šoti viski prantsusmaalt

 Sain eile sellise kirja Prantsusmaalt (eesti keelse):

Lgp. Kristel Randrüüt!

Viidates oma eelmisele kirjale, mille saatsin septembris 2007, on mul rõõm teatada, et minu viskid on äratanud huvi Eestimaa klientide seas.

Kuna hiljuti avanesid Hiina, India ja Indoneesia turud, kus üle kolme biljoni potensiaalse kliendi, on viski tootmine muutunud üha tööstuslikumaks. šoti viski tragöödia seisnebki selles, et on püütud ära kasutada ülisuure äri kõiki võimalusi.

Joogi laagerdumine “mahlastes” šerri vaatides oli šoti viski edu saladus mitme sajandi vältel ja kuna minu Prantsusmaal asuv viskikelder on poolel teel šoti destilleerimistehaste ja šerritootmise tehaste ja šerri tootmis piirkondade vahel, võimaldab see mul siiani jälgida neid tavasid, mis muutsid omal ajal šoti viski maailma kvaliteeteimaks viskisks.

Praeguseks hetkeks olen mina see viimane, kes kiivalt jälgib vanu šoti traditsioone.

Lubage mul käesolevaga lisada ka oma viskide nimekiri, enamus neist on võimalik saada ka Eestis, firma Balen kaudu.

Te olete alati teretulnud minu viskikeldrisse, mis asub Bouze-les -Beauneś (me asume vaid 2 tunni tee kaugusel nii Pariisist kui Genfist)

Lugupidamisega,

 

Michel Courveur

 

Mis ma oskan öelda- väga huvitav!

PS!  Kahjuks ei osanud välja võluda klaviatuurilt  suurt š tähte.  Ei ole vaja mõelda, et minu jaoks Eesti-ja Prantsusmaa on suure tähega , aga L’ Écosse(šotimaa prantsuse keeles) midagi väiksemat. Esimene suvi töötasin ma Prantsusmaal koos just šoti tütarlapsega ja leidsime, et me eestlased ja šotlased oleme ikka sarnased.  Seda siis selle peale, kui suve lõpus pidasime restoraniga lõpupidu ja kõik prantsuse mehed tellisid endale värvilise kokteili, mille sisse pandi papagoi  ilu ja veel igasugu muud papist ilu. Claire arvas, et kui tema kodumaal mingi mees sellise joogi telliks, tekiks tal teiste meestega probleem, kui ta kodumaist viskit ei joo.(ma  väljendun praegu tsensuurselt, loomulikult Claire ei väljendanud ennast nii lahjalt)  Mina arvasin, et Eestimaal vaadataks ka viltu mehele, kes tellib värvilise kokteili, mille sisse pannakse värviline papist ja sulgedest papagoi! Igatahes oli selline õhtu, et meie jõime austusest Clairi vastu šoti viskit, oleks joonud ka Viru Valget, aga ei müüdud ja mehed jõid papagoi jooki!

Tulge meile õigete meeste jooki jooma! Tänasest ilustab meie riiulit Special Vatting, Single Malt Scotch Whisky, Michel Couvreur (Average age 16 years, unfiltered) Selle kohta öeldakse nii:Suurepärane viski, millest jääb keelele õrn joodi mekk. Segu on valmistatud erineva vanusega hoolikalt valitud single-single-malt vislidest, mis suurepäraselt täendavad teineteist. Peaksin veel vist lisama, et viski destilleerimine toimub loomulikult šotimaal- ainult laagerdumine on Prantsusmaal…

8 responses to “šoti viski prantsusmaalt

  1. Peab tunnistama, et mina joon vahel(aastas kohe 2-3 korda) rummi koolaga ja seejuuures kasutan sinna sisse 18 aastast rummi. Sulgi, kõrsi, läikivaid pulki sisse ei pane…Kui Kuubale satun kavatsen kindlasti juua rummi kookospiimaga…

  2. Mulle kokteilid meeldivad, margariitad ja daiquirid ja mojitod. Sulnil soojal suvepäeval-õhtul on väga mõnus neid manustada. Aga ehteid seal juures ei armasta. Ja campari apelsinimahlaga on meil sõbraga kohustuslik jook enne Padova turul turglemist alustades.

  3. einoh, väheseid asju, milles ma elus kindel saan olla, on see et oma käega pole ma papagoid ega muud kaunistust klaasi pand:) ja dzhinnist toonikuga ei ole ikka üle ükski asi, kui närvid täitsa läbi on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.