Suvepuhkus 2018 Aveiro ümbruses

Ma olen oma suveprogrammi reklaamimisega veidi hilja peale jäänud, sest meil siin vastupidiselt Eestile on kevad olnud harukordselt kehv. Viimase 80 aasta päikesevaeseim ja vihmaseim. Samas kûlm just pole olnud ja tänu vihmasele kevadele on sel aastal kôik lopsakas ja roheline.

Eelmisel nädalal aga läks temperatuur järsku üle 30 ja sekunditega kogu linn ja rannad täitusid rahvamassidega ja suvetunne tuli peale.

Muidugi elame me siin praegu jalgpalli- mitte erilises suvegraafikus. Isegi valge linaga gurmeerestoranid on endale screen’id ûles pannud, sest jalgpallivaba kohta keegi ei läheks.

Kôigepealt suvel muidugi polegi vaja kaugele reisida. Ilhavo ûmbrus on turistile vaatamisväärsus omaette. Meie “municipalo” pole Portugali mõistes suur, aga meil on Portugali kôrgeim tuletorn Barras, meil on Portugali ja maailma ûks kuulsamaid portselanivabrikuid ja selle muuseum, meil on Portugali ûks kûlastatavamaid meremuuseume kus on elus turskade akvaarium, meil on nn. kultuuritee juugendmajadega ja rannaluidete vahele ehitatud puidust jalutusteed. Meil on jalgrattateed ja meie kalarestoranid pakuvad super värsket ja head kala! Kuid meil on ka festivalid tulemas ja kuna meie municipalo on rikas, siis festivalid koos parimate muusikutega, on meie kandis tasuta! Neid korraldatakse rahvale, mitte pole esmajoones äri. Kuid kuna sissepääs on tasuta, teenitakse festivalidelt hea kopikas ja esinejad maksvad kinni festivalil osalevad firmad. Oma toidu ja joogiletiga teenib sellistel ûritustel kena kopika.

Jaanipäev ehk São João on siinkandis väga oluline püha- Porto suurim pûha aastas mil linn muutub tôeliseks tänavafestivaliks, väidetavalt Euroopa suurimaks. Natuke infot siin.

Kuid kui suured rahvamassid hirmutavad, on väga tore ühissardiinisöömine nii Barra rannas kui Aveiros(sardiinid ja jaanipäev kuuluvad siinkandis kokku) Info siin ja siin.

Samal perioodil käib möll ehk veinifestival ka Anadias- meie vahuveinipealinnas, 30 km Ilhavost.

Porto, Matosinhose linnaosa muutub terveks juulikuuks suureks jazzfestivaliks- iga päev kontserdid. Lisaks soovitan kindlasti Portos minna vaatama kuni novembrikuuni eksponeeritavat Frida Kahlo fotode näitust.

Info siin

Juulis toimub mu lemmik festival- Costa Nova sardiinifestival. See on selline kodune ja armas, mehed, kellega muidu hommikul kohvikus kohtud, hakkavad kõik kokkadeks ja grillivad meeletutes kogustes kohalikke sardiine☺ ja kohalikud rahvatantsijad teevad etteasteid. Sel aastal on karmid sardiini püügikvoodid. Enamus sardiine on nn. úlessulatatud ehk eelmise aasta saak, turul saavad sardiinid otsa enne kui mina sinna jõuan ja úkski restoran siinkandis sel aastal ei reklaami ennast sardiinidega’ need süüakse niisamagi käest ära. Seega jaanipäeval ja Costa Nova sardiinipeol saab garanteeritult väskeid ja häid sardiine!

1- 12 august toimub ilmakuulus keskaja festival Porto lähedal asuvas linnas Santa Maria de Feira’s. Info siin Festivalil on rahvusvaheline kuulsus ja sinna tasub ostma minna nahktooteid. Esmajärjekorras muidugi sôidetakse sinna seda keskaja meeleolu nautima. Linnas on vana kindlus, selle ümber melu toimubki.

Bacalhau festival- Ilhavo au ja uhkus, sest oleme ju bacalhau pealinn, toimub 8- 12 august. Bacalhau on see soolatud ja kuivatatud tursk- Portugali köögi alustala.

Douro orgu väljasôiduks olen ma sel aastal välja valinud Foz Tua- maalilise paiga Alto Douro Vinhateiro’s. Selles väikeses kûlakes on olemas turistile kôik vajalik- jôesadam paadisôiduks, täiesti jôe ääres asuv, soodsa hinnaga hotell, mille kôrval asub kohe restoran. Ûmbruskonnas asuvad Douro ilusaimad veiniaiad.

Minu lemmik rannabaar sel aastal asub Vagueiras. Minu kodunt on sinna kûll oma 16 km- 3 julget noormeest on võtnud riski teha baar nii vee äärde, et ûkski kindlustusfirma asutust kindlustada ei vôtnud. Näksimiseks pakutakse tapased ja kokteilid on kenad. Riski tasub toetada, väga ilus on seal istuda.

Tigu kûlalistemajas on kohti 13 juulist- 10.augustini ning seejärel alates 14.septembrist.

Muidugi kui keegi kohe soovib tulla, et Jaanipäeval sardiine süüa, siis kuni 1 juulini on ka tuba pakkuda!

Kuid kindlasti kui on huvi meie kanti tulla ja Tigu toad pole vabad, leiab meie kandist toredaid ööbimiskohti. Võite julgelt mu poole pöörduda soovituste saamiseks!

Ilusat suve 2018!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.