Portugal- magusate saiade maa

Mind paneb alati imestama portugaalaste magusalembus. Moetuuled tervislike hommikusöökidega puhuvad siin nõrgalt. Aveiros näiteks tean vaid ühte kohvikut kus pakutakse moekaid smuutisid ning on mingi märge gluteenivaba hommikusöögi kohta ja seal nagu arvata võib, kohtab peamiselt välismaalasi. Kohalikud, ka noored, suudavad manustada uskumatuid koguseid magusaid kooke ja saiu.

Pea kõik küpsetised sisaldavad munakollaseid ja selle taga on pikk ajalugu ja traditsioon. Nimelt tuleb see munakollaste ärakasutamine veinivalmistamisest kus munavalgeid kasutati veini filtreerimiseks ja järelejäänud munakollastest nunnad leiutasid üha uusi retsepte.

Mis see pasteis de nata, Portugali signatuurkook,  muu on kui rohkete munakollastega keedukreem siiruviirupõhjalises lehttaignakorvikeses. Aveiro kandist tulevad koogikesed ovos moles- tünnis munad, on kõige tavalisem paks kogelmogel.

Mis mind aga tõsiselt häirib on see, et isegi liha või singipiruka tegemiseks kasutatakse magusat tainast ja seetõttu mina ei suuda nende küpsetisi fännata. Uwe sõi täna oma singipiruka ära ja ütles, et harjumatu on, aga paha just pole..kuid sakslased on ka suured saia- pirukasõbrad, nii et arusaadav😀

Mulle meeldib väga hommikune sagin kohvikutes. Eriti nädalavahetusel on rahvast palju, räägitakse üle laudade üksteisega, loetakse ajalehest lõike ette üle saali ja kirutakse üheskoos valitsust. Ma ei kujuta seda Tallinna tingimustes ette, kas mulle seal meeldiks selline lärm hommikul, pigem ei. Lõunamaal on see aga nii loomulik, et kui üks hommik oleks Ria Pão kohvipoes vaikne, siis kahtlustaksin, et mingi suur õnnetus on juhtunud.

One response to “Portugal- magusate saiade maa

  1. Mulle meeldib see, et teatud kohvikutes käib kindel seltskond. Ja kindlal ajal.
    Olles ise Portos ja käies 3 hommikul järjest samal ajal olid seal samad inimesed. Juba teati, et ma joon musta kohvi. Ja mina teadsin, et see keskealine mees on doctore ja ta teeb alati sel ajal pausi. Ja, et need kaks daami loevad oma lehed läbi ja lähevad kuskile….
    Mul oli kahju peale 8ndat päeva sealt ära tulla. Pàris oma kodukohvikust (hommikukodukohvikust)
    🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.