Esimesed muljed

Nüüd on siis käes – see meie oma maja Portugalis. Homme saab nädal kui maja võtmed saime.

Mis ma ikka muud oskan öelda kui eks õnn on suur, sõnades väljendada ei oska veel oma tundeid, see võtab aega..

Esimesed eredamad emotsioonid peale notari, oli ehk see, et dona Laura, endine omanik, oli juba kokkurääkinud prouaga, kes tema juures aeda kastmas ja koristamas käis, et proua jätkaks minuga tööd, sest donna Dina (nii on cleaning lady nimi) tunneb aeda ja maja. Uwe algul tahtis vastu kobiseda, et millega mina siis aega veedan, aga donna Laural oli nii mõjus pilk, et ega Uwe siis ometi ei taha, et ta aed ära sureks kui me parasjagu Saksamaal oleme. Seda Uwe muidugi ei soovinud. Igatahes super… pean veel seda asja õppima, et kuidas senhora mingu rahulikult randa ja küll Dina kõik mis vaja, ära teeb😂.

Kuidas mu toad augustiks külastajate vastuvõtuks valmis saavad, ei tea veel. Mitte üks töömees ei taha suveks tööd ” kaela võtta” Aga ma võtan sja  rahulikukt- kuidagi kuskilt keegi ikka kellegi leiab, kes saaks appi tulla. Ja kui ei saa augustiks, saab septembriks, mis seal vahet. Päike paistab, linnud laulavad, miks muretseda😂

Külvasin juba proua iluaeda baklazaane, paprikat, maisi ja kinoad. Täna püüan koriandriseemneid poest leida ja külvan kõik puudevahed koriandrit täis. Suur tahtmine põhjamaa inimesena on paar päevalille aeda panna, aga tean, et nii labase asja peale endine omanik, dona Laura, pettuks. Nii hästi läks, et jäime majamüüjatega edasi suhtlema. Mina lubasin, et proua võib iga kell tulla oma majja. Dona Laura soovis, et ta tahaks tulla ja mulle oma väliköögi ahjus oma retsepti järgi vasikaliha küpsetada.

Ühesõnaga, mul läheb hästi. Sõbrad aitavad keeruliste panga- ja munitsipaaltoimingutega, need on siin peavalu. Iga asja kohta peab sul olema dokument a la maksuameti kood peab olema templiga kinnitatud dokument, samuti elukohajärgne linnavalitsus peab andma templiga dokumendi, et ma seal elan, siis alles saan teha näiteks veelepingut. Ja kui ma olen selle veelepinguga ühele poole saanud, algab sama trall elektrifirmas. Isegi wifi saamiseks majja on vaja mingeid arulagedaid dokumente- templiga.

Mõned pildid aiast. Kui lõpuks majja wifi saan, kirjutan jälle😊

Dona Laura kirjutab alla majamüügi lepingule:

20170607_152129

Pildil proua poeg ja tütar ning kinnisvaramaakler Vergilio, kes küll kuidagi ei aidanud, et maja kiiresti müüdud saaks, aga saab oma% ikka ja šampanjat võib ikka õnnestunud tehingu puhul juua(pildil keskel) Meie maja köögis pärast notarit. Proua poeg teeb Aveiros ööklubis Sal aegajalt vinüülidiskosid (vana kool) ja avab septembris restorani Aveiros. Eks peame külalistega kindlasti seal hakkama käima.
20170607_162746

20170608_091039

20170612_181118

20170612_181204

20170612_075150

20170612_160224

20170612_181435

Portugali rahvuskuke Barcelose, mille Ines mulle kinkis, panin ka juba aknalauale. Ta sobib sinna paremini kui Tigu letile.

20170613_091259

 

5 responses to “Esimesed muljed

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.