Suvi 2020- poolikud vabadused…

Nüüd on siis piirid jälle osaliselt lahti. Hispaaniaga maismaa piir avatakse küll alles 1.juulil, kuid ülevat ja lootuslikku meeleolu enam palju ei kohta. Mai keskpaigas kui asutusi avama hakati, oli õhus lootust tunduvalt rohkem.

Portugal kes sai oma koroonaga üsna tublisti hakkama(võrreldes oma naabermaaga), kuid pärast piirangute mahavõtmist, saabus uus viirusepuhang Lissaboni. Praegu on teada ka uuest tõusvast trendist Alentejos ja Algarves- piirkonnad mis jäid kevadel viirusest pea puutumata. Ametlikult süüdistakse mingit noorte pidu Algarves kus oli koos olnud 70 inimest ja kõik andsid pärast pidu positiivse koroonaproovi. Rahvas paraku enam kuulekalt ametlike teateid ei kuula ja sarkastliselt öeldakse, et kõik valitsuse lubatud “maiparaadid” ja antirassismi demostratsioonid kuhu kogunes sadu inimesi, ei olnud koroona edasikandmise üritused, aga vot see üks noorte pidu- see on süüdi nüüd kõiges!

Eelmisel nädalal käis korraks läbi uudis, et Portugali hing(espírito português) on kõvasti haavatud saanud sellega, et mõned riigid on Portugali musta nimekirja pannud ja Portugal kavatseb nendele riikidega sama vastata (ehk Eestist tulijad karantiini panna), kuid peaminister õnneks pühkis selle lolli ettepaneku laualt maha.

Lootus, et viirus on läbi, osutus valeks ja see on väikeettevõtjad viinud masendusse. Olen rääkinud paljude restoranide ja baaripidajatega ning kõik on öelnud, et algul oodati, et võetakse maha piirang, et nad tohivad vaid 23.00ni lahti olla, kuid nüüd on neile kohale jõudnud, et inimesed ei käi väljas enam. Noored kogunevad kampadega kuskile loodusesse õlled, snäkid ja muusika kaasas.

Minu sõber, kes on kogu elu käinud väljas söömas või lõuna ajal kodus mamma juures, on hakanud endale ise kodus süüa tegema.

Minu lemmikrestoranis kuhu varem laupäeva õhtuti ilma reserveeringuta oli võimatu lauda leida, on pool restorani tühi õhtuti veel pärast seda kui niigi laudu on poole vähem sees.

Angelo, baariomanik Ilhavo kesklinnas, ütles mulle, et mõni päev on tal päeva kassa 20 eurot ja kui 1.juuliks ei lubata pärast 23.00 lahti jääda, siis ta paneb oma putka kinni. Tal on ka suur hirm, et kuna viirus on jälle hakanud suurenevaid numbreid näitama, pannakse riik veelkord lukku ning soovitas mul majasse valvesüsteem üles panna ja buldog kassi asemel majja tuua- inimesed jäävad töötuks, nälg tuleb majja, röövid sagenevad.

See röövimise asi mind väga ei hirmuta- Portugal on turvalisuselt maailma esikolmikus, aga eks kõik märgid tõepoolest näitavad, et kehvad ajad on ees ootamas.

Minu sõbrannad kes pidid märtsi algul avama uue söögikoha Angejas (5 km Aveirost kirdesse), on nüüd sealmaal, et juulis avavad- meeleolu on aga 0, kõik see elevus kuidas nad pea 2 aastat maja renoveerisid ja seda sisustasid, on kadunud. Asemel on lootusetus ja hirm.

Aveiro vanalinna baarid loodavad, et juulis ikkagi tulevad hispaanlased ja prantslased ning mingi raha teenitakse- kui vaid uusi piiranguid ei pandaks.

Kui välja arvata see, et suvitajaid sel aastal palju oodata pole, on suvine Portugal tore. Rannas on Casablanca baar oma terrassi suuremaks ehitanud, sest uued reeglid nõuavad laudade vahelist 1,5 meetrist distantsi.

Kas on mõtet sel suvel Portugali tulla? Vastaks nii ja naa. Ma suurtesse hotellidesse ja kuurortlinnadesse ei läheks. Piidruks sel aastal Ilhavo- Vagueira- Costa Nova- Mira- Aveiro piirkonnaga.

Ning olge valmis rutiinideks, mida Eestis ei nõuta- poodi ja bussi sisenendes mask ette, retsorani sisenedes ja väljudes mask ette (hea, et lauas ikka ilma maksita võib istuda), igas poes tuleb käsi alkogeeliga hõõruda, rannas jälgida juhendeid nagu mitu inimest üldse rannas tohib olla , hoida distantsi ja sportmängud pole lubatud.

Viimasel pildil on meie piirkonna väiketootja käsitöö gin, mis maitsestatud 6 aromaatse ürdiga. kadakamarjad, kiima-johimbepuu koor,  ahvileivapuu vili, sidrunhein, laimikoor ja Bairrada piirkonnas kavanud kiivi.

Kiima-johimbepuu koor, inglise keeles yohimbe. Selle puu koort on kasutatud nn. keha ehitamiseks ja sportliku jõudluse parandamiseks. Taim aitavat vähendada rasvamassi ja suurendad lihasmassi. Kuid nimi kiimapuu, tuleb sellest, et Aafrika maades on puukoor kasutusel kui looduslik viagra. Pidi mõjuma ergutavalt nii naistele kui meestele. GT sees (mulle vähemalt) lubatud mõju see puukoor ei avaldanud 🙂

17.august- 3. septembet on maja fully booked. Muul ajal palun lahkesti ühendust võtta kui on huvi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.