Skandaal Tour de France’i ametliku veiniga

Prantsusmaa veinimeistrid  ei ole “häpid”, pigem täis musta viha- Tour de France’i  ametlik sponsor on Tšiili veinitootja Cono Sur.

tourdefrance

Lõuna-Prantsusmaa veinitootjad esitasid ametliku kaebuse, kus väljendasid oma viha ja pahameelt, et selline otsus tehti tagatubades kaasamata Prantsusmaa veiniringkondasid. Veinikultuur on üks osa Prantsusmaa kultuuripärandist ja nii nagu ka Tour de France ja selline otsus on solvav ja talumatu.

Samas on üllatav, et Prantsusmaa veinimeistrid alles sel aastal ärkasid, sest Cono Sur oli esindatud ka aastal 2015 -Tour de France’ i toimkond on nimelt sõlminud nendega 3 aastase sponsorlepingu.

Kogu selle karjuva ebaõigluse taga on oma roll Prantsusmaal eelmisel aastal kehtima hakanud alkoholireklaami keeluseadusel- sellel, mis ka Eestis tahetakse nüüd vastu võtta.

Seadus nimelt keelab igasuguse alkoholireklaami, kuid lubab näiteks sponsorlust spordiüritustele. Kuna sel aastal on Tour de France’i nn. külalisetapid toimuvad ka Hispaanias ja Šveitsis ning seal Prantsusmaa seadused ei kehti, siis saabki Cono Sur 2 päeva pildis olla.

Mina isiklikult arvan ka, et asi on põhimõttes. Kogu maailm  on täis raamatupidajaid ja aated pole enam midagi väärt.  Frédéric Rouanet, kes on  Aud’i veinimeistrite  ametiühingu president( Syndicat des Vignerons de l’Aude) ütleb, et ta saab aru, et asi on rahas, aga mis takistas Tour de France’i majandusjuhtkonnal tulla ja koputada nende uksele ja pidada läbirääkimisi võimaliku partnerluse üle?

Kuid ega vein pole ainuke, mis juba eelmisel aastal silma riivas- kõikidel etappidel reklaamiti ŠKODA autosid, McCain friikartuleid, Cochonou vorste, mis pärit Hiinast ja Festina kellasid.

Ilma, et ma ütleks mis ma Cono Sur veinidest arvan ( see pole positiivne), mulle ei meeldi selline maailm, mille on suurtööstused vallutanud.

Suurtööstustel on õnnestunud kõik väärtuslik praktiliselt hävitada, Gerald Depardieu ütles selle kohta pühapäevases uudistestuudios France2 telekanalil, et supermarketitest kõlbab osta ainult WC paberit. Ta ei väljendanud nii viiskalt, täpne tsitaat on: “C’est bien que pour acheter du papier cul !” 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.