Suusapuhkus Alsace´is

Sattusin eile vaatama France 3 uudiseid  ja sealt tuli reportaaž nende talispordikeskusest Schnepfenried’ist. Võeti siis inimestelt intervjuusid, et kust nad pärit on ja miks nad valisid Vogeesi mäed Alpide asemel. Ja üllatus-üllatus, inimesed vastasid, et viimasetel aastatel on nad hakanud hindama puhkust Vogeesides just hinna ja kvaliteedi suhte pärast, hotellid on odavamad ja  eraldi toodi  head söögikohad.

pistes-ski-schnepfenried

Käisme täna Strasbourgis veinimessil ja mõtlesin, et kui me juba niikaugel oleme, lähme vaatame neid suusakülasid, aga ilm oli üsna kehva ja kell ka juba liig hiline seiklemiseks, seega jääb järgmiseks korraks.

Uurisin, mida internet räägib sellest Schnepfenriedi  baasist, siis tundub sümpaatne: 1070-1250 meetri kõrgusel, 7 tõstukit, 16 rada, 1 valgustatud rada, et fännid saaksid suusatada ka öösel, lisaks 20 kilomeetrine murdmaa suusarada ja et lastel ka miskit teha oleks, on lumelinnak ja kelgukoerad.

Muidugi ei ole 1250 meetrit teab mis kõrge, aga perepuhkuseks täiesti OK.

Muidugi on neid suusakeskusi  Vogeesides rohkemgi.  Alsace on üldse huvitav ja palju vaatamistpakkuv regioon. Ma olen siiani rohkem seda regiooni nautinud Rieslingu, hane foie gras ja Munster juustu tõttu- see, et regioon ka talvemõnusid pakub, on  ainult pluss.

resto.jpg

2 responses to “Suusapuhkus Alsace´is

    • Mul on üks lähisugulane, kes on ka Tiguga seotud, kelle arvates on Munster juust hirmsaim asi maailmas 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.