 10.00-22.00 avatud kõigile veinihuvilistele. Reedel toimub Veinimessi raames restoranis Nero kell 16.00-20.00 ka konkursi Eesti Parim Sommeljee 2009 TROPHÉE MASI finaal, mis selgitab Eesti parima sommeljee. Konkursi parimate sommeljeede autasustamine ja messi lõpetamine kell 21.00-22.00.

    Sissepääs messile alates 18. eluaastast. Päevapilet 150.- krooni, kahe päeva pilet 200.- krooni.

    NB! Messi külastajale käepaela ettenäitamisel Aqua Spa sooduspilet 150.- krooni (tavahind 300.- krooni).

  2. Kuna camino (Santiagosse) prantsuse tee läbib Bierzo piirkonda, siis on juba kaks korda olnud meeldiv võimalus neid veine nautida. Üks oli parem kui teine (vahest sai albergis küll pisut liiale mindud, sest üle pika aja oli see taas mõnus veinipiirkond peale teele jäänud Navarra ja Rioja). Tore, et neid siis nüüd meiltki saama hakkab!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.