La soupe aux choux

Pühapäevati on juba traditsiooniks saanud, et tuleb ära vaadata üks tore ja vana Prantsuse komöödia. Täna valisin selleks FuFu National (Louis de Funési hüüdnimi) ühe viimastest filmidest- Las soupe aux choux ehk eesti keeli kapsasupp.

Film on mõnusalt jabur, minu arvates on see FuFu üks paremini mängitud rolle. Sisu lühidalt selline: 2 Bourbonnaise´i maameest Claude ja Bombé vihkavad modernset elu. Nemad elavad ikka oma vanas majas, joovad päevas 5 liitrit punast veini ja alustavad aperatiiviga(pastis) enne keskpäeva ja ei lähe uue aja veidrustega kaasa.  Päris naljakas on episood, kus naabrimehed ajalehest loevad, et veinijoomine on kahjulik ja võib surra. Claude läheb kohe linna oma arsti juurde, kes lubab tal 1-he juua. Claude on jahmunud, arvates et see on ainult  1 liiter ühe söögikorra juurde… nähes arsti kurja nägu küsib juba täiesti ehmatanult- mis- 1 klaas toidu juurde ja kuuldes, et see on 1 klaas päevas, põgeneb, sest midagi nii lolli tema oma elus pole kuulnud ja ei usu.

Ühel õhtul, kui nad õues istuvad ja pärast söödud kapsasuppi õues võidu “paugutavad”, saabub Claude´ile külla tulnukas, et tutvuda kapsasupiga.  Tulnukas planeedilt Oxo (peab ütlema, et see on kõige koomilisem ufo, keda filmis nähtud on) võtab supi enda planeedile kaasa, kus see osutub ülipopulaarseks ja vanamehed saavad kutse tulla nende planeedile, kus elatakse 200 aastaseks ja pole haigusi ega vanadust, et arendada seal kapsaistandusi ja suppi keeta.

Filmi lõpp on minu arvates komöödiast kauge- vanameeste majadele on ümber tõmmatud tara ja inimesed käivad neid nagu muuseumi eksponaate vaatamas ja loobivad pähklitega. Selle peale taadid otsustavadki ära kolida teisele planeedile.

Aga millised vaated ja mis mõnusad majad on meestel- pööningul kuivavad oad, küüslaugud. Köögi nurgas on suur veiniriiul, välisukse ümber viinamarja väädid. Ja maja taga loomulikult kapsaaed. Treilerit võib näha siit. ja   siit

Igatahes, kui Louis de Funes tõstis filmis suurest potist kapsasuppi tirinasse, siis murdis kuivanud  pain de campagne (leib) tükke supi sisse ja siis õpetas tulnukat seda sööma, otsustasin mina- täna õhtul sööb meie pere kapsasuppi- täpselt sellist nagu filmis tehti Savoi kapsast ja leivatükkidega.  Äkki külastab mindki tulnukas öösel….

Film on filmitud väikeses linnakeses Chapeaux´is (Seine-et-Marne).

Minu arvates mängib Louis de Funes nii ilmekalt, et sellest filmist saab aru ka mitte prantsuse keele oskaja- film paraku ainult prantsuse keelne .

One response to “La soupe aux choux

  1. Pingback: Kodused talveõhtud talvise menüüga | Tigu tegemised·

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.