Louhans-Bresse’i kanade pealinn

Seekordne puhkus oli päris muljetavaldav,  3 nädalaga sai läbitud marsuut Nice- Sete-Salou- Avila- Aveiro-Valladolid- Donastia(San Sebastian)-Saintes Maries de la Mer- Louhans. Koju jõudes, saabus külla sõber ja temaga tegime veel lähiümbruse ringi: Baden-Baden – La Wantzenau- Eguisheim-Nancy- Bernkastel-Kues.  Et parimad pärlid salvestada, hakkan vaikselt asju kirja panema.  Erakordselt palju halba teenindust kogesime,  sellest ma kirjutama ei hakka. Saaks väärt kohad ära salvestatud, oleks ka juba midagi- kirjutamissoonel ma endiselt pole nagu blogist märgata 🙂

Louhans-Châteaurenaud on väike võluv linnake Lõuna-Burgundias, Bresse’i südames, ilusa keskaegse vanalinnaga, rikka kultuurieluga ja mis põhiline- kõrgtasemel, pikkade traditsioonidega köögiga. Kes meist ei teaks Bresse’i kana?

louhans4

Eriti kuulus on Louhansi esmaspäevahommikune turg, mis on ühtlasi üks suurimaid Prantsusmaal. Turg  on vana ja  autentne. Kauplema hakati seal paigas kohe kui ehitati esimesed arkaadidega majad ja Loius XI ajal  anti välja määrus, mis sätestas turupäevaks esmaspäeva. Nii, et kuskil 13 sajandit võib alguseks lugeda.

arkaadid

Tänasel päeval on turu lipulaevaks loomulikult kuulus Bresse’i kana, millel on AOC(Appellation d’origine contrôlée)  märk alates aastast 1957 ja AOP ( Appellation d’origine protégée) alates 1996. Müüakse nii elusaid linde kui ka linnuliha.

turg1

 

Ma olen kanandusest ja sealhulgas Bresse’i kanast kunagi hiiglaammu kirjutanud siin.

Kuna Burgundia veinireisid on üsna populaarsed, siis soovitan soojalt-kui olete Burgundias, tehke väike kõrvalepõige ja külastage Louhansi- ta väärib seda!

Öömajaks soovitan Moulin de Bourgchateau’d, milles asub ka suurepärane restoran, kus Bresse’i kana maitsta. See on perele kuuluv vana kordatehtud (vesi)veskihoone, kauni pargi- ja jõekallastega. Meie tuba oligi otse jõe kohal, tee aken lahti ja kuuled vee kohinat-super.

Perenaine toimetab hotellis ja peremees , kes rahvuselt itaallane, toimetab köögis. Menüüs kumab Itaaliat läbi, aga mitte pastade või gnoccide näol. Hinnad on sõbralikud, ka headel Burgundia veinideL.

Louhans oli meie sellekordse reisi kindlasti top 3-s  olev emotsioon.

Hotelli kallal saab norida, toad vajaks värskendust jne. Aga momendil on hinna ja kvaliteedi suhe paigas.

Mõned hetked veel: (2 esimest on  hotellist ja restost)

louhansa1

louhans2

louhans3

kirik

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.